"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Misyonu canlandırmak artık zaruret oldu

26 Nisan 2024, Cuma
Şanlıurfa Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Polat, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Polat, şunları söyledi:

“Bir avuç mutlu azınlık dışında toplumun yüzde 80’ni yoksulluk ve açlık sınırı altında kalmış ve yoksulluk her gün derinleşerek kalıcı hale gelmektedir. Haksızlık, hukuksuzluk, ayrımcılık, partizanlık gibi uygulamalar devlet ve millet arasındaki güven köprüsünü yıkmış durumdadır. (...)Kendini merkez sağ görenlerin temsilcilerinin bir kısmı başka isimler adı altında yeni partiler kurmuşlardır. Kendisini merkez sağ Demokrat olarak gören ve güçlü siyasi bağlarımızı taşıyan bu siyasi aktörlerin bir beklenti içine girmeden gerçek siyasi geleneği temsil eden DP çatısı altında toplanmaları ve bu siyasi geleneği yeniden canlandırmak ve tabii mecrasında devam ettirmek için öncülük yapmaları artık insani ve vicdani bir zaruret olmuştur. Aksi takdirde ülkede bugün çekilen sıkıntıların günahı, vebali onların boynuna olur.”

Haber Merkezi

Okunma Sayısı: 1194
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  26.4.2024 13:06:11

  ..."Şimdiye kadar gizli komiteden, siyaseti dinsizliğe ve zındıkaya âlet edenler, istibdad-ı mutlakla Nurcuları ezdiler. İnşâallah bir sebep çıkar {(Hâşiye): Demokrat çıktı, bir derece kırdı.} o istibdadı kıracak, masum ve mazlum Nurcuları kurtaracak. Fakat çok dikkat ve ihtiyat lâzımdır. Risale-i Nur, dünyada her cereyanın fevkinde bulunması ve umumun malı olması cihetiyle, bir tarafa tabi ve dâhil olmaz. Belki mütecaviz dinsizlere karşı haklı tarafa yardımcı olur ve dost olur ve ihtiyat kuvveti hükmünde onlara bir nokta-i istinad olur. Fakat siyaset hesabına değil belki Nurların intişarı ve maslahatı hesabına bazı kardeşler, Nurlar namına değil belki kendi şahısları namına girebilir. " Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Emirdağ1[Y] - 159

 • S.topuz

  26.4.2024 13:03:59

  ..."Nur Efesinin dediği gibi demiştim: "Isparta, taşıyla toprağıyla benim için mübarektir. Hattâ yirmibeş seneden beri beni işkence ile tazib eden eski hükûmete kalben ne vakit hiddet etmişsem, hiçbir zaman Isparta hükûmetine hiddet etmeyip o mübarek vatandaki hükûmetin hatırı için ötekileri de unutuyordum. Hususan oradaki eski tahribatı tamirata başlayan hakikî vatanperverler olan Demokrat namında hamiyetli Ahrarlar, yani hürriyetperverler, Nur ve Nurcuları takdir etmelerine çok minnettarım. Onların muvaffakıyetine çok dua ediyorum. İnşâallah o Ahrarlar, istibdad-ı mutlakı kaldırıp tam bir hürriyet-i şer'iyeye vesile olacaklar." Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Emirdağ-2 - 20

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı