"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

İkinci Avrupalılar Brüksel’i ahlâksızlıkla dağıtmaya çalışıyorlar…

Şükrü BULUT
22 Ekim 2021, Cuma
Avrupa telâkkilerinde, Bediüzzaman’ın elimizden tuttuğunu biliyorsunuz.

Birinci Dünya Savaşı ile ayrışma sürecine giren Avrupa’nın bir kanadıyla insanî değerlere, demokrasiye ve semavî dinlere yöneldiğini ve diğer kanadında dinlerle savaşan ahlâk tanımaz emperyalist İkinci Avrupa’nın konumlandığını, 1920’lerden itibaren Bediüzzaman seslendirmeye başlamış. Ayrışmanın İkinci Dünya Savaşı’yla birlikte berraklaştığına hepimiz şahit olduk.

Düşünce olarak 19. Y.yılın sonlarına takılıp kalmışların demode kalıplarıyla günümüz hadiselerini okumaya kalkışmaları, insaniyet adına büyük bir kayıp olsa gerek. Batı Medeniyetindeki ayrışma ve çatışmanın; artık dünün değer, unsur ve milletleriyle yapılmadığını bilemiyorlar. Günümüzün sosyal kayıplarını dünün viranelerinde arayanların; yeis ve hüsrandan başka bir şey bulamayacaklarını elbette biliyoruz.

Önceki yazılarımızda, günümüzdeki İkinci Avrupalıların Avrupa Birliği’ne olan derin husûmet ve intikamının sebepleri üzerinde ara ara durmuştuk. Tevhidi inkâr ile ulûhiyet dâvâsına çıkan bu ahlâksız maskaraların en büyük düşmanları “demokrasi” idi. AB’nin ise Paris’te ulaştığı en önemli “İNSANİYET” zirvesi de “Demokrasi Şartı” değil miydi? Yani, Bediüzzaman’ın 17. Lem’a isimli eserinin 5. Notasında mahiyetini deşifre ettiği bu Avrupa’nın AB merkezi Brüksel’e hücumu, yalnızca günümüzü ilgilendiren bir mesele değil. Yetmiş seneye yakındır, dönüşümlü olarak devam edip gelen bu mücadelede karşı tarafın dört eliyle LGBT’ye sarılmaları, elbette garipsenecek bir manzara olmamalı. Genelde Avrupa ve bilhassa özelde Almanya kamuoyunu demokrasi, adalet ve adaletli sosyal paylaşım tezleriyle arkasına almaya çalışan Hıristiyanlara karşı; AB politikasından habersiz yabancılar, sosyalistler, Siyonistler, siyasal İslâmcılar, ırkçılar ve ahlâksızlık savunucularınca oluşturulan cephelerde dalgalanan renkli bayraklara karşı; asıl Avrupa’nın uyanmaya başladığının emarelerini görüyoruz.

Düşünebiliyor musunuz? Demokrasi adına demokrasi karşıtlarının bayrakları altında toparlanıp derlenmeye çalışan bir garip Avrupa’dan bahsediyoruz. Amerika’daki son seçimlerde demokrasiye yaptıkları hile ve entrikalara, burada da muvaffak olabileceklerine inanıyorlar. Bu yazımızda, söz konusu İkinci Avrupalıların hesaba katamadıkları iki husustan bahsedeceğiz.

Birincisi; ilmî münazaralar ve tartışmalarla ortaya çıkmaya başlayan “fıtrî ve doğru demokrasi” anlayışları…

İkincisi ise; fikri müşevveşiyetten kurtaran, kaos ve hipnozları sonlandıran, doğru demokrasiye dayanan “millî Avrupa Hükümetlerinin” yaman duruşları… Birkaç sene önce Macaristan başbakanı Victor Urban ile alay eden AB’deki ahlaksızların temsilcileri, bu defa karşılarında Polonya, Slovenya ve diğer dişli AB üyelerini bulmaya başladılar. Şimdilik paniklik hallerini gizlemeye çalışıyorlar. Fakat onlar da fıtratın ağır basacağını ve fıtrat arayışındaki ülkelerin başka hükümetlerce takip edileceğini anlamış görünüyorlar.

Slovenya’nın Hıristiyan başkanı Janez Jansa’nın, LGBT’yi bir değer olarak Avrupa gündemine getirmeye çalışanlara yönelik ifadeleri, hafta boyunca Avrupa medyasında yankılanıp durdu. Bütün ahlâksızlığa ve fıtrat düşmanlığına, gayr-ı meşrû yollarla kazandığı servetiyle destek veren George Soros’a atıfta bulundu. LGBT’yi bir insanî temel hakk olarak dillendirenleri, Soros’un piyonları olarak niteledi, Jansa. Elbette David Sasolli, Rutte, Von der Leyen ve Dalli gibi karşı tarafın tetikçileri ilk elden tenkitlere maruz kalanlardan oldular…

Hak ve hürriyetler kapısını, insanlık ve fıtrat karşıtlarını koruma altına almak üzere olabildiğine açanlar, Avrupa semalarında Ezan-ı Muhammedî’nin de (asm) yankılanacağını beklemiyorlardı. Fıtrat taraftarı Hıristiyanlar, aile ve geleceklerini koruma yolunda, Müslümanlarla ittifakın bir mecburiyet olduğunu anlamış görünüyorlar.

Sevgili okuyucular, anlayacağınız çok yakın bir zamanda “Renkli Bayrakların Sihrinin” bozulduğunu birlikte takip edeceğiz. AB’yi dağıtmak üzere bu paçavraların altında toplananlarda gelişmeye başlayan şüphenin, pek yakında onları ümitsiz bırakacağını şimdiden söylemek istiyoruz...

Okunma Sayısı: 1587
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Ahmet Said

  22.10.2021 14:53:25

  Dünyamızın bir köye dönüştüğü bir zamanda, Üstadımızın ehemmiyetle üzerinde durduğu Avrupa'da olup biteni hesaba katmadan siyaset yapanlar, mutlaka kaybedecekler. Çünkü Avrupa üflüyor ve diğerleri oynuyorlar.

 • zeliha

  22.10.2021 12:03:43

  İslamiyeti dünyanın başına geçirmiş bir peygamberimiz var eihamdulillah.Yeter ki biz çalışalım hata yapmayalım ümitsiz olmayalım. Risale-i Nurları arayıp bulacaklarını Üstadımız müjdelememiş mi? Gazetemizi yazarlarımızı sizi biz yerde ,melekler ve bu gelişmeleri takip eden temiz ruhlar gökte alkışlıyordur.Allah razı olsun.

 • Mustafa coban

  22.10.2021 09:55:51

  Biz nelere şahit olmadik ki.karanlik gecelerin güneş tarafindan aydinlandigina,zulmün peşinden adaletin geldigine,soguk kiş günlerinini baharin takip ettigine hep şahit olduk.küfrün kismi zaferlerinden pes etmiyecegiz insallah

 • Haydar

  22.10.2021 09:21:57

  Şükrü hocam Avrupa ile ilgili analizlerinizi takip ediyorum Bir gün Peygamberimiz (s.a.s) Ziyaretimize Gelse… Rasûlullah bir gün ziyaretimize gelse; Ey ümmetim! Bir gün bir gece sizde misafir olmak istiyorum, hayatınızı, ekonominizi, siyasetinizi, ailenizi, çocuk eğitiminizi, ahlakınızı görmek istiyorum diye buyursa… ** Sonra evlerimizi görse Rasûlullah (s.a.s) … Her akşam eşimizle, kızımızla, oğlumuzla ailecek izlediğimiz dizilerimizi görse, girdiğimiz internet sitelerini, abone olduğumuz YouTube kanallarını, takip ettiğimiz sosyal medya hesaplarını ve Youtuberları görse Efendimiz… Namaz kılmayan çocuklarımızı, tesettür nedir bilmeyen kızlarımızı, televizyonun ve sosyal medyanın esir aldığı evlerimizi görse… Eğer böyleysek bugünü bir fırsat bilip kendimize çeki düzen verme fırsatı halen elimizde. Yok eğer bu halde olduğumuzu düşünmüyorsak yaşadığımız hal üzere devam edebiliriz…

 • Hüseyin

  22.10.2021 09:20:21

  Tarihin hemen hemen her döneminde fikir ve inanç hürriyetine demokrasiye hukuka insan haklarına sinsi tuzaklar açık kapalı saldırılar olmuştur.. Demokrasi, sadece çoğunlukta olanların yönetme hakkını kazandığı bir yönetim modeli değildir .. Demokrasinin temelinde kantın ahlâki eğitimi yanısıra kuvvetler ayrılığına hukukun üstünlüğüne fikir ve inanç hürriyetine İnsan doğasının gelişimine istişareye müsamahaya sarsılmaz bir iman yatar.. Kişisel gelişimini tamamlayamamış karakteri düzgün çalışmayan tipler ya da grupların demokrasiyi hazmetmeleri içselleştirip saygı duymaları beklenemez... Ademoğlu ezelden beridir yoldan çıkmaya içgüsel davranmaya ideolojik heyecanlar duymaya tahribata meyillidir..prensiplere prosedürlere kurallara insan doğasına saygı duymaya mesafelidir..

 • Niyazi Nur

  22.10.2021 08:26:08

  Fıtrata hilkata mügayir muhalif her maksat her teşebbbüs her faaliyet hakikatte zulümdür isyandır cinayettir, akibeti ise behemahal mağlubiyettir hezimettir hüsrandır. Ehl-i Hak emr-i bil ma’ruf nehy-i anil münker gaye ve hizmetinde İhlas ve metanetle sebat edip sabrettikçe gül-âsâ neticeleri de dünya gözüyle görme nimetine mazhar olabiliyor. Müjdeler olsun şarkın ve de garbın hakiki bahtiyarlarına müstakim müttefiklerine.. ve tebrikler bu müjdeyi şimdiden terennüm eden yazısıyla şevkimizi harlayan muharrir-İ muhtereme ..😊

 • H.ibrahim Karahan

  22.10.2021 05:44:26

  Allah razı olsun

 • Ali TAM

  22.10.2021 01:48:34

  Bir Hristiyan bana daha gecen gün ona YARATICIYA GÜVENMENIN, INANCIN COK ÖNEMLI oldugunu söyledikten sonra evet ALLAH'in ismini nasil zikredersek edelim inanmak cok önemli dedi. Evet zararli Ikinci AVRUPA dogrudan Inanca saldiriyor. Insani insan eden SECIYELERI yasattikca INANANLARA karsi galip gelemeyecegini anlayan IMANSIZ DÜSMANLAR inanctan uzaklastiran metodlarin basinda olan AHLAKSIZLIGA özgürlük diyerek taraf olup saldirmalarina artik HRISTIYANLARIN inananlari da karsi cikiyorlar. Cünkü onlarin istedikleri yasam tarzi SEFILLIGIN ZIRVESINE (ESFELE) götürüyor! Yeni Asya'nin gündemde tuttugu mes'eleleri benimseyerek sözde ve özde Dünyanin her tarafinda yasantimizla gösterirsek semavî dinlerin mensuplari bizlerle kenetlenecektir biiznillah.

 • Demokrat Avrupa

  22.10.2021 01:08:22

  Hasta ve gaddar asrın belaları ve musibetleri içinde deccaliyet ve süfyaniyet ittifak halinde ellerindeki bütün teknoloji ve medya imkanlarını kullanarak Avrupa ve islam alemini hipnoz altına alarak demokrasi düşmanlarını seçtirerek insanlık adına zarar vermeye çalışıyorlar…İsevi ruhaniler ve Mehdi-i Azam’ın talebeleri ise beraberce hareket ederek hasta asrın şartlarından dolayı muhakemede zorlanan toplumları uyandırarak insanlığı kurtarmaya çalışıyor…

 • Hüseyin

  22.10.2021 00:56:22

  “…Fakat onlar da fıtratın ağır basacağını ve fıtrat arayışındaki ülkelerin başka hükümetlerce takip edileceğini anlamış görünüyorlar.” Burayı okuyunca, aklıma Allah’tan c.c. ancak kafirlerin ümidini keseceği aklıma geldi. Sonra Yusuf Süresi 87. Ayete bidaha bakınca, Elhamdulillah dedim. “Ey oğullarım! Gidin Yusuf'u ve kardeşini arayın. Al­lah'ın rahmetinden ümit kesmeyin. Muhakkak ki kâfir olan kavimden başkası Allah'ın rahmetinden ümidini kesmez." (Yusuf, 12;87) Tevhit dinini çekirdeğinde hepten yitirmemiş ve fıtrat arayışı içinde olan 1. Avrupa ile 2. Avrupa sahaya Cenk meydanına iniyor, 1. Avrupa’nın eline Üstadımız Hz. Ali (r.a.) Zülfikar’ını vermek bizim vazifemiz, Hüküm Cenab-ı Allah’ın dır. Hasbünallah ve niğmel Vekil 🌹🤲🌹

 • Muharrem

  22.10.2021 00:29:49

  Hakikaten renkli bir mücadele ortamını tasvir eden hakikatli bir makale olmuş. Elinize dilinize sağlık. Tebrik ediyoruz.

 • Abdullah Benlice

  22.10.2021 00:11:28

  Haydi bakalım İnşallah... Güzel sonuçları, ikinci Avrupa'nın hüsranını sabırla bekliyoruz. Amerika'da metro içinde ilan edilen reklamlardan rahatsız olan vatandaşlar, tek tek ilan panolarındaki reklamları çıkarıp yırtıyorlardı.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı