"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Kitap fuarları başlarken

Yeni Asya'dan Size
30 Eylül 2019, Pazartesi 00:01
Geçen sene olduğu gibi bu sezona da Manisa Kitap Fuarıyla girdik. Geçen Cuma açılan fuar, önümüzdeki Pazar günü sona erecek.

Sonuncusunu Barla’da Haziran’da yaptığımız neşriyat temsilcileri toplantılarında çokça vurgulandığı gibi, kitap fuarları, neşriyatımızı dışımızdaki kesimlere tanıtıp ulaştırmanın en etkili ve verimli araçlarından biri.

Hem Risale-i Nur ve gazetemiz başta olmak üzere yayınlarımızın ilânatını yapmak.

Hem imza ve söyleşi programlarıyla yazarlarımızı okurlarla buluşturup müfritane irtibat manasını tahakkuk ettirmek.

Hem malûm sebeplerle toplumun üzerine çöken korku atmosferini dağıtmak ve özellikle Risale-i Nur’la ilgili olarak pompalanmak isteyen “yasak” algısını kırmak.

Hem de satış gelirlerimizi arttırarak, zorlu ekonomik şartların getirdiği sıkıntıların aşılmasına bu şekilde katkıda bulunmak....

Bunlar ve daha başka birçok sebeple son yıllarda kitap fuarlarına, yapıldıkları mahallerdeki okurlarımızın da sahip çıkması ve katkılarıyla çok önem ve emek veriyoruz. 

Manisa ile yeni sezona Bismillah dedik.

Sıradaki diğer illerle devam edeceğiz inşaallah.

***

İki teklif

Düzce’den Burhan Balaban’ın mesajı:

Biz bir cemaatiz. Bu cemaatin en önemli hedefi Risale-i Nur’u ve ondan istihraç ettiğimiz fikirleri neşretmek. Bunun için bir gazetemiz, yayınevimiz ve dergilerimiz var.

Bir yola çıkarken, bir iş yaparken “Nelerimiz yok?” diye bakamazsınız. “Nelerimiz var?” diye bakmak zorundasınız. Öyleyse var olan ile yürümemiz gerekiyor.

Soru şu: Cemaati masrafa sokmadan, kimseye boyun büktürmeden, ölçülerimizden taviz vermeden en kısa zamanda en yüksek ciroyu yaparak dar boğazdan nasıl çıkarız?

Bu cemaatin en büyük zenginliği Risale-i Nur ve insan kaynaklarıdır. Stoklarda duran veya az bir maliyetle derhal basabileceğimiz onlarca eserimiz mevcut. Bu eserlerin lansmanını beş yıldızlı otellerde pahalı promosyonlarla yapamayız.

Gündemi yakaladığını düşündüğümüz bir eseri bütün Türkiye’de eşzamanlı seminerler silsilesi ile gündeme oturtmalıyız. Bediüzzaman Haftasında yapılan etkinlikler gibi o eseri karar verilecek muayyen bir zaman tüm Türkiye’de gündemde tutmalıyız.

Meselâ “İslam Demokrasi Laiklik” eserini herkesin demokrasiye ihtiyaç duyduğu, demokrasiye dair kavramların içinin boşaltıldığı şu zamanda bayrak gibi göndere çekmeye ihtiyaç var. Her hizmet mahalli bu kitabı elindeki tüm imkânlarla reklâmını yaparak, yerel ve ulusal basını her türlü gayretle işin içine sokarak eşzamanlı kararlaştırılan bir süre bayraklaştırsa bu hamle ikinci bir “Köprü ruhu” dalgası başlatır, gündemi biz oluştururuz, umumî efkârı Rabbimizin yardımıyle biz yönlendiririz.

Böylesi eşzamanlı hizmet odaklanmaları hepimizi gayrete getirir, himmet ve gayretimizin ortak bir noktaya toplanması muazzam sonuçlar almamızı temin eder.

Özetleyecek olursam:

1) 12 Eylül sürecinde de, sonrasında da gündem oluşturmuş olan İslam Demokrasi laiklik kitabını tekrar gündeme oturtalım.

2) Medrese-i Yusufiye çalışmalarına elimizden geldiğince destek verelim.

Bu iki hamle hem hizmetimizin ve davamızın olmazsa olmaz gereğidir, hem de binlerce insana ulaşmamızı temin eder.

Okunma Sayısı: 1815
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Abdulkadir Turan

  30.9.2019 17:47:52

  Dahili ve harici saldırılara itibar etmeden;hizmette sabır,metanet ve sebat etmeli ve ona göre yol almalıyız.Dâvâ şuuruyla hareket etmek son derece önemli. Rabbim bu yolda bizleri muvaffak eylesin.Nur camiasını nurlu yolda istihdam eylesin ve zalimlerin şerrinden muhafaza eylesin.Amin!

 • Ahmet Cemil ÇÖKREN

  30.9.2019 15:22:23

  konu ile ilgili link: https://www.yeniasya.com.tr/ahmet-cemil-cokren/yeni-asya-eskimez_457351

 • Ahmet Cemil ÇÖKREN

  30.9.2019 15:21:52

  Yaklaşık bir aydır İzmit Neşriyat Komisyonu olarak powerpoint sunusu hazırlamaktayız. ilk etapta sunumu öğrencilerimize ve sonrasında civar illerde cemaatimize konsinye kitap verelim ki neşriyat ruhu cemaatimizde tekrar temayüz etsin. aşağıdaki linkte geçen yıllarda öğrencilerimize yapmıştık. dershaneye bürodan taşıdığımız kitapların yarısını orada hemen almışlardı. akabinde çokça istekte bulundular. yayınlarımıza hakim değiliz. çok faydalı eserler var, bilmiyoruz.

 • Ali

  30.9.2019 13:14:40

  Artık algı olgu kadar önemli.Algı göstergelerini de takip edelim.

 • yasin

  30.9.2019 09:01:29

  insan kaynaklarını etkin kullanabilmek !

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı