"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Entegre hizmetlerimiz

M. Latif SALİHOĞLU
04 Ağustos 2018, Cumartesi
Hayatımızın yarıdan fazlasını içinde geçirdiğimiz Yeni Asya camiası, temeli ve kökleri itibariyle mâzisi yüz yılı aşan azimli, istikrarlı, istikametli bir fikir ve harekete dayanıyor.

Yayın grubu olarak da elli yılı aşan bir ömre sahip olan Yeni Asya’nın fikir ve hareket kaynağı, Kurân’ın malı olan Nur Risâleleridir.

Evet, varlığını bu eserlerin mânâ ve muhtevâsına borçlu olduğu gibi, bu camia, Risâlelerin basım, yayın ve neşrini de hizmet ve faaliyetlerinin “olmazsa olmaz” bir şartı ve lâzımı olarak addetmiştir.

Dolayısıyla, Kurân’ın malı olan Risâle-i Nur’a hizmet, hayatımızın en büyük bir gayesi halini almıştır. Hazırlayıp neşrettiğimiz sâir kitap, dergi, takvim ve sâir mevkuteler ise, bu gaye istikametinde vazife gören birer vesile, vasıta hükmündedir.

Şu hikmet ve sebep dünyasında, hiçbir iş, hiçbir hizmet vesilesiz-vâsıtasız olmadığına ve olamayacağına göre, böyle ilânât hükmüne geçen bu mevkuteleri de asla basit görmemeli ve hafife almamalı.

* * *

Gazetemiz Yeni Asya, 50 yaşına merdiven dayamış durumda. Yarım asırdır, sadece ve sadece fedâkâr okuyucularının maddî-mânevî yardımı ve desteği ile hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Başkaca bir siyasî yahut ticarî pâyandası yoktur.

Bu sebeple, sayfa sayısı az olduğu halde, fiyatını yüksek tutmak mecburiyetinde kalıyor. Yani, kendi yağı ile kavruluyor.

Bazı yüksek tirajlı gazetelerin bile piyasadan çekilmek ve yayın hayatlarını noktalamak mecburiyetinde kaldığı bir zamanda, ayakta kalabilmenin ve hayatını idame ettirebilmenin son derece ehemmiyet kazandığı bir vetireden geçiyoruz.

Fikriyatı itibariyle, Yeni Asya, hürriyet ve demokrasi yolunda “tavizsiz bir istikrar çizgisi”ni sürdürüyor. Bu çizgiden asla tâviz vermedi, vermez de. Okuyucu kitlesi, bundan emindir ve emin olmalı. Desteğini de ona göre devam ettirmeli.

* * *

Öte yandan, Yeni Asya Medya Grubu olarak çıkarmış olduğumuz takvim, muhtelif dergi ve kitaplar var.

Periyodik sürelerle çıkan dergilerin satış ve abone durumları, nisbeten daha bir önem ve âciliyet arz ediyor. İş sıkı tutulmaz ve takip edilmezse, dergilerin devam etmesi riske giriyor. Nitekim, yayın hayatını sonlandırmak mecburiyetinde kalan dergilerin haddi-hesabı yok.

Hemen her yaşa göre çıkardığımız dergiler var: Çocuklar için aylık Can Kardeş, gençler için Genç Yorum, hanımlar ve aile bireyleri için Bizim Aile dergisinin yanı sıra, ayrıca büyükler ve özellikle üniversite seviyesindekilere hitab eden üç aylık periyotlu Köprü dergimiz var.

Bu dergilerimize hem yazı ve röportaj, hem de satış ve abone itibariyle yardımlarınızı bekliyoruz. Ne yapıp etmeli, bunları ayakta tutmaya gayret göstermeli. Zira, bunlar hem birer ilânat vazifesini görüyor, hem de hizmet dairesinin kaliteli şekilde genişlemesine vesile teşkil ediyor.

Sair kitaplar da aynı şekilde, mühim neticelere vesile olma hüviyetine sahip. Kitaplardan da bazı hediyelik paketler yapılarak, fiyatları asgarî seviyeye çekilmiş durumda.

Velhâsıl, birbiriyle entegre ve birbirine destek-kuvvet veren umum neşriyatımız, bilhassa şu durgun yaz mevsiminde sizlerin azamî derecede göstereceği yakın alâkadarlığını bekliyor.

***

@salihoglulatif:

Allah rızası yolunda yapılan hizmetlerin küçüğüne-büyüğüne bakılmaz. Gaye ve maksat rızâ-yı İlâhî ise, zâhiren küçük görünen hizmet de büyüktür ve makbûldür... Şükür ki, küçük-büyük umum neşriyat hizmetimiz, aynı o ulvî gaye ve hedefe mâtuftur.

Okunma Sayısı: 1887
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • çetin acar

  4.8.2018 00:44:45

  allah razı olsun, arada sırada bu çok önemli vazifeyi hatırlatmakta çok fayda var. Üstadımız bunları (risale-i nur ları) yazan. yazdıran, neşrine yardım eden "nur talebesi" vasfını haiz olur diyor. bu zamanda bu vazifeyi YENİ ASYA nın yaptığı hususunda dost-düşman lttifak halindedir. Allah emeği geçen sizler gibi kardeşlerimizin sayısını çoğaltsın. İki cihanda mesrur ve müreffeh eylesin. Yeni Asya mızın da kudsi hizmetini daim ve muvaffak eylesin. Amin.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı