"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Nedir bu hazımsızlık?

Hüseyin GÜLTEKİN
22 Haziran 2020, Pazartesi
Siyaset için sevmenin, siyaset için buğzedip kin bağlamanın Yüce Allah’ın ve Hz. Peygamberin (asm) men ettiği şeytanın bir tercihi ve düsturu olduğunu bilen insanlar olarak bizler, her zaman his ve hevalarımıza kapılmadan elden geldiği kadar mü’minleri siyasî tercihleri için değil; onları Allah için sevmenin hep gayretinde olduk.

Tasvip etmeyip, beğenmesek bile herkesin siyasî tercihlerine hep saygı gösterdik. Aramızdaki din kardeşliğinin zedelenmemesi için gerekli dikkat ve itinayı gösterdik. 

Dinimiz bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir, kıblemiz bir, devletimiz bir olan ehl-i din olan insanlarla birlik beraberliğimizi bozacak, kardeşlik bağlarımızı koparacak söz ve beyanlardan, hal ve tavırlardan hep kaçınmanın gayretinde olduk olmaya devam ediyoruz.

Çoğu zaman medar-ı niza olacak, sebeb-i münakaşa olacak, ihtilâf ve tefrikalara kapı aralayacak şahsî fikir ve düşüncelerimizi, siyasî hak ve tercihlerimizi, mizaç ve meşreplerimizden kaynaklanan yakalaşım hal ve davranışlarımızı bir kenara koyuyoruz. Bize ait bazı adet ve alışkanlıklarımız üzerinden insanları  değerlendirmek gibi bir yanlışın içine girmemeye hep itina göstermeye çalıştık ve çalışıyoruz.

Bütün bu iyi niyet, tutum ve davranışlarımıza rağmen, maalesef Yeni Asya’ya yapılan haksızlık ve hakaretlerin, iftira ve karalamaların, tecavüz ve saldırıların bir türlü sonu gelmiyor.

Siyasî iktidar zaten Yeni Asya’yı defterden silmenin ötesinde, sesini kesmek için her türlü engeli, her türlü baskıyı uyguluyor.

Ne yazık ki Yeni Asya’yı susturmak için siyasî iktidarın baskı ve engellemeleri kâfi gelmemiş olmalı ki, iktidarın gözüne girmek için devreye kraldan ziyade kralcı geçinen başka takviye güçler de giriyor. 

Bir taraftan iktidarın sunduğu imkânlardan nemalanan kesimlerin tecavüz ve saldırıları... Diğer taraftan partiyi din yerinde gören dinde hassas muhakeme-i akliyelerini kaybeden Cibali Babaların kin ve gayzları... Bir yandan bu iktidar döneminde müteahhitliğe terfi eden eskinin sözde mücahitlerinin hakaret ve saldırıları... Daha da garip ve acı olanı yine bu iktidar dönemiyle beraber Siyasal İslâm saflarına iltihak eden sapı bizden olan ihvanların Yeni Asya’ya olan iftira ve karalamaları...

Peki Yeni Asya’nın bu hazımsız hasımların iftira ve saldırılarına hedef olmanın sebebi nedir biliyor musunuz? Siyaseten onlardan farklı tercih ve tesbitlerde bulunmuş olması. Daha açık bir ifade ile mevcut iktidardan yana bir tercihte bulunmaması. Evet siyaset için seven; siyaset için kin bağlayıp buğz etmekle yetinmeyip, Yeni Asya’ya olmadık iftira ve karalamalarda ve acımasız saldırılarda bulunan bu insanların nezdindeki tek suçumuz siyasî tercihlerimizin farklı oluşudur.

 Ama bilinmelidir ki hiçbir karalama, hiçbir saldırı Yeni Asya’yı hak bildiği ulvî ve isabetli dâvâsından alıkoyamayacaktır. Saldırganların müfterilerin seviyelerine inmeden, müsbet hareket çerçevesinde “Hakkın hatırını âli tutarak” yoluna devam edecektir inşallah.  

Okunma Sayısı: 2267
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Yusuf çiftçi

  22.6.2020 22:08:59

  Siyasi tercihhinizdeki farklılığınız muktedirlerce size terörist ilan etmek en için yeterli, ne hazin değil mi? Nerde bir olduklarımız?

 • Davut Yıldırım

  22.6.2020 18:33:11

  Hakkın hatırı âlidir , hiç bir hatıra feda edilmez . Ne şu an ki siyasi güç ne de onu getiren eski din kisvesindeki siyasi güçten taraf olmaz. Zulüm bâkî kalmaz . Eski sinsi güç de şimdiki de , ikisine avânelik yapıp aldanan da belasını bulur .

 • feyzullah ayhan(3)

  22.6.2020 11:32:49

  Anlatanlar siyasal islama davalarını satan sapı bizden kazmaların cemaatlerinin mensubu.Kendi elemanlarına dünyalık için bunu reva görenler kendileri gibi düşünmeyen Yeni Asya Camiası na neler söylemezler ki...Siyasal islamcıların yaptıkları ve İslamla bağdaşmayan faaliyetlerinden ,Allah adına hiç rahatsız olan var mı?Yok.Zira 83 milyonun hakkı olan örtülü ödenekten dünyalık geliyor.”El insanu abidul ihsan”darb-ı meseli meşhurdur.fazla söze ihtiyaç yok.Amma sapı bizden olup kara çalan,saldıran ,yok etmeye çalışanlara hakkımızı asla ve asla helal etmiyoruz,isterse nurları yutmuş olsun.

 • feyzullah ayhan(2)

  22.6.2020 11:30:43

  Ne işin var orada dediğimizde “Zaten yılların nur mensubu olarak bağımız koptu kopacak bir de algı oprerasyonları var,birisi de zaten uzunsüredir gitmiyorum bağım kalmadı”diyorlar.Bir diğeri “eşim sohbete gitmek istemiyor zorla götürüyorum,niçin istemiyorsun dediğimde ise “parası olanlar baş tacı edilirken imkanı olmayanlar ayak takımı sayılıyor,selam verdiğimizde istenmeden alıyorlar”mesele bu kadar vazıh.Anlatanlar siyasal islama davalarını satan sapı bizden kazmaların cemaatlerinin mensubu.Kendi elemanlarına dünyalık için bunu reva görenler kendileri gibi düşünmeyen Yeni Asya Camiası na neler söylemezler ki...

 • feyzullah ayhan(1)

  22.6.2020 11:29:51

  Hüseyin hoca 52 yıllık geçmişiyle nura mensubiyeti olan biri olarak derim ki;Yeni Asya camiası İman ve Kur'an davasını bir büfe , bir lokanta , bir mebusluk veya dünyevi bir makam uğruna satan bir camia değildir.Sapı bizden olan ancak ayrı kulvaların geri saflarında bulunanların serzenişlerinden duyuyoruz.”Ders siyasetle başlıyor siyasetle bitiyor.varsa yoksa siyasileri medh ü sena,maddi imkanı olmayanlar Risale-i Nur alimi de olsa takan yok,selamları zorla, istenmeye istenmeye alınıyor, zengin gelse nur mensubu olmazsa bile ayağa kalkıp defaalrca yüksek sesle hoş amedi ediliyor.Fakirin gelmesinden kimsenin haberi olmuyor,taziyesi olsa duyan yok.Zenginin olsa taziye üstüne taziyeye gidiliyor.Derste son model arabalarından,lüks dairelerinden sohbete yer kalmıyor”diyorlar.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı