"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

51. yıla böyle girdik

Kâzım GÜLEÇYÜZ
23 Şubat 2020, Pazar
Yeni Asya’nın hizmetteki ilk yarım yüzyılını tamamlayıp ikincisine girdiği 51. yıldönümü, “Risale-i Nur’un medyadaki dili” olma misyonuyla çok örtüşen son derece ilginç ve anlamlı bir gündem oluşmasına da vesile oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem mesaj göndermesi, hem de mesajında kullandığı ifadeler birilerini çok öfkelendirdi.

O ifadelerden bazılarını buraya da alalım:

“Yeni Asya 50 yıllık yayın çizgisi ve okur kitlesi birlikte ülkemizin demokrasi mücadelesine önemli katkılarda bulunmuş bir basın kuruluşu olarak varlığını sürdürüyor. Fikir ve ifade, din ve vicdan özgürlüğünün kısıtlandığı günümüz Türkiye’sinde, Yeni Asya’nın bu kısıtlamaları aşma konusunda gösterdiği kararlı duruşunu takdirle izliyorum. Hepimizin hedefi demokrasimizin eksiksiz şekilde kökleşmesidir. Yeni Asya’nın da cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma mücadelemizde gücü ölçüsünde verdiği katkıyı görüyorum.”

CHP liderine teşekkür ederken, soruyoruz:

Bunlar yanlış mı? Yeni Asya’nın yarım asırdır 12 Mart’a, 12 Eylül’e, 28 Şubat’a ve 15-20 Temmuz’a karşı, bedelini de ödeyerek verdiği kararlı demokrasi mücadelesini kim inkâr edebilir? Ve bunların ifade edilmesinden, demokrasi karşıtlarından başka kim rahatsız olur ki?

Gerçek şu ki, Türkiye’de demokrasi, Kılıçdaroğlu’nun mesajında somutlaşan medenî açılım ve diyaloglarla kurulacak ve gelişecek. Fosilleşmiş at gözlüklü ve dayatmacı zihniyetin antidemokratik, ilkel, bağnaz tepkilerine rağmen...

Bu vesileyle, birilerinin ya cehalete veya anlamama inadına dayalı bayat iftiralarına karşı bir defa daha ifade edelim ki: Bediüzzaman ve Yeni Asya dindar ve gerçek cumhuriyetçidir; demokrasinin, hukukun, hak ve özgürlüklerin samimî ve kararlı savunucusudur; istibdadın ve darbelerin şiddetle aleyhindedir.

Evvelce havuz tetikçilerinin ve “dinci” uzantılarının ortaya attığı ve püskürtüp kendilerine aynen iade ettiğimiz herzeleri yine ısıtmaya kalkan müfteri karanlık taifesine gelince: 

Bu güruh önce Beka Vadisinde PKK’nın başını ziyaret edip görüşmek ve birlikte fotoğraf çektirmek, “teröristlere af ve Öcalan’a özgürlük” çağrıları yapmak, Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne arka çıkmak gibi maddelerle dolu kendi bozuk sicilinin hesabını versin.

Bize düşen: Artan bir kararlılıkla devam...

Okunma Sayısı: 2329
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Feyzullah Ayhan

  23.2.2020 20:32:43

  Bir zamanlar TBMM 'de masonlar,marksistler,millet ve din hasımları hazırladıkları menfi planlarını resmileştirmek için çaba harcarlarken,Barla'da tarasudat altında olan bir piri fani Allah'ın muavenetiyle iman ve Kur'an hizmetini yapmakla o planları alt üst ediyordu.Çünkü Allah'ın planı bütün planların üstündedir.Plan sahipleri dünyevi rezil planlarını akim bırakan bu piri faniye nasıl eziyet çektirdilerse,zulüm yaptılarsa bu gün dahi fıtrata,millet ve memleketin hayrına hizmet etmeyen menfilikleri resmileştirmek ve dinden nemalanmak isteyenlerin planlarını yeni Asya Kur'an düsturlarını neşr etmekle,iman Kur'an hizmetini yapmakla akim bıraktığı için elbette rahatsız olacaklardır.Bütün mesele bu Abdulkadir kardeşim.

 • Müslüm

  23.2.2020 20:08:53

  küfrün bayraktarlığını yapanlar ve münafık ruhlu cahiller ofkeleniyorsa. bilinki doğru yoldayız. devam abi devamm durmak yok hizmete devamm...

 • Abdulkadir Turan

  23.2.2020 19:29:31

  Sayın Kılıçdaroğlu;gayet müsbet bir şekilde ve çok ta mantıklı,aynı zamanda da etkili sözler beyan etmiş.Yeni Asya;demokrasi mücadelesi veren ve bu uğurda birçok ciddi badireden geçen,büyük bir yayın organı ve Risale-i Nur'un medyadaki dili olma gururunu taşıyan,bir onur tablosudur.Peki neden birileri;bu oluşumdan yahut bu büyük dâvânın emanetçisi olan Yeni Asya'dan ve onun savunucularından rahatsız olup öfkeleniyor ki;Sebebi nedir bu tepkinin?Anlam verebilmek mümkün değil gerçekten...

 • Hüseyin kıymık

  23.2.2020 16:06:27

  Bu ifsat komiteleri yıllarca CHP yi kendileri için bir sığınak evi olarak görmüşlerdi... Bu evin sahipleri bunların birer pislik olduğunu anlamalarından tabiki rahatsız olacaklar... CHP de aklını başını alacak ve gerçekleri görecektir... Görmeye de başlamıştır...Bu durum bizi sevindiriyor onları da kahrediyor...

 • HÜSEYİN İLHAN

  23.2.2020 13:32:12

  Cenab-ı Hakk CC'e şükürler olsun.HARİCİ VE DAHİLİ ENGELLEMELERE KARŞI RABBİMİZ İMAN VE KUR'AN HİZMETİNİN NAŞİRİ,TEMEL HAK VE HÜRRİYETLERİN YILMAZ MÜDAFİİ olan ülke basınının nadide çiçeği YENİASYA yarım asrı devirdi.YENİASYA gazetemizi ve YENİASYA okuyucu RİSALEİ NUR TALEBELERİNİ yok saymak isteyenler,yoketmek için çaba gösterenler bir bir yokoldular.Şimdiki alicengiz oyununu oynayanlarda bu akıbetten kurtulamıyacaklardır.YENİASYA ve iman kur'an hizmetinde olan bu cemaat inşaallah kıyamete kadar var olacaktır.aLLAH BİZLERİ,EVLATLARIMIZ BU YOLDA HADİM EYLESİN

 • Necati

  23.2.2020 01:42:30

  Artan bir kararlılik ve şevkle tavizsiz hizmete devam inşaallah. Sayın Kılıçdaroğlu gibi bir çok insan Yeni Asya'nin haklılığını tasdik ve takdir edeceklerdir.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı