"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ve işte 2021’de “Yeni Asya’mız”da yazıp çizenler... (2)

25 Ocak 2022, Salı
(Geçen haftadan devam)

M. Ali Kaya, M. Fahri Utkan, M. İsmail Tezer, M. Latif Salihoğlu, M. Said Zeki, Mahmut Cemal Çakır, Mehmet Alakuş, Mehmet Altan, Mehmet Âsıf Işık, Mehmet Aynacı, Mehmet Boyacıoğlu, Mehmet Cebe, Mehmet Çetin, Mehmet Erbaş, Mehmet Fırat, Mehmet Kara, Mehmet Kovancı, Mehmet Pekel, Mehmet Soydan, Mehmet Tikici, Mehmet Yüce, Mehtap Yıldırım-Yükselten, Meral Demirdöğmez, Mert Gönenli, Merve İriyarı, Meslihan Çetin, Mesut Kösebaşkan, Mevlüt Çetin, Mikâil Yaprak, Mine Arslan, Misbah Eratilla, Muammer Polat, Muhammed Nur Sungur, Muhammed Yusuf Akbaş, Muhammet Örtlek, Muhsin Bozkurt, Mustafa Avcu, Mustafa Balıkçı, Mustafa Eren Bozoklu, Mustafa Gengeç, Mustafa Göknur, Mustafa Gönüllü, Mustafa Nutku, Mustafa Öztürkçü, Mustafa Said Ergün, Mustafa Yaykal, Muzaffer Karahisar. (47) 

* Nâci Tepir, Nahit Topaloğlu, Nazmiye Keseli, Nejat Eren, Nejdet Pehlivan, Nimet Ortakaş, Nurbânu Şen, Nurefşan Ceylân, Nurenda Yaşar-Coşkun, Nuri Mannas, Nurten Keskin-Yanmaz, Nurullah Özen. (12) 

* Oğuz Yiğiter, Orhan Alagöz, Orhan Ali Yılmaz, Orhan Güler, Osman Güneş, Osman Koyuncu, Osman Yiğit, Osman Zengin, Ozan Kaya. (9) 

* Ömer Eren Alparslan, Ömer Faruk Özaydın, Ömer Önbaş, Ömer Örtlek, Özgür Demirtaş, Özgür Özcan. (6) 

* Pembegül Abla. (1) 

* Ra’fet Özcan, Ramazan Aydın, Ramazan Çakır, Ramazan Çalışan, Ramazan Gevrek, Raşit Yücel, Ravza Demir, Recep Bozdağ, Recep Ziftci, Refik Koyu, Rifat Okyay, Rojmin Hatice Alakuş, Rukiye Anar, Rüstem Garzanlı. (14) 

* Sabahattin Boyacı, Sadettin Önal, Safa Okay, Said Ali Ortakaş, Said Yetim, Said Yüksekdağ, Salih Sütçüoğlu, Salih Taşpınar, Sebahattin Yaşar, Selâhaddin Yaşar, Sertaç Lüser, Servet Sönmez, Sıddık Ünalan, Sinan Özden, Süleyman Alıç, Süleyman Kösmene, Süleyman Mavigöz, Süleyman Yaprak, Süleyman Yılmaz.  (19) 

* Şemsettin Çakır, Şeyma Özdemir, Şeymanur Cihan, Şeymanur Çimen, Şeymanur Nart, Şükran Cevheri, Şükrü Bulut. (7) 

* Talha İlhan, Talip Çiçek, Tarık Ünal, Tevfik Boz, Tuncay Hamdi, Tuncay Veis, Turhan Celkan. (7) 

* Ümmiye İlhan, Ümmü Gülsüm Ateş. (2) 

* Yasemin Güleçyüz, Yasemin Yaşar, Yâsir Özer, Yaşar Avcı, Yaşar Olgun, Yüksel Özbey. (6) 

* Zafer Akıncı, Zafer Karlı, Zehra Yıldız, Zehranur Yıldız, Zeki Şimşek, Zeynep Çakır, Zeynep Kurun, Zeynep Polat, Zeynep Toprak, Zeynepnur Yalabık. (10)

Toplam 270 imza! 

Hatırla(t)mak gerekirse imza sayıları 2017’de 309, 2018’de 346, 2019’da 265 ve 2020’de de 233 idi. Anlaşılıyor ki 2020’ye göre 2021’de sayısal bazda ciddî bir “toparlanma” mevcut. Bunu şundan diyoruz: 

2019’un ortalarında gazetemizin sayfa sayısı 20’den 16’ya, gazete içinde verilse de “Elif” ilâvesi “ek” konumundan “sayfa” mevkiine düşmüştü. Demek ki 2019’da—büyük ihtimalle “sayfa azlığı”ndan—düşmeye başlayan “imza” sayısı 2020’de “dib”i bulmuş... 

Fakat gerek “ana gazete”de gerekse “Elif”te sayfa azalışının 2019’un son beş ayını kapsadığını düşünürsek 2021’deki imza sayısı oransal olarak 2019’u da geçiyor gibi. 

Sadede gelirsek, evvelen “yazı işleri”mizi, sâniyen “Yeni Asya’mız”ı yalnız bırakmayan yazarlarımızı üstün gayretlerinden ötürü tebrik ederiz! 

Okunma Sayısı: 1180
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Zübeyir

  25.1.2022 09:24:34

  Bu isimlerden dar-ı bekaya irtihal eden Sabahaddin Boyacı abimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

 • Said Yüksekdağ

  25.1.2022 02:15:54

  Maşallah barekallah.. Yeni Asya gibi bu kadar yazarı olan başka bir gazete var mı acaba?

 • cenk çalık

  25.1.2022 00:22:45

  270 yazarı olan gazeteye Yeni Asya denir. Bir gazetenin normalde 10-15 yazarı olur. 270 rakamına ulaşan bir başka gazete var mıdır bilemiyorum. Bu durum Yeni Asya'yı diğer gazetelerden ayıran önemli bir alamet-i farikası olarak yorumlamak mümkün. Daha önceki zamanları da düşündüğümüzde binlerce yazarın gelip geçtiğini düşünebiliriz. Demek ki bir nevi Yazarlık okuludur Yeni Asyamız. Bu okulun bir farkıda okuyucusunun kalitesinde gizli. Sıradan bir okuyucu değildir Yeni Asyanın okuyucusu. Aynı zamanda çoğunun yazarlık kabiliyeti vardır. Ayrıca yaptığı yorumlarla yazarlarımızın makalelerinin eksik ve yanlışı varsa düzeltilmesi hususunda katkı sağlar. Bu da çok az gazeteye nasip olacak nitelikli bir okuyucuya sahip olduğunun göstergesidir. Bu arada bu rakamları her sene büyük bir özveri ve titizlikle hazırlayıp istifademize sunduğunuz için çok teşekkür ederiz Orhan Ağabey. Allah razı olsun. Baki selamlar.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı