"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ve Gökhan Gönül imzayı attı: Aziz Yıldırım'ın ismini yine zikretmedi

13 Temmuz 2016, Çarşamba 14:27
Beşiktaş, Fenerbahçe'yle sözleşmesi sona eren Gökhan Gönül ile basın önünde sözleşme imzaladı.

Vodafone Arena'daki basın merkezinde gerçekleştirilen imza törenine Başkan Fikret Orman ile Gökhan Gönül katıldı. İmza töreni öncesinde Başkan Fikret Orman ile Gökhan Gönül açıklamalarda bulundu. Gökhan Gönül kendisini siyah beyaz renklere bağlayan sözleşmeyi basın önünde de attı.

Beşiktaş, Fenerbahçe'yle sözleşmesi sona eren Gökhan Gönül ile sözleşme imzaladı. İmza törenine başkan Fikret Orman da katıldı. Başkan Orman, "Stadımızda böyle bir imza töreni yapmamız bizim için gurur verici. Bizim açımızdan hayırlı bir gün. Çok güvendiğimiz, inandığımız ve sevdiğimiz bir oyuncunun imza törenini yapıyoruz. Gökhan ailemize hoş geldi, burası büyük bir aile. Gökhan'ı aramızda görmekten dolayı mutluyuz." dedi. 

Başkan Fikret Orman, "Bugün bir çok şeyin ilki oluyor. Stattaki basın toplantı odasını ilk kez kullanıyoruz. Bu bana büyük keyif veriyor. Bizim açımızdan çok özel bir gün. Çok beğendiğimiz, sevdiğimiz, takımımızda görmek istediğimiz bir oyuncu, Gökhan Gönül için imza töreni yapıyoruz." diyerek, şunları söyledi:

"Stada geldim, içeri girip Gökhan'ı gördüğümde ona söylediklerimi burada da söylemek istiyorum. Küçük çocukları gördüğümde hangi takımı tutuklarını soruyorum, çoğu 'Beşiktaşlıyım' diyor. Bazıları başka takımları söylüyor. Onları gördüğüm zaman 'Bu kadar güzel çocuklar Beşiktaşlı olmalı' diyorum. Kapıdan girip Gökhan'ın güzelliğini ve insanlığını da gördüğüm zaman böyle güzel bir futbolcunun, böyle iyi bir futbolcunun Beşiktaşlı olmasının bana çok mutluluk verdiğini söyledim kendisine. Ailemize hoş geldin Gökhan."

Başkan Orman, yeni statlarında takımlarıyla burada hep beraber çok daha güzel günler yaşayacaklarını da belirterek, "Gökhan’ı aramızda görmekten bütün Beşiktaşlılar çok mutluluk duyuyor. Tekrar ailemize hoş geldin diyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

"SADECE FUTBOLUMLA DEĞİL DURUŞUMLA DA DOĞRU İŞLER YAPMIŞIM"

Beşiktaş'a transferiyle ilgili gelişmeleri anlatan Gökhan Gönül ise yaptığı açıklamada, geçtiğimiz sezonun ortasında başkanımız Fikret Orman beni takımda görmek istediğini söylemişti ama Fenerbahçe ile sözleşmesi bitmeden kendisine teklif yapılmadığını söyledi.

Sezon bittikten sonra milli takım ile birlikte Fransa'da iken teklif geldiğini belirten Gökhan Gönül, Başkan Fikret Orman'ın kendisiyle ilgili övücü sözlerine de teşekkür etti. Gökhan, transferinin gündemi çok meşgul etmesi ve konuşulmasıyla ilgili olarak ise "Büyük camialarda futbol oynayıp, başka camialara geçtiğimiz zaman böyle durumlar olabiliyor. Ülkemizde bu durum çok rastlanılan bir durum değil. Fakat bu ne ilk, ne de son olacak." dedi.

Transferinin çok konuşulması, Başkan Fikret Orman'ın kendisiyle ilgili övücü sözler sarfetmesi, Beşiktaş camiasının ve özellikle de taraftarlarının kendine kucak açmasını ve bağrına basmasını da değerlendiren Gökhan Gönül, şöyle devam etti:

"Davranışımla da duruşumla da burada oturmanın ne demek olduğunu biliyorum. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle bir teşekkürü de Beşiktaş taraftarına yapmak istiyorum, bana sahip çıktılar, destek verdiler. Elimden geldiğince bu camiaya layık olacağım. Başkanımın benimle alakalı düşüncelerini bilmem benim adıma gurur verici. Kabul edelim ki büyük camialarda futbol oynayıp başka büyük bir camiaya geçtiğimiz bizim ülkemizde çok rastlanan bir olay değil, ama ne ilk, ne de son olacak.

Aslında benim adıma mutlu edici bir taraf daha var. Ne kadar başka camiada oynasam da buraya geldiğimde başkanımın ve camianın, Beşiktaş taraftarının beni kucaklaması bundan önce sahada sadece futbolla değil duruşumla da ne kadar doğru şeyler yaptığımı gösteriyor. Bugün burada oturuyor olmam bunun eseri. Beşiktaş taraftarına özellikle teşekkür ediyorum. Dışarıda beni gören Beşiktaşlılar çok mutlu bir şekilde beni karşılıyor. İnşallah bana yakışanı yapıp buraya layık olmaya çalışacağım."

Gökhan Gönül, konuşmasının sonunda eski takımı Fenerbahçe'ye de teşekkür etti. Gönül, "Bir teşekkür daha yapmak istiyorum. Yıllarca onurumla şerefimle formasını taşıdığım orada bende emeği olan takım arkadaşlarıma, teknik ekibe, Samandıra'daki emekçilere tüm yönetim kurulu üyelerine ve Fenerbahçe taraftarına 9 yılın her bir anı için ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından sembolik imza töreni gerçekleştirildi. 

GÖKHAN GÖNÜL: ŞU ANDA BEŞİKTAŞ FORMASI GİYİYORUM VE BEŞİKTAŞLIYIM

Beşiktaş ile 4 yıllık sözleşme imzalayan Gökhan Gönül ile Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'da gerçekleştirilen imza töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gökhan Gönül, Beşiktaş'a transfer sürecinde Fenerbahçe ile yaşadıkları sebebiyle gelgitler yaşayıp yaşamadığı hakkındaki soruya, "Bu transfer öncesi gelgitler yaşamadım. Milli takımla birlikte Avrupa şampiyonasındaydım. Başkanımız lig devam ederken beni Beşiktaş'ta görmek istediğini söylemişti. Ama hiçbir zaman resmi teklif olmadı. Fenerbahçe ile kontratım tamamen bittikten sonra resmi teklif ben milli takımdayken menajerim aracılığıyla yapıldı. Yurt dışından da teklifler vardı. Avrupa şampiyonası bittikten sonra birkaç gün süre istedim. Onlar da sağ olsunlar bu yaklaşımımı olumlu ve doğru buldular. Sonucunda da bugün burada imzayı atmış olduk." şeklinde cevap verdi.

ORMAN: ÇOK ÖZEL BİR GÜN YAŞIYORUM

Fikret Orman, 4 seneyi aşkın başkanlığı süresince Beşiktaş'ı yönetme üslupları olduğuna dikkat çekerek, "Her şekilde de o rotadan devam ediyoruz. Gökhan çok sevdiğimiz, çok beğendiğimiz bir oyuncu. Biz Gökhan'ı bir başka kulüpte olduğu için almadık. Çok ihtiyacımız olan bir bölgeye; karakterli, düzgün bir oyuncuya ihtiyacımız vardı, o yüzden transfer ettik. Kendisine bir teklifte bulunduk. Onu da makul karşıladıktan sonra bugün de sözleşme imzalama pozisyonuna geldik. Beşiktaş'a çok önemli oyuncular transfer ettik, ama çok heyecanlandığım özel bir günü yaşıyorum. Beşiktaş taraftarı da yönetici arkadaşlarımız da çok mutlu." dedi.

Geçmişte hem Fenerbahçe'de hem de Beşiktaş'ta görev yapan doktor Ertuğrul Karanlık'ın "Gökhan Gönül fanatiklik derecesinde Beşiktaşlı" sözleri hatırlatılan tecrübeli oyuncuya hangi takımlı olduğu sorulurken, bu soruyu Gökhan'dan önce başkan Fikret Orman yanıtladı ve şunları söyledi:

"Gökhan Beşiktaşlı ve Beşiktaş takımının oyuncusu. Bu profesyonel bir hayat. Futbolun içinde olan şeyler bunlar. Beşiktaş'a Fenerbahçe'den ya da Galatasaray'dan çok oyuncular geldi. Bizden de gidenler oldu. Bizim son 4 senedeki yapılanmamız karakterli, düzgün oyuncular ve Beşiktaş'a katkı sağlayacak oyuncular yönünde. Gökhan da önemli bir oyuncu ve siyah beyaz ona çok yakışıyor."

GÖKHAN: ŞU ANDA BEŞİKTAŞ FORMASI GİYİYORUM VE BEŞİKTAŞLIYIM

Formasını giydiği camiaya hizmet etmenin ilk düşüncesi olduğunun altını çizen Gökhan Gönül ise "O yüzden profesyonel oyuncuların, profesyonel hayatta başka takımları tutabileceğini düşünmüyorum. Futbolcuların ekmeğini yediği yere hizmet etmekten başka bir düşünceleri olduğunu sanmıyorum. Ben şu anda Beşiktaş formasını giyiyorum ve Beşiktaşlıyım." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a sorulan, "Gökhan Gönül transferiyle Fenerbahçe'ye çalım attığınızı düşünüyor musunuz? Aynı şekilde İsmail Köybaşı’nın da Fenerbahçe ile anlaşmasını bir transfer çalımı olarak görüyor musunuz?" sorusuna Başkan Orman şu cevabı verdi:

"Biz böyle basit şeylerin içinde olmadık. Biz duruşumuza göre hareket ediyoruz. Gökhan, milli takımın önemli bir oyuncusu, beğendiğimiz bir oyuncu. O yüzden transfer ettik. İsmail de bizim çok sevdiğimiz bir oyuncumuzdu. İnşallah o amaçla gitmemiştir. Bizim böyle bir niyetimiz olmadığını herkes bilir."

Gökhan Gönül, yeni takımı Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki şansını da değerlendirdi. "Ne kadar bunun için mücadele etsek de şampiyonluk sözleri vermek, büyük vaatlerde bulunmak çok doğru değil" diyen tecrübeli futbolcu, şunları söyledi:

"Kendimle alakalı şunu söyleyebilirim, şampiyonluk sözleri veremem, ama kendimi kanıtlama niyetinde değilim. Bugün bazı şeyleri başardığım için buradayım. Beni kötü orta yaparken, pas hatası yaparken görebilirsiniz, ama mücadeleden vazgeçtiğim - hangi dakika, hangi maç olursa olsun - mücadeleden vazgeçtiğim tek bir gün bile göremeyeceklerinin sözünü verebilirim."

AZİZ YILDIRIM'IN İSMİNİ YİNE ZİKRETMEDİ

İmza töreni öncesi Fenerbahçe Kulübü için yaptığı teşekkür konuşmasında Aziz Yıldırım'ın ismini belirtmediği hatırlatılan Gökhan Gönül, "Alakası yok. 'Tüm yönetim kurulu üyeleri' derken herkesi dahil ettim. Böyle anlaşıldıysa düzeltmiş olayım. 'Yönetim kurulu üyeleri' derken başkanı da içine dâhil ederek herkesi söylüyorum." ifadelerini kullandı. Ancak Gökhan'ın bu soruyu cevaplarken yine Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın ismini zikretmemesi dikkat çekti.

Son olarak Beşiktaş’a transfer kararı aldığında gelebilecek tepkilerden çekinip çekinmediği yönünde bir soru sorulan Gökhan Gönül, "Hayır. Ben bugüne kadar hiçbir zaman, yıllarca top oynadığım dönemde, doğru olduğuna inanmadığım hiçbir şeyi yapmadım ve şirin görünmek için de hiçbir şey yapmadım. Bugün burada oturmamın en büyük sebeplerinden biri budur. Benim vicdanım çok rahat. Bu kulübe geldiğim için mutluyum. Bu akşamki antrenmanla birlikte Beşiktaş formasını giyip, 4 sene boyunca elimden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğim. Doğru bildiğime inandığım şeylerin doğrultusunda yürümeye devam edeceğim." sözleriyle basın toplantısını noktaladı.

Okunma Sayısı: 1380
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı