"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Enes Kara üzerinden İslâmiyete ve Kur’ân’a saldırı...

Şükrü BULUT
17 Ocak 2022, Pazartesi
Enes Kara’nın intihar projesinin çerçevesini çizenlerin, başlığımızı hayâli veya mübalâğalı bulmalarını normal karşılıyoruz.

Türkiye’deki demokrasi karşıtı “siyasî Kemalistlerle“ birlikte çalışan Marksist sosyalistlerle masonların medyadaki beyanlarını dikkatlice tahlil ettiğinizde ister istemez, bu filmi daha önce de çok seyrettik diyorsunuz.

Haberin henüz bir-iki gazete ve internet sitesiyle sınırlı kaldığı zamanlarda, bu konuyu yazmamayı düşünüyorduk. Zaman geçtikçe, “dini ve dindarları karalayan” projesinin kapsam alanının genişlediğini ve bu çirkin planlarıyla Müslümanları –güya- köşeye sıkıştıracakları zehabına kapıldıklarını görüyoruz. Yalnızca Türkiye medyasında değil, haber tercüme edilerek Avrupa’daki önemli gazetelere de yansıtılınca, yirmi yaşındaki gencimizin kimler tarafından “kurban seçildiğini” siluet halinde görmeye başladık. Belki de bu cümleleri kurmada geç kaldık. Fırat Üniversitesi önündeki organizede bu tesbiti yapmalıydık. Veya Enes için hazırlanan “manifestoların” ve önceden hazırlanmış filmlerin sosyal medyaya verildiğinde, bu “PAKET PROGRAM”ın hangi cephelerce hazırlandığını söylemeliydik.

Evet, geciktik. Çünkü henüz baharında bir gencimizi kaybetmişiz. Karşımızda acılı anne-baba ve sevdikleri… Dinimizin ölene ve arkadaki acılı sevenlere olan saygısından, Türkiye kamuoyu yavaş davrandı. Enes’in babası acılı Mehmet Kara, çocuğunun lisede iken “bir kısım ateist arkadaşlarınca” bir tuzağa çekildiğini ve imanından koparıldığını söylüyor. Lisedeki arkadaşları, öğretmenleri ve sosyal medyada birlikte olduğu guruplar incelendiğinde; Türk gençliğini inanç ve ahlâk hususunda kaosa düşüren projelerin ipuçlarına ulaşıla bilinir, kanaatindeyiz. Söz konusu şebekelerin varlıkları, çalışma tarzları, metot ve irtibatları hakkında, devletimizin 31 Mart ihtilâlinden zamanımıza gelen süreçlerde gerekli bilgileri vardır, kanaatindeyiz.

İçinde; mukaddesatı, semavî dinleri, aileyi, demokrasiyi, geleneği ve bilhassa dinî cemaatleri usûllerince hırpalayacak ve en azından itibarsızlaştıracak unsurları barındıran bu paket programın mahiyetinden maalesef haberimiz olmadı. Enes’e söylettirilen ve yazdırılanlar, size de Norveç katliâmının faili ANDREAS BREIVIK’in not defterinden çıkanları hatırlatmıyor mu? Norveç’teki katile dinî bir imaj bulmuşlardı: Tapınak fedaisi… Hiçbir Norveçlinin daha önce duymadığı bir örgüt… Ne kadar ilginç… Enes’te ise manevî bir katliâm ve suçlama “manifestosu” söz konusu… Bin seneden bu yana Türk milletine en büyük medeniyetleri yaşatmış ve insaniyette dünyaya rehber etmiş Kur’ân ve İslâmiyet için; hiçbir problemimi çözemedi, beni tatmin etmedi, umutlarımı söndürdü ve geleceğimi kararttı, dedirtiyorlar Enes’e… Bir tarafı şeytanımsı ve öteki ciheti biraz gabice bir manifesto. Dünyanın yedi ikliminde her sabah Kur’ân ile ümitleri yeşeren ve hayata tutunarak yükselen on binlerce insanın resimlerini, beyanlarını ve yazdıklarını nazara alamamışlar. En azından Rusya Devleti’nin Güvenlik raporlarını inceleselerdi, birçok Avrupa devletinin cezaevlerindeki gençlerini ıslah için Kur’ân tefsirlerine dayalı “ıslah projelerini” hazırladıklarını… Veya en azından Türk üniversitelerine, mahkemelerine ve emniyetine hayatlarını vermiş yaşlı-başlı insanlara bu konuyu danışsalardı, şu gülünç hale elbette düşmezlerdi.

Enes’in aralarında kaldığı “RİSALE-İ NUR TALEBELERİ” hakkında, tam doksan senedir yazıp-çizilenleri bilselerdi, böyle bir maskaralığa yeltenmezlerdi, değil mi? Bazıları; neden Risale-i Nur, Nurcular, Mektubat, Nur Cemaati ve Yeni Asya gibi bildiğimiz unsurların öne çıkarıldığını soruyorlar. Risale-i Nur’un; insanî değerleri tahrip eden materyalist /Marksist felsefenin taarruzundan yalnızca Müslümanları değil, Amerika ve Avrupa’daki inançlı Hıristiyanları da kurtardığını bilenler, hücumun neden “NURCULUĞA” yapıldığını anlarlar. Ki AKP’ye rağmen bu Marksist sol, mason ve Kemalist ittifakı Süleyman Efendi gurubuna, Ensar Vakfı’na, bir kısım tarikatlara ve Kur’ân kurslarına da taarruz etmişlerdi. İhtiyaç içindeki ülkelerin gençlerini IŞİD ve BOKOHARAM saflarında toplayıp onlara “İSLÂM” etiketini yapıştıran global ihtilâlci teröristlerin hedefi elbette yalnızca Nurcular veya Risale-i Nur değildir.

Efendimiz (asm), 'Olanda hayır vardır’, diyorlar. Enes Kara’nın intihar projesiyle Müslümanlara ve bilhassa “DİNÎ CEMAATLERE” hücum eden insanlık ve din karşıtlarının saldırısında da hayır vardır. AKP eliyle Türkiye Müslümanlarının içine düştükleri müşevveşiyetten, korona ile pasifize edildiğimiz şu miskinlikten, gençliğin maddî-manevî geleceğini hâlâ siyasetçilerden bekleyen bazı zavallı kitleleri uykudan ve Türkiye olarak “çocuklarımızın iffetlerini ve imanlarını bitirmek üzere” dışardan hazırlanmış sinsi tuzaklardan yavrularımızı kurtarmak için bu geniş seferberliği başlatan Hareket, netice itibariyle elbette hayırlıdır. Enes’in elimizden kayıp gitmesinin acısını, artık her anne-baba yüreğinde duymaya başlayacak. Bir taraftan insanların hayatına, diğer yandan ahlâk ve imanına ve sahip olduğu bütün değerlere karşı savaş açmış “global dinsizlik cereyanına” karşı toplumun derin gafletini param parça eden hadisede mutlaka hayır vardır.

Büyük fedakârlıklarla çocuklarımıza satın aldığımız teknolojiyi kullanarak yavrularımızı bizden koparanların projelerine karşı, inşaallah dinî cemaatlerimiz daha geniş, muhtevalı ve muhabbet merkezli çalışmalarla, koruma sistemlerini kendileri inşa edeceklerdir. İlkokuldan ta üniversiteye kadar, eğitimcilerimizin çocuklarımıza sundukları müfredatları detaylı bir şekilde inceleyip; insanî değerleri, Allah’a imanı, insanî temel ahlâkı ve yaratılışı incitecek ve inkâr edecek bütün düşüncelerden körpe zihinleri kurtarmanın çalışmasını başlatacaklardır.

Okunma Sayısı: 2833
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Mustafa yaprak

  18.1.2022 01:59:25

  Saygıdeğer hocam, çok ince detayları da ortaya koyarak meseleye girişiniz ve neticede yapılması lazım gelen öneriniz, temenniniz oyun oynamaya çalışan menhusları mat edebilecek açıklıkta. Yeni Asya yutmadı türünden. Kaleminize, aklınıza sağlık.Selam ve dua ile🤲🤲🤲

 • Doktor Yusuf Kemal

  17.1.2022 23:18:48

  İntihar hadisesi bir fırsata çevrilmiş. Çoktandır pandemi uykusunda olan baykuşlar ve yarasaların uyandıklarını böylece duymuş olduk.

 • Hıdır Yıldırım

  17.1.2022 21:04:40

  Çok mükemmel bir yazı. İslam ve din düşmanlarının gayesi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Enes Kara intiharı üzerinden dini cemaatleri kötülemek. Allah bu iman ve Kur'an düşmanlarına fırsat vermesin. Amin.

 • M. Serhat

  17.1.2022 18:58:45

  Artık her gencimizin üzerinde, akıbeti Enesin akıbetine dönmesin, diye titreme zamanımız gelip geçiyor. Kaleminize kuvvet.

 • Demokrat Avrupa

  17.1.2022 18:30:43

  Ali isminde ki yorumcu yazılanları komplo teoriciliği ile kıyaslamış. Olaya demokrasi ve din karşıtları penceresinden bakılmalı. Ailelerin, dini cemaatlerin, stk ların, devlet kurumlarının, diyanetin ve üniversitenin vazifeleri noktasında bakıldığında ali beyin dedikleri elbette gündeme gelecek. Fakat bu olayı istismar ile İslamiyete, dolaylı olarak peygambere ve müslümanlara saldıranlara cevap niteliğindeki bir makaleye komplo teorisi diyenin kendisi karşı taraf namına çalışmış olmaz mı? Zübeyir abi de, zındıkaya cevap olan yazılara onların komplo teorisi diyebileceklerini yazmıyor mu?

 • Nura

  17.1.2022 18:27:20

  Yazarımızdan gençlerin bu dinsizlik ve sefahet musibetinden kurtulmaları için nelerin yapılması gerektiği yönünde de bir yazı bekliyoruz.teşekkürler

 • S.topuz

  17.1.2022 17:29:38

  Ahirzaman insanının ne kadar tehlikeli ve korkunç ve dehşetli tehlike,saldırı ve tuzaklarla kuşatıldığını bariz bir şekilde gösteren feci bir hadise! Ahirzaman fitne ve fesadından Allaha sığınmak,ve bilhassa sabah ve akşam namazlarında yapılması çok faziletli ecirna dualarını mümkün oldukça ihmal etmeden okumaya çalışmak elzemdir. " Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var?" İlahi davete uymak zaruteti var! Zaten böyle büyük ve münafıkhane fitne fesad asrında Allaha sığınmaktan başka bir çaremiz ve Hamimiz de yok. Allah yar ve yardımcımız olsun inşaallah.Amiiin Amiiin.

 • Fatma

  17.1.2022 16:36:34

  Elinize yüreğinize sağlık• Kemalistlerin yada din düşmanlarının bir oyunu olduğunu, gencecik yavrumuzun ölümünden nasıl nemalandıklarını yakinen gördük•Hedefe cemaat evlerini koyup güya acıyormuş gibi edebiyat yaparlarken diğer taraftan babası KHK’lı ve cezaevinde olduğu için bunalıma girip intihar eden 16 yaşındaki Bahadır için kılını dahi kıpırdatmamaları gösteriyorki iki yüzlüler ve ne yazıkki sadece ama sadece kendilerine demokratlar•

 • Hüseyin

  17.1.2022 12:24:52

  (2)Cemaatler ve tarikatların siyasete bulaşması, hakikatlerden uzaklaşması, çıkar odaklı düşünmesi, adalet duygusunun kişilere göre değişmesi, demokrasi ve hürriyet  karşısındaki liyakatsizlikleri karşisında, gençlerin deizme/ ateizme kaymalarında önemli rol oynadı. Eğer cemaatler ve tarikatler  İslamı nefislerinde ve bünyelerinde yaşatabilseydi, demokrasiyi /hürriyeti ve insan haklarını ümmete gösterebilseydi, İslam coğrafyası dünyada cazibe merkezi olurdu. gençlerin gözü avrupa kapılaŕında olmazdı. kendi yurtlarında mesut ve bahtiyar olur, canla başla çalışır , ülkelerini ileri refah ülkelerin bile fevkine çıkarırlardı.

 • Hüseyin

  17.1.2022 12:24:10

  (1)Küreselleşmeden ve dijitalleşmeden önce iyi ve kötü , halis ve iblis ,hakikat ve yalan, adalet ve zulüm, dost ve düşman ,algı ve olgu belli idi. cemaatlerin ve tarikatlerin işi kolaydı. kitlelerini idare etmek, bir arada tutmak nisbeten daha kolaydı..dijital devrim ile beraber her fert küresel bilgi ağının dezenformasyonun, manipülasyonunvazgeçilmez bir parçası, ara istasyonu ve uğrak yeri haline geldi.. Kültürler, inançlar ya da inançsızlıklar, cinsiyetler, alışkanlıklar, zevkler ve  renkler birbirine karıştı /adeta iç içe geçti..farklılıkları korumak, özgün ve özgür durmak oldukça zorlaştı..toplumların örfünü/ adetini/ inancını tarumar edecek, fertlerinin imanına zarar verecek, ruh bütünlüğünü parçalayacak, kişiliğini ve kimliğini iğdiş edecek en nahoş, en aykırı bilgilere ve kişilere ulaşması  ışık hızında gerçekleşti...

 • Ali

  17.1.2022 11:40:18

  "Enes için hazırlanan “manifestoların” ve önceden hazırlanmış filmlerin sosyal medyaya verildiğinde, bu “PAKET PROGRAM”ın hangi cephelerce hazırlandığını söylemeliydik." Bu söz büyük iddia büyük delil ve ispat ister.Görüntü aldatıcıdır. Merhum Enes' in konuşma notunu anlamaya çalışalım. Hangisi olmayacak bir şey. Vesvese ve vehim girdabına düşmüş bir genç.Habire dayatıcı davranan ve onu anlayamayan bir aile ve ders çevresi. YZ kuşağını kim tam biliyor? İçine kapalı ve telefonperest.Enes, le ev arkadaşları hiç ciddi sohbet edip dertleşmiş midir? Herkes kendi telefonuna gömülmüş. Çevresi bir doktora götürmeye çabalamış mı? Enes' e; istersen okulu durdurabilir veya bırakabilirsin denseydi, muhtemel ki Enes' i kuşatan çelik çember gevşeyecekti.Ardından tedavi süreci.. Paket program demek;komploca bir zihin, topu taca atmak, vahim olayı çözümsüz bırakıp, sorunu kalıcı hale getirmek olur..

 • Hüseyin Yilmaz

  17.1.2022 11:01:09

  Temennimiz odur ki, İnşaallah meselenin içeriği, arkası, hikmeti bu şekilde bir bütün içinde herkes tarafından anlaşılması ...

 • Zübeyir

  17.1.2022 10:59:30

  Kaleminize sağlık. Bu oyunun farklı cephelerini ve gerçekten bilgi sahibi olmayan insanlar üzerindeki etkilerini farklı yazılarla devam ettirmenizi temenni ediyoruz. Örneğin, her ortamın kuralları olduğu halde cemaatlerdeki düzen ve intizam için istibdad denilerek propaganda yapılması.

 • Muhammet

  17.1.2022 10:58:07

  Bu kadar intiharlar arasından Enes Kara'ya odaklananların maksatları belli. Bakalım dini cemaatlerimiz, dinsizliğin pençesinde kıvranan Türk Gençliği için ne yapacaklar. Biz de bu noktaya odaklanmalıyız. Dini cemaatleri teşvik etmeliyiz.

 • Ahmet Said

  17.1.2022 10:53:21

  Hükümetin mason ve komünistlerle işbirliği halinde çalışması, bu münafıklarla mücadeleyi zorlaştırıyor, dini cemaatleri de işlevsiz bıraktırıyor. Allah müslümanların yardımcısı olsun.

 • zeliha

  17.1.2022 10:09:34

  Allah razı olsun. Küfrün beli kırılmıştır. Artık bundan sonra ne yaparlarsa netice iman Kuran hizmeti adına hareket eden Risale-i Nurlar lehine dönecektir. Necip Türk milleti 1000 senedir bayraktarlığını yaptığı İslamın elinden kayıp gideceği korkusunu şu miskin korona günlerinde taa iliklerinde hissetti.Bir musibet bin nasihatten evladır. CEMAATİMİZ siyasiler başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarını eğitim kurumlarını uyarmaktan hiç vaz geçmedi. Şimdi her bir anne baba evladını potansiyel Enes Kara görüp azami çalışmaya başlayacak. Bu kadar kaos bu kadar bilinmezlik, güvensizlik ailelere cemaatlere asli vazifelerine sahip çıkmayı netice verdi. Dindar idareciler eli ile gençlerin nereye sürüklenmeye çalışıldığını daha net görebildik. 'Hepiniz çobansınız.'H.Ş. emri ile amel etmek yine peygamber efendimizin sünnetine sarılmak ve tabi ki demokrasiden yana olmak inşaallah yavrularımızında nesillerimizinde kurtulmasını sağlayacak Allah'ın izni ile.

 • Mustafa coban

  17.1.2022 09:21:57

  Evet zamanlama manidar.genc kizlarimiz şiddete maruz kaliyor.yetişmiş gencligimiz iş bulamiyor.binlerce genc yurt dışı hayali Kuruyor.yüzlerce genc intihar ediyor.birileri köşede bekliyor.cemaat yurtlarinda bir olay olsada bir vaveyla komparsak diye.siyasal islamci iktidarimizda sus pus.manidar

 • Bülent Bektaş

  17.1.2022 08:47:51

  Allah razı olsun Şükrü bey Çok güzel bir yazı olmuş iyi ki varsınız ALLAH tüm gençlerimizi korusun

 • Kudsi

  17.1.2022 01:39:54

  Enes Kara'nın intiharını fırsat bilip cemaatlere ve tarikatlara acımasızca saldıranlar mahkemeye çıkarılıp iftira ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlarından hukuk önünde hesap vermelidir. Düşünün, 99 yıllık Cumhuriyet tarihinde dindarlara kan kusturan Atatürkçüler ilk defa yaptıklarından dolayı hüküm giyiyorlar ve hukuk önünde hadleri bildirilmiş oluyor. Bu, Cumhuriyet tarihinde adalet için büyük bir zafer olur. Aksi takdirde yaptıklarının hesabını vermezlerse, kendilerini Türkiye'nin tek meşru devlet gücü ve her şeyi kendi kontrolleri altına alabileceklerini zannetmeye devam edip dindarlara saldırılarına devam edecekler. Hükümet artık bunların önüne geçmesi ve Atatürkçülere hadlerini bildirmesi lazım. Bizim vazifemiz yine müsbet hareketle halkı doğruları söyleyerek aydınlatmaya devam etmek olsun.

 • İhsan

  17.1.2022 01:02:15

  Olaya bu cephesiyle bakmayı galiba ihmal ettik. Çünkü çok geniş bir çerçevede yankı buldu. İslam düşmanlarını burada hazırsızlıksız farz etmek akıllılık olmamalı.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı