"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Mahşere kalan bir hesap daha (2)

Kâzım GÜLEÇYÜZ
26 Kasım 2021, Cuma
Bu sürecin masum kurbanlarından, geçen hafta rahmet-i Rahman’a tevdi ettiğimiz Muhammed Said Aksakal için avukatı Âdem Şahintürk’ün Bayburt Asliye Ceza Mahkemesine verdiği dilekçeye devam ediyoruz:

3- Fakat yurt dışına çıkış adlî kontrol kararı dosya kesinleşmeden kaldırılmayınca, karar Savcılık tarafından İstinaf edilince, dosya Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesinin kararı ile usulden bozularak yargılamanın yeniden yapılması maksadı ile dosya Mahkemenize gönderilmiş ve Mahkemenizin şimdiki görülen numarası üzerinden görülmeye başlanmıştır. 

4- O tarihten bu tarafa Mahkemenizde en son 26.10.2021 tarihli 12. celse yapılmış olmasına rağmen müvekkil hakkındaki yargılama “İstinaf mahkemesinin usulî bozma sebebinin deruhte edilmesi gayreti kapsamında” henüz bitirilememiş, devam ettirilmiştir.

5- Ve maalesef tüm yazılı ve sözlü ısrarlı taleplerimize rağmen, müvekkil hakkında yaklaşık 5 yıldır devam eden ve her seferinde devamiyetine Mahkemenizce karar verilen “YURT DIŞI ÇIKIŞ YASAĞININ KALDIRILMASI” şeklindeki HUKUKÎ, İNSANÎ, VİCDANÎ taleplerimiz Mahkemenizce kaale alınmayarak gerekçesiz REDDİNE karar verilmiştir.   

6- Kaderin ince sırrına bakınız ki; işbu dosyada mazlumen ve mağduren yargılanan ki, ilk yargılamada masumiyeti Mahkemece de tahakkuk etmiş ve hakkında BERAAT KARARI verilmiş müvekkil hakkındaki bu kararınızın kaldırılması için ve her seferinde dikkatinizi ve vicdanınızı harekete geçirmek için büyük puntolarla, siyah ve altı çizili olarak Mahkemenize gönderdiğim dilekçelerimde;  

“...İSTİNAF BOZMASI GEREĞİ YAPILACAK OLAN USULÎ İŞLEMLERİN - henüz 3 yıldır tamamlanamamış olması göz önüne alınınca - YAKLAŞIK KIYAMET SABAHINA KADAR DEVAM EDECEĞİ GERÇEĞİ KARŞISINDA işbu dosyadaki müvekkil hakkında konulmuş olan ve müvekkil hakkında tarifi imkânsız maddî ve manevî hak kayıplarına sebebiyet veren ve yavrularından ve eşinden onu ayıran ve yaklaşık 5 yıldır devam eden ve müvekkili aç, susuz, avare ve perişan eden  YURT DIŞI ÇIKIŞ YASAĞININ KALDIRILMASINI...”  ısrarlarla talep etmiştim.

(Devam edecek.)

Okunma Sayısı: 4916
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Emin

  26.11.2021 15:42:53

  Ehl-i imanın zulme ve zalime destek vermesi, dua etmesi çok dehşetli bir durum. Zalimlere meyletmeyin ki, sonra size de ateş dokunur. (Hûd Suresi: 113) ayet-i kerimesi fermanıyla, zulme değil yalnız âlet olanı ve taraftar olanı, belki edna bir meyil edenleri dahi dehşetle ve şiddetle tehdit ediyor. Çünkü, rıza-yı küfür küfür olduğu gibi, zulme rıza da zulümdür. (Mektubat, Yirmi Sekizinci Mektub, Dördüncü Risale Olan Dördüncü Mes'ele, İkinci Nokta)

 • eslinur

  26.11.2021 12:27:11

  Muhammed Said Aksakal kardeşimize rabbim gani gani rahmetler eylesin. Kabri cennet bahçelerinde bir bahçe, makamı âli, mekanı cennet olsun inşallah. Rabbim ailesine sabr ı cemil lutfeylesin amin.

 • Hüseyin kıymık

  26.11.2021 08:56:15

  Zalimin zulmüne sessizlikle yapılan desteğin neticesini tüm millet olarak kuraklıkla, yağmursuzlukla, bulaşıcı hastalıklarla ve şu an yoksulluğa koşarcasına gitmekle görüyoruz… Rabbim basiret versin…

 • H.ibrahim Karahan

  26.11.2021 02:45:43

  Allah her türlü kötülüklerden korusun

 • Necati

  26.11.2021 00:45:52

  Bu kadar zulme sesiz kalan ey ehli-i iman. Zülme riza zulümdür. Hiç mi Adil-i Mutlak olan Allah'tan korkmazsınız. Hala bu zalimleri desteklemeye dua etmeye devam edecek misiniz? Eyyy mazlumun kimliği sorulmaz diyenler, zalimin kimliği, adı dindar olunca zalim olmuyor mu?

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı