"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Kim yaparsa yapsın yanlış yanlıştır

Hüseyin GÜLTEKİN
03 Ocak 2022, Pazartesi
“Altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet” tasnifinizi doğru kabul etsek bile halihazırda sorgusuz sualsiz hapishanelere tıkılanların kahir ekseriyetinin darbeyle fiilen alâkası olmayan kişilerden oluştuğunu her vicdan sahibi görüyor.

Hiçbir haklı sebebi olmayan; adaletle, hakla, hukukla bağdaşmayan binlerce mağduriyete sebep olan bu içler acısı duruma duyarsız kalanlar kervana; Üstad Bediüzzaman’dan ders aldıklarını bildiğimiz kişilerin de dahil olmaları içler acısı olsa gerek.

Mahkemelerde beraat ettikleri halde işine iade edilmeyen binlerce mağdur insan... Senelerdir hapishanelerde ömür tüketen nice kadınlar, erkekler... Anneleriyle beraber hapishanelere tıkılan bebek ve çocuklar. Tedaviye muhtaç nice ağır hastalar… Mülâkatlarda sudan bahanelerle elenerek işe alınmayan nice işsiz genç… Yeni Asya’nın da dahil olduğu, bazı gazetelerin keyfî bir şekilde resmî ilânlarının kesilmesi...

Devletin imkânlarından faydalandırmada bütün vatandaşlara adaletli olmakla vazifeli iktidarın, bunun tam tersine kanunsuz ve hukuksuz uygulamalarla yandaşlarına sınırsız imkânları sunarken; muhaliflerine devletin bütün kapılarını kapatmasının sayısız örnekleri…

Dile getirmeye çalıştığımız bu adaletsizlikleri duyan malûm parti fanatiklerinin nedamet edip, vicdanlarının sesini dinleyerek uyanacaklarını tahmin etmiyorum. Her zaman yaptıkları gibi; hiç kimseye haksızlık yapılmadığından, bağımsız ve tarafsız bir yargının tıkır tıkır işlediğinden dem vuracaklar. 

Ama olsun... Biz dilsiz şeytan olmamak için, Yüce Allah’ın, “Zulmedenlere meyletmeyin; yoksa Cehennem ateşi size de dokunur.” tehdidini dikkate alarak; Risale-i Nur’dan aldığımız dersin bir gereği olarak her zaman mazlumun yanında; zalimin karşısında, hakikatleri söylemeye devam edeceğiz inşallah. 

Geçmişte laiklik adına adaleti rafa kaldırarak, dininde-diyanetinde olan insanlara mürteci/gerici damgasını vurarak nice insana reva gördükleri hukuk cinayetlerinin benzerini hem de dindarlığı ile maruf iktidar yapıyor maalesef. 

Geçmişte yapılanlar da yanlış; bugün yapılanlar da yanlış. İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. ‘Hangisi daha çok yanlış?’ derseniz, bize göre millet nezdinde dindar olarak bilinen iktidarların yaptıkları çok daha yanlış. Çünkü dinî değerlerle ve dindarlarla barışık olmayan Kemalistler, mesleklerinin icabı olarak geçmişteki adaletsizlikleri ve hukuk cinayetlerini işlediler. Ama dinimizin kesin olarak yasakladığı adaletsizlikleri, hak-hukuk gasplarını dindar kimlikli siyasilerin yapıyor olmaları; bir yönü ile tahkik ehli olmayan insanları dinden soğuttuğundan, dinî değerlere de zarar verdiğinden çok daha zararlıdır.

Okunma Sayısı: 2002
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • mustafa

  3.1.2022 22:53:52

  Çok haklı ve tutarlı bir makale..

 • Recep ziftci

  3.1.2022 10:48:30

  Yeni Asya cemaati nin Uhud okçuları gibi demokratları desteklemesini sebebi işte bu

 • YAHYA YILDIZ

  3.1.2022 08:46:22

  Yazdıklarınıza aynen katılıyorum...Rabbim ebeden ve daimen Razı Olsun...

 • Asım

  3.1.2022 07:49:29

  AKP (ADALETİ KALDIRAN PARTİ) Olarak tarihe geçecek

 • Oğuz Yiğiter

  3.1.2022 07:31:58

  Evet, derin mahfil kurgularıyla icad edilen sun'i bir umacı ile ve yine hiçbir hukukî ve ilmî referansa dayanmayan kerameti kendilerinden menkul "suç miladı" faraziyesine oturtulan bir saikle işlenen zulüm ve haksızlıkların muhasebe zamanı çoktan geldi de geçiyor. Bilhassa adalet-i mahza dersi alan ve bu zulme en azından sessiz kalan ihvanların tekrar bir vicdan muhasebesi yapma zamanı. Zira sisler iyice dağılmaya başladı. Hâlâ bu zulme sessiz kalmak, yarın avamın bile uyandığı bir vasatta yakışır mı hakikat dersini alanlara geç uyanmak... Bu berraklıktaki son ikazınız için tebrikler, dualar Hocam...

 • H.ibrahim Karahan

  3.1.2022 01:57:01

  Allah razı olsun

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı