"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Vancouver diye bir yer biliyor musunuz?

Şükrü BULUT
29 Kasım 2021, Pazartesi
Bu senenin Kasım ayı ortasına kadar biz de bilmiyorduk.

Dünyanın önde gelen gazetelerinin manşetlerine ve TV ekranlarına yansıyan resimlerden sonra haberdar olduk. Aşağıda hikâyesini birlikte takip edeceğimiz meşhur olaya kadar dünyanın kahir ekseriyeti, Kanada’nın batısında ve İngiliz Columbia’sı vilâyetindeki bu yerleşim birimini duymamıştı. Duyanlar da, aynı isimdeki başka yerlerle mutlaka karıştırıyorlardı.

Bu musîbetzede şehri, şöhrete kavuşturan iki hikâyesinden bahsedeceğiz. Zamanlama sırasına riayet ile bir önceki hikâyesinden başlayalım. Son zamanlarda, rüşvet ile çalışan “ANA MEDYA’DA” çokça bahsedilen semavî din-ahlâk karşıtı LGBTQ hareketi, Kanada’nın Batı yakasındaki bu şehrini, sodomiler için “EN GÜVENİLİR LİMAN” olarak ilân etmiş ve bu istikamette dünya haber ajanslarına çokça bilgiler, röportajlar ve hikâyeler dağıtmış. Teknolojinin nimet oluşuna şükrederken, bilhassa geçmişte cereyan etmiş ve zamanımızda unutulmuş veya bilinmeyen bir hadisenin hikâyesini internette bulmayı, çoğu kez Levh-i Mahfuz’a benzetiriz. Cep telefonlarına veya bilgisayara tıkladığımızda, istediğimiz olaya, çoğu kez resim ve teferruatıyla ulaşabiliyoruz.

Burada bir hatırlatmada bulunmamız lâzım. Dünyamızda cereyan eden İlâhî kanunlarla savaş içindeki “global dinsiz cereyanlarına” mensup kişilerin cinayet ve delillerini bu internet dünyasından silmek için çalışan yüzbinlerce “DİGİTAL İŞÇİ” sayesinde, bu insanlık karşıtı eleman, tetikçi ve olayların hikâyelerine zor ulaşırsınız. Kendilerini “Semavî din ve ahlâk karşıtı ana cephe” kabul eden bu cereyan mensupları reklâmlarını medyada yapsalar da, asıl çalışmalarını daima gizli tutmaya gayret ediyorlar. Organizeleri, planları ve programları zaten bu dünyaya aktarılmaz, onların. Fakat insanlıkça iğrenç görülen bazı fiilleri propaganda için internete LGBTQ-Vancouver yazdığınızda, kısaca değindiğimiz sodomilik hikâyelerinin detaylarına ulaşabiliyorsunuz. İnsaniyeti ve İslâmiyet’i alâkadar eden cihetiyle, bir kardeşimizin bize gönderdiği linkin, 26 Temmuz 2021, CBC sanal nüshasına ait olduğunu da araştırmacılar için vermiş olalım.

Vancouver‘in hikâyesini tamamlamak için ikinci sayfaya geçelim. Dünya basını bu musîbetzede şehrin yaşadığı felâketini 15.11.2021 Pazartesi nüshalarında dünya kamuoyuna duyurdu. Yüzyılın en büyük sel ve su baskını felaketi manşetiyle haberi veren Frankfurt Rundschau gazetesindeki resimlerde, sulara tamamen gömülmüş yerleşim manzaraları görünüyordu. Yağış neticesinde dağların ovalara doğru heyelanlarla kaymalarını anlatan insanların halleri ve görünüşleri kıyamet sahnesini tedai ettirecek nitelikte olmalıydı. Sel sularına kapılan ve ölen onlarca insan ile bu şehrin kendi tarihi içinde bir ilki yaşadığını okuyanlar, olup-bitenlerin sebepsiz ve tesadüfi olmayacağını belki de düşünemiyorlardı. Kabirdeki bütün geçmişin insan kemiklerini dışarıya fırlattıran sahnenin bir numunesi, burada yaşanmış. Ve yer altındaki bütün petrol boruları ve diğer yapılar açığa çıkarılmış. Yollar kapanmış ve ulaşım tamamen durmuş, bazı yörelerde… Çok ilginç bir haber daha vardı, bu şehir ile alâkalı… 

Temmuzun başında aynı şehirde hava sıcaklığının 49.5 dereceye yükselmiş olması da yüzyılın bir başka felâketinin öncüsü olarak, aynı gazetelerde mevzubahis edilmiş. 01.07.2021’deki bu dehşetli sıcaklığı yüzlerinde ve alınlarında hissedenlerin, Cehennemi de hatırlayabildiklerini düşünebiliriz.

Evet, daha öncelerinde, dünya kamuoyunda esamisi hiç okunmayan Vancouver’in başına gelen bu musîbetin, oradaki insanların işledikleri veya seyirci kaldıkları fiillerden geldiğini hem Müslümanlar ve hem de Hıristiyanlar dillendirdiler. Çok ilginçtir ki, demokrasiyi de dinsizliklerine ve hatta istibdatlarına perde yapmaya çalışan söz konusu cereyan, söz konusu sel ve toprak felâketiyle LGBTQ hareketinin bu şehirdeki faaliyeti arasındaki bağlantıya çok kızacaklar. Tıpkı; aynı günahları işleyen Sedom ve Gomorelilerin peygamberlerine öfkelendikleri gibi… Ellerindeki maddî imkânlarla etkiledikleri siyaset ve yargı ile, global ahlâksızların bu istikametteki hallerini deşifre eden yazı ve haberlere sansür getirmeye çalıştıklarını da, kenardan-köşeden duymaya başladık.

Neoliberallerin büyük destekleriyle bir çok Avrupa ve bazı Asya (Hindistan) parlamentolarında suç niteliğinden çıkarılan sodomiliğin meşhur bazı medya guruplarınca ve hatta global firmalarca reklâm edildiği bir zamanda; hem Müslümanlar, hem Hıristiyanlar ve hatta İnsanca yaşamak isteyen din dışı gurupların bu meseledeki ittifakları devam ettiğinden, bu ahlâksızlık dalgasının da bir yere çarpıp duracağına inanıyoruz. Fakat bu arada endişemizi de dillendirmeliyiz. Hükümetimizin, hem AB’deki Hıristiyan siyasetçilerin ve diğer bazı İslâm ülkelerindeki idarelerin bu global ahlâkî felâkete ses çıkarmamaları, musîbetlerin yalnızca Vancouver, Sedom, Pompei ve benzeri şehirlerle sınırlı kalmayacağını da ihsas etmiyor mu, dersiniz…

Okunma Sayısı: 1687
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Ahmet Cemil Çökren

  29.11.2021 20:34:11

  Biraz arama motorunda gezindiğinizde sodomlar için güvenli liman şehirlerine rastlıyor hatta arama motoru size yardımcı bile oluyor. İster istermez akla, arama motorlarına ücretler yada reklam paraları verildiğine süphe kalmıyor. Bu yirmi civarı güvenli şehrin ise ileriki tarihlerde başlarına neler gelebilir?

 • Mustafa coban

  29.11.2021 15:47:46

  Merhameti bol rabbimiz bu insanlara musibetlerle şefkat tokatlariyla ahiretleri konusunda yardim ediyor,gafiller uyansinlar,tevbe etsinler,iman ile vefat etsinler.

 • Hüseyin

  29.11.2021 15:31:19

  Ademoğlu kısacık dünyevi hayatında Allahu tealanın kendisine uygun gördüğü    halife i ruyi zemin sıfatına ve mertebesine denk düşen ahlâkî fıtrî mazbut ve müstakim temelinde hayatını inşa ve idame ettirmesi emredildiği halde tarihin hemen hemen her döneminde kendisine yapılan  ilahi ikazları dinlememiş bildiğini okumuş nefsinin şehvetinin esiri olmuş olur olmaz farklı yollara adalara saplanmış, gizil ve kuytu köşelerde hiç beklemediği bir anda  kendilerini bekleyen İlahi akıbetle karşılaşmışlar, karşılaşmaya devam ediliyorlar .

 • Ahmet İhsan

  29.11.2021 14:22:04

  Dünyamız küçük bir köye dönüştüğünden, artık başka ahlaksızların ve asilerin yüzünden çıkan felaketler bizi de tehdit ediyor. Bu da tebliğin de umumileştiğine ve küreselleştiğine ciddi bir işarettir.

 • Muharrem

  29.11.2021 14:16:25

  Kur’andaki mağdur kavimleri hatırlatan güzel bir çalışma olmuş hocam. Allah kalemine ve kalbine kuvvet versin.

 • Nisan

  29.11.2021 12:54:00

  Kur’an’ın haber verdiği hakikati zamanımız bir başka biçimde okuyor, değil mi? Elbette ibret alabilenlere.

 • Nura

  29.11.2021 11:23:24

  Allah’ın işi ne güzel. Emrine isyan edenleri, su ordusuyla cezalandırıyor.

 • Selamet

  29.11.2021 09:11:22

  Önceleri dünyamız koskocaman, olan biteni herkes görmemiş. Biz şimdi çok şeyleri duyuyor ve görüyoruz. Demek ki aslında dünyamız büyük değilmiş

 • Bülent Derviş

  29.11.2021 08:53:54

  Son yazını okudum, Orada olanları okuduktan sonra, Allah Türkiye de olanlardan sonra bize azap vermekte cok sabur lu yanaşıyor kanaatındayım . Bu da Risale-i Nur sadaka hükmüne geçer ya.... Saygılar

 • Ali İhsan

  29.11.2021 08:31:14

  Allah kendi mülkünü ahlaksızlıkla kirleteni, fiiliyle birlikte yemizliyor.

 • Sertaç LÜSER

  29.11.2021 08:07:03

  Bu hatırlatma için ALLAH razı olsun zira ülkemizde de plus diye nitelendirilen bu sufli tercih hareketi arkasında bıraktığı enkazda sadece kendileri kalmıyor,bizleri de sürüklüyor.Tarihte bu tarz olayları bilip hatta o bölgeleri gezip ders çıkaramamak,ehli dünya için ayrı bir ayıp.

 • H.ibrahim Karahan

  29.11.2021 05:50:30

  Allah razı olsun .Asya münafıkları, Avrupa kâfir Zalimlerin şerlerinden ehl-i imanı muhafaza eylesin Rabbim.

 • S.topuz

  29.11.2021 02:50:11

  Allah razı olsun muhterem Hocam. Çok çok önemli ve ahlakî bir meseleyi gündeme getirdiğiniz için candan tebrik eder,muvaffakiyetler temenni ederim. Her türlü yanlışlara,hatalara ve ahlaksızlığa karşı tavır almak ve engel olmaya çalışmak, her aklı selim sahibi insanların ,tüm inanan ehli kitabın,bilhassa MÜSLÜMANLARIN temel meselesi olmalı. Aksi halde gelecek muhtemel musibetler umumileşebilir ve masumlar da çokca zarar görebilir. Allah c.c bu tarz musibetlerden cümlemizi muhafaza etsin.Amiiin. Baki selamlar.

 • Hüseyin Yilmaz

  29.11.2021 01:29:59

  Ibretlik bir vaka, inşaallah alınacak dersler alınır, yoksa böyle felaketler dahada şiddetlenerek yakalayı verir... Bizede "Kendi rızasıyla zarara girene acımaya layık değildir" demek düşer.

 • Ahmet Danışmaz

  29.11.2021 00:22:48

  Bu ahlaksızlık, karşılıksız kalmamalı da zaten. Kiliselere bile girdikleri bu zamanda demek ki gayretullaha dokunuyor. Ahlaksızlar için de yaşasın cehennem. Selamlar

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı