"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

İsrail, Batı Şeria’yı da işgal ediyor - Netanyahu'dan daha fazla kan dökülecek açıklaması

31 Ocak 2024, Çarşamba 13:04
Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ) Toprakları Savunma ve Yerleşimciliğe Direnme Ulusal Ofisi, dünya Gazze’deki savaşla meşgulken, Batı Şeria’daki C Bölgesi’nde Filistinlilerin varlığını tehdit etmeyi ve gelecekte herhangi bir anlaşma olasılığını baltalamayı amaçlayan Siyonist yerleşimlerindeki geniş çaplı artışa karşı uyardı. İsrail Başbakan Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria’da hedeflerindeki kimseleri "terörist" olarak niteleyerek, bunların 500'den fazlasını öldürdüklerini ama “işlerinin bitmediğini” söyleyerek bölgede kan dökmeye devam edeceklerinin sinyalini verdi.

Ofisin raporuna göre yerleşim faaliyetlerinin genişlemesi ve buna eşlik eden yerleşimci şiddetinin artması bu alanlar üzerindeki kontrolü sıkılaştırıyor.

Aynı zamanda, yerleşim birimleri ve yerleşimci örgütlerin topraklar üzerindeki kontrolünün bir aracı haline gelen sözde ‘kırsal çiftlikler’ tarafından kuşatılmış Filistinlilerin topraklarından geriye kalanları koparma çabası çerçevesinde yer alıyor.

Raporda, Kudüs’ün güneyindeki yerleşim yerlerinin, El Halil’deki Masafer Yatta’nın, Kuzey Ürdün Vadisi’nin ve Eriha’nın çevre yollarının genişletilmesi için her gün yapılan bir dizi uygulamaya yer verildi ve bu durumun Batı Şeria’daki C Bölgesi’nin karşı karşıya olduğu tehlikeleri açıkça gösterdiğine işaret edildi. Bu bölgede, 175’ten fazla yerleşim birimine ve 200’den fazla yerleşim merkezi ile kırsal çiftliğe yayılmış yarım milyondan fazla yerleşimci yaşıyor. Independent Türkçe’nin haberine göre Filistin tarafı, ‘iki devletli çözümü’ baltalayacak yerleşim yerlerinin genişletilmesine karşı uyarıda bulundu.

Haber Merkezi

***

Netanyahu'dan daha fazla kan dökülecek mesajı

 

İsrail Başbakan Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria’da hedeflerindeki kimseleri "terörist" olarak niteleyerek, bunların 500'den fazlasını öldürdüklerini ama “işlerinin bitmediğini” söyleyerek bölgede kan dökmeye devam edeceklerinin sinyalini verdi.

Binyamin Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria’da İsrail ordusunun 43. taburundaki yedek askerler ve komutanlarla buluşmasında İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

Gazze’ye yönelik saldırılarına “zafer kazanıncaya” kadar devam edeceklerini söyleyen Netanyahu, bu nedenle Gazze dışındaki diğer bölgelerle de ilgilenmeleri gerektiğini dile getirdi.

Netanyahu, İsrail güçlerinin Batı Şeria’da geçen yıl başından bu yana 500’den fazla “terörist diye nitelediği” Filistinliyi öldürdüğünü kaydederek, “Bugün Cenin’de olmak üzere (işimiz) bitmedi.” İfadesini kullandı.

Cenin'de bulunan İbni Sina Hastanesine bu sabaha karşı sivil kıyafet, doktor ve hemşire önlüğü giyerek giren yaklaşık 10 İsrail özel harekat mensubu, 3 Filistinliyi susturucu silahlarla öldürmüştü.

7 Ekim’den bu yana 381 Filistinli öldürüldü

Gazze’de katliamlarına devam eden İsrail güçleri, Batı Şeria’da da kan dökmeyi sürdürüyor.

İsrail'in Gazze'ye saldırı başlattığı 7 Ekim 2023'ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarında da artış yaşanıyor.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de 7 Ekim 2023'ten bu yana İsrail güçleri ile yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 381 Filistinli öldü.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te 7 Ekim 2023'ten bu yana gözaltına alınanların sayısının 6 bin 390'a çıktığı aktarıldı.

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisinin (OCHA) açıklamasına göre İsrail, bu yılın ilk 2 haftasında işgal altındaki Batı Şeria’da 7'si çocuk olmak üzere 30 Filistinliyi öldürdü.

 

 

AA

Okunma Sayısı: 790
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  31.1.2024 20:11:47

  ..."Öyle de mahlukatın en mükerremi, belki en a'lâsı olan insan, eğer bozulsa bozuk hayvandan daha ziyade bozuk olur. Müteaffin maddelerin kokusuyla telezzüz eden haşerat gibi ve ısırmakla zehirlendirmekten lezzet alan yılanlar gibi dalalet bataklığındaki şerler ve habîs ahlâklar ile telezzüz ve iftihar eder ve zulmün zulümatındaki zararlardan ve cinayetlerden lezzet alırlar, âdeta şeytanın mahiyetine girerler. Evet, cinnî şeytanın vücuduna kat'î bir delili, insî şeytanın vücududur." Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Siracünnur - 126 😭😭😭🌹🤲🌹😥❤🌙☝️🕊🕊🕊🇵🇸🇵🇸🇵🇸

 • S.topuz

  31.1.2024 20:11:12

  😭😭😭🙌🌹🤲🌹❤😢🌙☝️🕊🕊🕊🇵🇸🇵🇸🇵🇸 .."İnsanlarda şeytan vazifesini gören cesetli ervah-ı habîse bilmüşahede bulunduğu gibi cinnîden cesetsiz ervah-ı habîse dahi bulunduğu, o kat'iyettedir. Eğer onlar maddî ceset giyseydiler, bu şerir insanların aynı olacaktılar. Hem eğer bu insan suretindeki insî şeytanlar cesetlerini çıkarabilse idiler o cinnî iblisler olacaktılar. Hattâ bu şiddetli münasebete binaendir ki bir mezheb-i bâtıl hükmetmiş ki: "İnsan suretindeki gayet şerir ervah-ı habîse, öldükten sonra şeytan olur." Malûmdur ki a'lâ bir şey bozulsa, edna bir şeyin bozulmasından daha ziyade bozuk olur. Mesela, nasıl ki süt ve yoğurt bozulsalar yine yenilebilir. Yağ bozulsa yenilmez, bazen zehir gibi olur."... Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Siracünnur - 126

 • S.topuz

  31.1.2024 20:10:03

  "Hırs, sebeb-i mahrumiyettir; tevekkül ve kanaat ise, vesile-i rahmettir. Hem daire-i insaniye içinde her milletten ziyade hırs ile dünyaya yapışan ve aşk ile hayat-ı dünyeviyeye bağlanan Yahudi Milleti pek çok zahmet ile kazandığı, kendine faidesi az, yalnız hazinedarlık ettiği gayr-ı meşru bir servet-i ribaî ile bütün milletlerden yedikleri sille-i zillet ve sefalet, katl ve ihanet gösteriyor ki: Hırs maden-i zillet ve hasarettir.Hem harîs bir insan, her vakit hasarete düştüğüne dair o kadar vakıalar var ki, اَلْحَر۪يصُ خَائِبٌ خَاسِرٌ darb-ı mesel hükmüne geçmiş, umumun nazarında bir hakikat-i âmme olarak kabul edilmiştir." Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Mektubat - 271

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı