"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yazıklar olsun!

Kâzım GÜLEÇYÜZ
24 Haziran 2021, Perşembe
Geçen ayın son günlerinde gündeme gelen 4. yargı paketinde yer verildiği ifade edilen bir düzenleme için şunları yazmıştık:

“AKP’nin verdiği, şimdiye kadarki duruşundan çok farklı bir teklif Meclis gündeminde. Buna göre, cezası 10 yıldan az olan ve 15 yaşından küçük çocukları bulunan kadınlara, baba da tutukluysa veya vefat etmişse, infaz ertelemesi getirilecek. Bu teklif geçerse, geride kalmış zehir edilen yılları telâfi etmez, ama hiç değilse bu zulüm bitmiş olur. Ama işi babaya bağlayan şartlar kaldırılmalı. Çünkü baba da olsa annenin yerini tutmaz. Annelerin ve bebeklerin yeri zindan değil.” (28.5.21)

İnfaz ertelemesi gibi pek içe sinmeyecek bir formülle de olsa hapisteki anne ve bebeklere tahliye yolunu açacak bu düzenlemenin iktidar medyasında haber yapılması ve herhangi bir tepkiye konu olmaması şaşırtıcıydı.

Çünkü iktidarın bu meselede şimdiye kadar sergilediği tavır belli. Malûm yaftanın yapıştırıldığı insanlara reva görülen hukuk, insanlık ve vicdan dışı muameleler biliniyor ve “Acırsak acınacak hale geliriz” mantığına dayalı inanılmaz bir duyarsızlıkla devam ettirilip savunuluyorken, aksi yönde müsbet bir yaklaşımın işareti sayılabilecek bir adıma ister istemez temkinle bakmak icab ediyordu.

Bu yüzden sosyal medyada “Geçen yılki adaletsiz infaz yasasında olduğu gibi ‘terör suçları’(!) yine hariç bırakılırsa zaten konuşmaya bile değmez. Terörle hiç ilgisi olmayan insanları ‘terör’den mahkûm edip zindanda süründüren zihniyet bertaraf edilmeli ki, bu vicdansız uygulamalara gerçekten son verilsin” şeklinde bir kayıt düşme ihtiyacı duyduk.

Ve Mecliste gelinen nokta ne yazık ki endişemizi doğruladı. Yeneroğlu’nun “15 yaş 18’e çıksın” temennîsini dile getirdiği bir aşamada söz konusu maddenin tamamı sessiz sedasız şekilde kaşla göz arasında metinden çıkarıldı. Gerekçe: “Suiistimale açık olması...”

Anne ve bebeklerin tahliyesinde kim neyi nasıl suiistimal edecek? Teklifi hazırlayanlar bunu düşünemediler mi? Neredeyse bir ay boyunca konu gündemdeyken ve itirazsız ilerliyorken ne oldu da bir anda iş değişti?

Belli ki, son dakika talimatı öyle geldi!

Böylece tek adam rejiminin kendi partisini de, TBMM’yi de ne duruma düşürdüğü bir defa daha görülmüş oldu. Yazıklar olsun!!!

Okunma Sayısı: 4219
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Seyrani

  24.6.2021 20:02:19

  Allahım bu zalimleri sana havale ediyoruz. Onları o yavruların göz yaşları içerisinde boğ.Kahhar ismi şerifin hörmetine....

 • erhan

  24.6.2021 17:55:30

  Terörle hiç ilgisi olmayan insanları ‘terör’den mahkûm edip zindanda süründüren zihniyet bertaraf edilmelidir ki, bu vicdansız uygulamalara gerçekten son verilsin”

 • Halil İbrahim Karahan

  24.6.2021 15:24:38

  Allah razı olsun

 • Ali ok

  24.6.2021 12:18:19

  Acımadan acınacak hale düştüler. TV de konuşulanlar doğruysa. Öyle görünüyor ki onlarda doğru.azi bile doğru ise acımak lazım.amaben onlara değil dinime kuranima İslami bismillah kelimesine açıyorum.yaaa gerçek hayirveverleri hapse attirirsan sahtekar hayırseverler adamı acınacak hale getirirler.yaaaaaaaaaa

 • Hüseyin İlhan

  24.6.2021 10:37:15

  İsrailli katilleri kurtaran,müslüman şehidi ise katillere satan bir zihniyetten masumları kurtaracak bir icraatmı bekliyorsunuz.Bakın salgında k.esnaf işyerini kapatır ve açlığa mahkum edilirken ,kısıtlamadan geçemeyen araçlar için dolar üzerinden ödeme yapanlar,vatandaşın evladını emperyalist katiller için jandarmalığa görevlendirenlerden bizde kalkmışız hak adalet bekliyoruz.YAHU TEKEDEN SÜT SAĞILIYORSA BU ZALİMLERDEN MEDET BEKLENİR.

 • Hasan Dede

  24.6.2021 10:27:17

  Zalimden merhamet dilenilmez. Çünkü zulüm onun ve çevresinin mesleğidir. Zulümle nice mazlumun üç günlük hayatını mahvettiniz. Rabbim de sizlerin ebedi hayatlarınızı mahvetsin. Amin

 • Aysuna

  24.6.2021 10:21:06

  Allah(cc)razı olsun Kâzım Abi..."Zaman gösterdi ki Cennet,ucuz değil;Cehennem dahi lüzumsuz değil."...Elhâmdülillah,bütün yollar mahkeme-i kübrâya çıkıyor.

 • Mehmet

  24.6.2021 06:43:16

  Tutuklananlar suçlu da olsa, 18 yaşdan küçük olan çocukları masumdur. Bu çocuklardan ihtiyaç sahibi olan varsa tesbit edilip devlet yardım etmeli teklifine karşı, "ağaç kökünü yesinler' teklifi islâm tarinde veya hakikî demokrasi ile idare edilen yönetimlerde benzer örneği var mı merak ediyorum. Bu teklifi sunan ve bu teklife sesiz kalanların vicdanları rahat mı

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı