"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ankara, “Soros’un projesi”ni uyguluyor

Cevher İLHAN
13 Mayıs 2022, Cuma
Sığınmacı krizinde karşılıklı ithamlarla tetiklenen “Sorosçuluk” polemiği, Macar asıllı Yahudi Amerikalı dolar milyarderi ve uluslararası spekülatör “para sihirbazı” George Soros’un Ankara’nın akıbetsiz “Suriye politikası”ndaki etkisini gündeme getirdi.

Bilindiği gibi daha önce Kavala’nın bizzat Cumhurbaşkanı tarafından “Soros vakıfları”yla irtibatından dolayı “Sorosçuluk”la suçlanması, başta Cumhurbaşkanı ile iktidardakilerin küresel güçler adına dünyadaki turuncu devrimlerin finansörü Soros’la “derin ilişkileri”ni sözkonusu etmişti.  

Öncelikle Kavala’nın “Ben ‘Sorosçu’ isem, Erdoğan benden önce ‘Sorosçu’, zira beni Soros’la Erdoğan tanıştırdı” cevabı ve daha “siyasi yasaklı” iken AKP Genel Başkanı, akabinde Başbakan olarak Erdoğan’ın Soros’la defalarca görüştüğüne dair kayıtların deşifresiyle teyid edilmişti. 

Ve Cumhurbaşkanı Gül’ün basın danışmanı Sever’in “Erdoğan'ın Soros bağlantıları” yazısındaki ifşasıyla Ocak 2003’te Davos’taki Victoria Oteli’nde Soros’la bizzat görüşen Erdoğan’ın “Türkiye’nin açık toplumcuları biziz, bizi destekleyin” dediği ortaya çıkmıştı. (ahmetsever4242@gmail.com, 24.17) 

Peşinden siyasi iktidarın “Soros’la ilişkileri”, AKP kurucusu eski bakanlardan Arınç’ın “Soros ile görüşür, fikirleri bizim için muteberdi, tüm çalışma arkadaşlarım buna şahittir ki Soros o zaman baş tacımızdı” ikrarıyla, A. Şener’in Başbakan Erdoğan’la “Soros’lu masa”da buluştukları” ifadesiyle ve 2005’teki gelişinde Başbakanlıktaki toplantı fotoğraflarıyla tescillenmişti. (gazeteler, 27.10.21; Hürriyet, 24.1.03; Radikal, AA 25.1.03, Milliyet, 16.6.05)

“SOROS ARTIKLARI”NDAN DAHA “SOROSÇU”!

Aslında daha baştan “Türkiye’nin en iyi ihraç ürünü ordusudur” diyerek Türkiye’nin Müslüman komşusu Suriye’ye girip iç savaş kargaşasına askeri müdahaleyle “savaş ve cephe ülkesi” durumuna düşürülmesini takdir eden Soros, “Avrupa, Suriyeli sığınmacılar konusunda Erdoğan’ı desteklemeli” çağrısıyla “para karşılığı” sığınmacıların Türkiye’de tutmasını önermişti. (gazeteler,5.3.20) 

Vakıa şu ki yine dinî değerleri istismar ve “Ensar - Muhacir” tâbirlerini istimalle bizzat partili eski bakanların ikrarıyla iktidardakiler “Soros artığı” dediklerinden çok daha “Sorosçu”!

Zira “tek kişilik yönetim”, baştan beri Fırat’ın doğusunda ABD’nin İsrail hegemonyası hesâbına silâhlandırıp Suriye’yi bölüp parçalamada kullandıkları işbirlikçi taşeron maşa örgütlerin başında gelen PYD/YPG’yi savunan Soros’un telkinine göre emperyal ecnebilerin “Suriye komplosu”nda ve “sığınmacı krizi projesi”nde yer alıyor.  

Bundandır ki tam da Soros’un finanse ettiği “renkli - turuncu devrimler”le hedef ülkelerde karışıklıklarla kalkışmanın alevlendirilmesinden korkuluyor. 

“SOROS’UN TELKİNLERİYLE DEĞİL, ŞAM’LA İŞBİRLİĞİYLE…

Kısacası, AKP iktidarında, on yıldır muhalefetten ve kamuoyundan yapılan bütün çağrılara rağmen emperyal mihrakların Suriye’yi bölüp parçalama maksatlı Esad’ın devrilmesi kumpasına gelen Ankara, girdiği girdapta Şam’la müzâkere ve işbirliğine yanaşmıyor. 

 “Tampon - güvenli bölge” paravanında Suriye topraklarında askeri faaliyetleri sürdürüyor. Oysa Soros’un telkin ettiği “emperyal projeler”le değil, Suriye’nin toprak bütünlüğünü, siyasi birliğini esas alan “Astana - Soçi mutâbakatı” ekseninde Ankara’nın Şam’la doğrudan işbirliğiyle Suriye ile bölgenin barışı ve istikrarı sağlanır, sığınmacıların ülkelerine gönüllü ve sağlıklı dönüşü sağlanır. 

Ankara’dakiler boş tartışmalar yerine bu sürecin hayata geçirilmesine çalışmalı…

Okunma Sayısı: 1344
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Hüseyin İlhan

  13.5.2022 22:36:34

  İSRAİL izin vermiyorki kardeşim ESAD dediği ile görüşsün bay alil kafa.Zira dün rahip BRUNSON,C.KAŞIKÇI davalrı için neler neler söyleyerek güya dik duran biri,birden 180 derece dönüşlerle bu rahibi uğurladı,Kaşıkçı dosyasını ise atlasa sarılmış şekilde SUUDlara teslim etti. Neyse demeyeyim diyorum amma hakikatı yazmadan da olmazki.YAHUDİ CESARET ÖDÜLÜ'ne başka nasıl layık olunur değilmi.

 • S.topuz

  13.5.2022 12:32:41

  Meselâ: "O kadar kuvvetlidir ve devam eder; yalnız Hazret-i İsa (A.S.) onu öldürebilir, başka çare olamaz." rivayet edilmiş. Yani, onun mesleğini ve yırtıcı rejimini bozacak, öldürecek; ancak semavî ve ulvî, hâlis bir din İsevîlerde zuhur edecek ve hakikat-i Kur'aniyeye iktida ve ittihad eden bu İsevî dinidir ki, Hazret-i İsa Aleyhisselâm'ın nüzulü ile o dinsiz meslek mahvolur ölür. Yoksa onun şahsı bir mikrop, bir nezle ile öldürülebilir."(Şualar - 581). Demekki, DECCALİZMİ (Süfyanizmi) tamamen yok etmek eşyanın tabiatına ters ve iman- küfür mücadelesi de KIYAMETE kadar devam edeceğine göre, o zaman tek ÇARE VAR: O da tüm inananların,bilhassa İSA aleyhisselam ve Ümmeti ile MÜSLÜMANLARIN ,bu dinsizlik, ahlaksızlık ve HUKUKSUZLUKLARA ve de KATLİAM VE KIYIMLARA beraberce engel olup,manevi bir SEFERBERLİK İLAN EDEREREK İNSANLIĞA SIRADIL MÜSTAGIMİ gösterip,İman ve KUR'AN Tefsirleri Risale-i NURLARLA Sahili Selamete ulaştırması sarttır. Bunun başka alternatifi kalmamıştır.

 • S.topuz

  13.5.2022 12:30:41

  Evet, Hazreti Adem atamız zamanindan , Habil ve Kabille başlayan hayat-memat, İman-Küfür mücadelesi, Şeytan-ı aleyhillanenin  ALLAH'IN C.c emrine inkıyad etmemesiyle de IRKCILIK veya kendisini daha üstün görme ve karşısındaki kardeşini küçük ve değersiz görme his ve duygular, bulaşıci bir hastalık şeklinde İNSANLIĞA bulaşmış ve bulaştırılmış. Ahirzamanın Deccalizm ve Süfyanizm gibi dehşetli ŞAHS-MANEVİLERİN müşterek çalışma ve Aldatarak yaptıkları faaliyetleriyle İNSANLİĞIN BAŞINA bir asırdan fazla bir zamandan beri MUSALLAD OLUP ifsad etmektedirler.   "Hem Deccal'ın rejimine ve teşkil ettiği komitesine ve hükûmetine ait garib halleri ve dehşetli icraatı, onun şahsıyla münasebetdar rivayet edilmesi cihetiyle manası gizlenmiş".R.Nur.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı