"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Evlâtlarımız yanıyor; farkında mıyız?

Ali FERŞADOĞLU
21 Ocak 2022, Cuma
Ey anne-baba, akraba, dostlar!

Çocuklarımız, gençlerimiz elden gitmek üzere! Yalnızca İstanbul’da 1 milyon uyuşturucu bağımlısı genç var! Çocuklarımız okumaya mı, sevdacılık oynamaya mı gidiyor? Tv, bilgisayar, cep telefonu (internet kafeleri), gençlerimizi uyuşturucudan beter uyuşturuyor! 

Çocuklarımız duygu sapması, ahlâkî erozyonu yaşıyor, inancını kaybediyor! Kimisi peş peşe intihar ile hayatına son veriyor! Bazıları “ifsat, ahlâksızlık, dinsizlik komitelerinin” eline düşüyor. 

Genç evlilerde boşanma patlaması yaşanıyor! Aile yuvası dağılıyor! Bunlar şahsî veya muhalefetin iddiaları değil: İlmi veriler, anket sonuçları, iktidardakilerin tesbit ve beyanları. 

Çocuklar bize Allah’ın en değerli armağanı ve emaneti; nankörlük ve ihanet edemeyiz! Siyasî gevezeliklerle ömrümüzü ve onları heba edemeyiz. “Teessür ve ıztırap karşısında, kalpten bir parça kopsaydı, ‘Bir genç dinsiz olmuş’ haberi karşısında, o kalbin, atom zerrâtı adedince param parça olması lâzım gelir.” (Şuâlar, s. 577) deyip uykularımız kaçmalı! Ebeveynler uyku bes; uyanalım artık! 

“Çok uğraşıyor, çabalıyoruz, ama, çocuklarımıza ulaşamıyoruz” bahanesine sığınamayız. “Neme lâzım, başkası düşünsün’ gibi cevab-ı miskinâneye (tenbelce, miskince, uyuşukçasına cevaba) ve başkasına havale ve itimat etmek gibi tevekkül-ü âcizâneye (güçsüz, âciz ve beceriksiz tevekküle).” gidemeyiz. (ESDE, YAN, 1. Bask., Kasım-2020, s. 67) 

Hem kendimiz hem başkalarının çocuk ve gençlerine elbirliğiyle ulaşmalıyız! Ki, onlara en iyi yemekleri yedirmiyor, en iyi elbiseleri (marka) giydirmiyor muyuz? Şu fani, kısacık dünya hayatlarını kazanmaları için astronomik paralar harcamıyor muyuz? Hastalandıklarında uykularımız kaçmıyor mu? Malımızı, milyar liralarımızı harcayıp tedavilerine koşmuyor muyuz, koşmayacak mıyız? Fani bedenleri için yaptığımız bunca masraf ve fedakârlıkları ruh ve sonsuz hayatları için yapmamalı mı, yapmayacak mıyız? Evlâdlarımız yanıyor farkında mıyız? 

Şu ulvî sese ve dahi çığlığa kulak verip farkına varalım: “Bana, ‘Sen şuna buna niçin sataştın?’ diyorlar. Farkında değilim; karşımda müthiş bir yangın var. Alevleri göklere yükseliyor, içinde evlâdım yanıyor, îmanım tutuşmuş yanıyor. O yangını söndürmeye, îmanımı kurtarmaya koşuyorum. Yolda birisi beni kösteklemek istemiş de, ayağım ona çarpmış, ne ehemmiyeti var? O müthiş yangın karşısında bu küçük hadise bir kıymet ifade eder mi? Dar düşünceler, dar görüşler!..” (Bediüzzaman, Asay-ı Musa, s. 250)  

Ey anne-baba, akraba ve dostlar! Gelin, çocuklarımızı ve çocuklarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, kendimizi ve kendinizi çağırıp toplanalım, sonra niyaz edelim ki, “Allah’ım çocuklarımıza, gençlerimize ulaşmak ve kavuşmak için bize şuur ver, iz’an ver, güç ver ve bir fırsat daha ver!” 

Okunma Sayısı: 2342
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  21.1.2022 10:44:44

  Ahirzaman insanının ne kadar tehlikeli ve korkunç ve dehşetli tehlike,saldırı ve tuzaklarla kuşatıldığını bariz bir şekilde gösteren feci bir hadise! Ahirzaman fitne ve fesadından Allaha sığınmak,ve bilhassa sabah ve akşam namazlarında yapılması çok faziletli ecirna dualarını mümkün oldukça ihmal etmeden okumaya çalışmak elzemdir. " Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var?" İlahi davete uymak zaruteti var! Zaten böyle büyük ve münafıkhane fitne fesad asrında Allaha sığınmaktan başka bir çaremiz ve Hamimiz de yok. Allah yar ve yardımcımız olsun inşaallah.Amiiin Amiiin.

 • S.topuz

  21.1.2022 10:40:13

  Bu Dünya imtihan dünyası,şeytan şeytanlığını,melekler de melekliğini yapmaya devam edeceklerdir.Bu kiyamete kadar böylece devam edecektir. Cenab -u Allah azıp sapmış olan şaşkın kullarını islah etsin ve sıradı- ı Müstegime iletsin.Amiiin.Allah c.c. sizlerden de ebeden ve daimen razı olsun!Muvaffak ve Muzaffer etsin.Her türlü şerirlilerin şerrinden muhafaza etsin,Amiiin.Bu Dünya imtihan dünyası,şeytan şeytanlığını,melekler de melekliğini yapmaya devam edeceklerdir.Bu kiyamete kadar böylece devam edecektir.Cenab -u Allah,azıp sapmış olan şaşkın kullarını islah etsin ve sıradı- ı Müstegime iletsin.Amiiin.Allah c.c sizlerden de ebeden ve daimen razı olsun! Muvaffak ve Muzaffer etsin.Her türlü şerirlilerin şerrinden muhafaza etsin,Amiiin.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı