"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“Tek kişilik rejim”in İsrail çarpıklığı

Cevher İLHAN
28 Kasım 2023, Salı
İktidar cephesi”nden “Ey bebek katili İsrail!” çıkışları sürer ve “tek kişilik hükûmet”in teşvik verdiği, vergi muafiyetiyle yüzde 65 vergi indirimi yaptığı TOGG’un ortağı Coca Cola’nın parayla satın alınıp sokaklara dökülürken -bombalanan binaların enkazı altındakilerle- yarısı çocuk ve kadırn on altı bini aşan sivilin katline karşı İsrail’i caydırıcı bir yaptırım uygulanmış değil.

Tam tersine İsrail’le AKP iktidarında yüzde 500’den fazla arttırılan siyasi, diplomatik, ekonomik-ticari, savunma-silâh sanayii-askerî ilişkilerin kesilmesi, işbirliklerinin iptali gündeme bile getirilmiyor.

Tam da Cumhurbaşkanı, son katliamla “İsrail’in tüm dünyada lânetlenen bir terör devleti olduğu tescil edildi” derken, hastaneleri, evleri, mülteci kamplarını, camileri bombalayıp bebekleri, çocukları, kadınları katleden İsrail savaş uçaklarının yakıtı Türkiye’den gidiyor.

Düşülen vartada, İsrail’e Manavgat’tan su, Malatya-Kürecik’ten istihbarat, Konya’dan askerî eğitim verilmesinin yanısıra Türkiye limanlarından 300’den fazla gemiyle ve yine sayıları yüzleri bulan kargo uçağıyla İsrail’e başta İsrail pazarının yüzde 65’ini oluşturan ve 1 milyar 192 milyon dolara varan, endüstrisinin en temel girdisi olan demir-çelik silâh yapımında kullanılan ara maddelerin satışı olmak üzere 6 milyar dolara ulaşan ihracatla Azeri petrolü olmak üzere ham petrol, yakıt, gıda, çimento, tekstil ve benzeri ürünlerin İsrail’e kesintisiz taşınması gürültüye getiriliyor.

YİNE AKP-MHP OYLARIYLA…

Ve tıpkı yolsuzlukların, hırsızlıkların, ihaleye fesad karıştırmanın, millet malını yandaşlara peşkeşin medyatik dezenformasyonlarla, milletin ve Meclis’in nazarından ve denetiminden kaçırılması gibi en son Saadet Partisi’nin “Türkiye’den İsrail’e deniz yoluyla yapılan taşımacılığın mahiyeti, miktarı ve Gazze’de yaşananlar üzerindeki etkisinin tesbiti amacı”yla verdiği Meclis araştırması önergesi yine AKP ve MHP’lilerin oylarıyla reddediliyor.  

“Gerçek ve caydırıcı adımlarla hareket etme, İsrail’e yönelik tüm ticari ilişkileri derhal sonlandırma ve limanlarımızdan İsrail’e sevkiyatları durdurma” çağrıları iktidar gruplarınca kabul edilmezken,  “bu denli ağır insani dramların yaşandığı bir dönemde İsrail’e karşı en küçük bir desteğin bile insanlık suçuna ortak olunduğu” noktasından son vahşette de Ankara’dakilerin sınıfta kalması dikkat çekici.

Muhalefet milletvekillerinin “Meclis kampüsünde kola yasaklanıyor, cafe basıp kahve dökülüyor. Kahve ya da kola çocukları öldürmüyor, ama bu çelikle imal edilen silahlar binlerce çocuğu öldürdü. Biz Meclis olarak böyle bir konuyu araştırmayacağız da ne iş yapacağız?” sorularına karşı doğru dürüstt hiçbir cevap ver(e)meyen iktidar partisi grubunun tavrı ortada.

Cumhurbaşkanı’nın Amerika’daki Yahudi Lobisinden “cesâret ödülü” alması ve defalarca ikrar ettiği “BOP eşbaşkanlığı” ekseninde, İsrail’le yapılan tek bir anlaşmanın dahi iptaline, hiçbir işbirliğinin, silâh ve enerji ihalesinin askıya alınmasına yanaşılmaması, Ankara’nın “İsrail çarpıklığı”nı ortaya koyuyor…

Asıl fecaat bu…

Okunma Sayısı: 1811
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Oğuz Yiğiter

  28.11.2023 10:45:42

  Dünya alem biliyor elinde bulunan yaptırım kozlarını kullanmadan , hatta İsrail limanlarına savaşın ortasında bile süren sevkiyatlarını; iktidarın iç kamuoyunun gazını almaya dönük samimiyetsiz hamaset nutuklarının ne kadar içi boş olduğunu. Ama onlar da şunu çok iyi biliyorlar, biz ne desek doğru diyen bir kesim var. Bu fasit sarmal ne zaman kırılacak...

 • Hüseyin İlhan

  28.11.2023 05:01:02

  Allah razı olsun İlhan ağabeyim.B uteröristlerin ana destekçilerinden YAHUDİ CESARET ÖDÜLÜ al,terörist devletten başka hiçbir devletin bu denli kazançlı olmadığı SURİYE Gailesine BOP eşbaşkanı olarak destek ver ve maddi olarak kazanacakalrı ne varsa sağla-yap sonra milletle ve akılla alay eder gibi 'BEBEK KATİLİ TESCİLLENDİ,de. Yahu o tescilin asıl olarak UCM'de yapılacağı M.MARMARA KATLİ için İST.7 ACM.Kararlarını neden sümen altı ettin ve hala bize martaval okuyorsun bire bu caninin baş destekçisi diyesi geliyor.

 • S.topuz

  28.11.2023 03:12:06

  👏👏👏😥😤😡🌷🤲🌷 Tebrikler İSPANYA! Geç de olsa, bütün Dünyaya örnek bir tavır koyduğunuz! Darısı bizim Türkiyenin, Alem-i İslâmın ve diğer medenî ve insanî Düvelin başına, eğer cesaretleri kaldıysa! Bu kadar Masumlara yazık ettiniz maalesef! 45 günde 25 bin Çocuk, Kadın, yaşlı, genç ve sayısız Hayvanat ve Nebatatı KATLETTİNİZ! Rekor kırdınız, tebrikler(!) Yuuuhhh ki hem de ne yuuuuhhhh! 😭😡😤🙌🌷🤲🌷🌙☝️🕊🕊🕊🇵🇸🇵🇸🇵🇸

 • S.topuz

  28.11.2023 03:11:16

  Filistin altmış seneden beri Zalim siyonistler tarafından IŞGAL edilmiş ve milyonlarca masum insanların KATLEDİLDİĞİ bir ülke! "İŞGALCİ İSRAİLIN kendini SAVUNMA HAKKI VAR"da , "MASUM FİLİSTİNİN yok mu?" Unutmayın, Sabrın da bir SONU vardır ve ADİL olun lütfen! Madem sivillerin hayatı bu kadar önemli, o halde hemen Canavarlaşmış ZALİM İSRAİLİN "HAMAS mezaliminin" bahanesine sığınarak yapmakta olduğu Katliamları ve yıkımları ve SOY KIRIMINI hemen ama hemen DURDURUN  EYYYY AB, BM, NATO, ABD,  ALMANYA, TÜRKİYE, JAPONYA, İspanya, Belçıka, Endonezya, Çin, RUSYA ve Alemi İSLÂM ve İNSANLIK, vs.! Bu ZULÜMLERE ve KATLİAMLARA susarak veya gizli açık destekleyerek, maddî ve manevî ORTAK OLMAKDAN artık vaz geçin geç OLMADAN lütfen!!! Çoook çoook  GEÇ kaldınız bile! 👏👏👏😭😡😤🙌🌷🤲🌷🌙☝️🕊🕊🕊🇵🇸🇵🇸🇵🇸

 • Ömer

  28.11.2023 00:52:40

  Cumhurbaşkanı,nın Amerika’daki Yahudi Lobisinden “cesâret ödülü” alması ve defalarca ikrar ettiği “BOP eşbaşkanlığı” ekseninde, İsrail’le yapılan tek bir anlaşmanın dahi iptaline, hiçbir işbirliğinin, silâh ve enerji ihalesinin askıya alınmasına yanaşılmaması, Ankara’nın “İsrail çarpıklığı”nı ortaya koyuyor… Asıl fecaat!!!!!!bu Dahili, Harici Balık 🐟 hafızalı destek çıkanların bunu görmek istememesi,üç maymunu oynayanlara benzemeleri. Yazık... Binlerce tebrikler ediyoruz kaleminize sağlık,gündemde tutmaya devam.👏👏👏

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı