"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Hakka hizmette taviz vermemek

İbrahim ERSOYLU
04 Ocak 2019, Cuma
Ehl-i dünya, ehl-i hakkı yolundan çevirmek, hizmetlerine mani olmak, bu mümkün olmazsa şeytanî desiselerle, cazip hile ve tuzaklarla onları etkisiz hale getirmek isterler.

Bu plan işe yaramazsa, bu defa onları baskı altına alarak korku damarlarını işletirler. Yeni Asya Camiası, ehl-i dünyanın engelleme ve korkutmalarına itibar etmeyerek iman ve Kur’ân hizmetinde taviz vermemiş, hıfz-ı İlâhîyle yoluna devam etmiştir.

Üstad Bediüzzaman ve saff-ı evvel Nur Talebeleri, o zamandaki ehl-i dalâlet tarafından kendilerine yapılan ağır baskı ve işkencelere rağmen, iman ve Kur’ân hizmetinde taviz vermemişler, müsbet hareketle o hizmette muvaffak olmuşlardır.

Yeni Asya camiası, Üstadın vefatından bu yana, takriben elli yılda çok badirelerden geçti. Ehl-i dalâletin münafıkâne şeytanî desiselerine defalarca maruz kaldı, kalıyor ve gelecekte iman–küfür mücadelesi devam ettiği sürece kalmaya devam edecektir.

Camia, 1980 darbecilerinin, kendilerini destekleme karşılığında devletin cazip maddî imkân tekliflerini istiğna düsturuyla hareket ederek red etmişti. Bu defa onu korkutma yoluna gittiler. 

Bir kısım mensuplarını aldatarak kendisinden kopardılar. 

O, korkmayarak hak yolunda sebat etti.

28 Şubat 1997 sürecinde Post modern darbeciler, devlet sopasıyla içinde cemaat ve tarikatların bulunduğu bütün kesimleri korkutarak sindirdiler ve kendilerine boyun eğdirdiler. Sadece Yeni Asya Camiası ve gazetesi boyun eğmedi. O dönemde sürecin önde gelenlerinden biri, bunu bir toplantıda, “ Bütün gazetelere boyun eğdirdik. Ancak Yeni Asya’ya söz geçiremedik” diyerek itiraf etmişti.

O zamanlar şimdiki gibi dağa taşa korku sinmişti. Generallerin biri, harp okullarının açılış merasiminde Hz. Peygamber (asm) ve Kur’ân’a edepsizce hücum etmişti. Şimdiki yöneticilerin Belediye başkanı bulunduğu o dönemde kimseden ses çıkmazken, Camianın sözcüsü Mehmet Kutlular Ağabey, düzenlediği basın toplantısında “Paşa haddini bilsin. O Peygamberimize (asm) hakaret edemez(…) Deprem, Müslümanlara yapılan zulümlerden dolayı İlâhî ikazdır” demişti. İslâmî kesim, Ağabeyimizin bu cesaretinden dolayı onu tebrik etmişlerdi.

Yeni Asya Camiası’nın alnı aktır, başı diktir. O kendi yağıyla kavrularak ne devletin, ne de daire harici kimselerin maddî yardımına hiç tenezzül etmemiştir, kimse ile alıp vermediği bir şey de yoktur, kimseye düşman değildir. O ikaz ve ihtarlarını hak namına nâzikane, nezihâne ve kavl-i leyyinle yapmaktadır. O hiçbir dönemde siyasîlerden bürokraside makam–mevki, kadro elde etme beklentisinde olmamıştır. Siyasîlerden tek istediği, hizmetine gölge yapılmamasıdır.

Elhasıl: Ehl-i dünya, İman ve Kur’ân hizmetini sabote etmek, en azından sulandırmak için her türlü hileye müracaat edecektir. 

Onlara taviz verildikçe daha fazlasını isteyeceklerdir. Bizim vazifemiz de Üstadın yaptığı gibi hizmette sebat edip taviz vermemek, Cenâb-ı Hakk’ın hıfz ve inayetine itimat ederek yola devam etmektir.

Okunma Sayısı: 818
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı