"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

5 milyon dolara satılacaktı!

28 Nisan 2016, Perşembe 21:46
İstanbul'daki operasyonda, balina derisine yazılmış 600 yıllık Tevrat ele geçirildi, satmaya çalışan Suriyeli gözaltına alındı.

İstanbul'da düzenlenen operasyonda, balina derisine yazılmış 600 yıllık Tevrat ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Suriyeli bir kişinin balina derisine işlenmiş 600 yıllık Tevrat'ı internet sitesi üzerinden satmaya çalıştığını belirledi.

Şüpheliyle yaklaşık bir ay önce alıcı gibi irtibata geçen polis, fotoğraf ve videolarını istediği Tevrat'ı 5 milyon dolara almayı kabul etti.

Ekipler, dün Sultanahmet'te bir otelde buluştukları Suriyeli O.A.T'yi gözaltına aldı. Zanlının yanında getirdiği 78x48 santimetre ebadındaki Tevrat'a ise el konuldu.

Emniyetteki işlemlerin ardında adliyeye sevk edilen şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şüpheli O.A.T'nin ifadesinde, balina derisine yazılmış 600 yıllık Tevrat'ın ailesine ait olduğunu ve Suriye'den kaçak yollarla getirdiğini söylediği öğrenildi.

Topkapı Sarayı Müzesi görevlilerinin yaptığı ilk incelemede Tevrat'ın orijinal olduğu tespit edildi.

Tevrat, İncil ve Zebur'da Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam

Konuyla ilgili olarak Risale-i Nur'da geçen bölümleri okumak için tıklayınız:

http://www.yeniasya.com.tr/risaleinur/mektubat/#278/z

Semâvî kitaplarda Hz. Muhammed Aleyhissalatu Vesselam

Hem kütüb-ü enbiyada, Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm’ın Muhammed, Ahmed, Muhtar mânâsında Süryânî ve İbrânî isimleri var. İşte, Hazret-i Şuayb’ın suhufunda ismi, “Muhammed” mânâsında Müşeffah’tır. Hem Tevrat’ta, yine “Muhammed” mânâsında Münhamennâ, hem “Nebiyyü’l-Haram” mânâsında Himyâtâ, Zebur’da el-Muhtar ismiyle müsemmâdır. Yine Tevrat’ta el-Hâtemü’l-Hâtem, hem Tevrat’da ve Zebur’da Mukîmü’s-Sünne, hem suhuf-u İbrahim ve Tevrat’ta Mazmaz’dır. Hem Tevrat’ta Ahyed’dir.

Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm demiş:

“Benim ismim Kur’ân’da Muhammed, İncil’de Ahmed, Tevrat’ta Ahyed’dir.”*

Hem İncil’de, esmâ-i Nebevîden Sahibü’l-Kadîbi ve’l-Hirâve, yani, “Seyf ve Asâ Sahibi.” Evet, sâhibü’s-seyf enbiyalar içinde en büyüğü, ümmetiyle cihada memur, Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâmdır.

Yine İncil’de, Sahibü’t-Tac’dır. Evet, “Sahibü’t-Tac” ünvanı, Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâma mahsustur. Tac, “amâme,” yani sarık demektir. Eski zamanda, milletler içinde, milletçe umumiyet itibarıyla sarık ve agel saran kavm-i Arap’tır. İncilde Sahibü’t-Tac, katî olarak Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm demektir.

Hem İncil’de el-Baraklit veyahut el-Faraklit ki, İncil tefsirlerinde “Hak ve bâtılı birbirinden tefrik eden hakperest” mânâsı verilmiş ki, sonra gelecek insanları hakka sevk edecek zâtın ismidir.

* Nebhânî, Hüccetüllah ale’l-Âlemîn, 108, 112; Halebî, es-Sîretü’l-Halebiye, 1:353; el-Envârü’l-Muhammediyye mine’l-Mevâhibü’l-Ledünniyye, s. 143 (İbn-i Abbas’dan r.a. rivayet olunmuştur).

Mektubat, s. 170

Lügatçe:

kütüb-ü enbiya: Peygamberlere gelen İlâhî kitaplar.
Nebiyyü’l-Haram: Mescid-i Haram Peygamberi (asm).
müsemmâ: İsimlendirilmiş.
Mukîmü’s-Sünne: Sünnet ikame eden.
suhuf-u İbrahim: İbrahim’e (as) Allah’tan tarafından gönderilen sahifeler.
esmâ-i Nebevî: Peygamberimizin isimleri.
seyf: Kılıç.
sâhibü’s-seyf: Kılıç sahibi.
agel: Arapların başlarını örten kefiyenin üzerine doladıkları siyah ibrişimden örülmüş halka.
tefrik: Ayırma.

İsevîler ve Musevîler ehl-i necat olabilir mi?

http://www.yeniasya.com.tr/suleyman-kosmene/iseviler-ve-museviler-ehl-i-necat-olabilir-mi_367557

AA

Okunma Sayısı: 1952
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı