"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Dehşetli darbeler indiren komitenin farkında mıyız?

Ali FERŞADOĞLU
17 Mayıs 2022, Salı
Özellikle gelişmiş, zengin ülkelerde aile değerler aşınmış, bağlar kopmuş! Bu durum ferdi ümitsizlik ve madde bağımlılığına itmiş. Bu problem, İslam alemini de tehdit ediyor:

“Benimle görüşen ekserî dostlardan, kendi ailevî hayatlarından şekvâlar işittim. ‘Eyvah!’ dedim. ‘İnsanın, hususan Müslümanın tahassungâhı (sığınağı) ve bir nevi cenneti ve küçük bir dünyası aile hayatıdır. Bu da mı bozulmaya başlamış?’ dedim. Sebebini aradım. Bildim ki, nasıl İslâmiyetin hayat-ı içtimaiyesine ve dolayısıyla din-i İslâma zarar vermek için, gençleri yoldan çıkarmak ve gençlik hevesâtıyla sefahete sevk etmek için bir iki komite çalışıyormuş. Aynen öyle de biçare nisâ taifesinin gafil kısmını dahi yanlış yollara sevk etmek için bir iki komitenin tesirli bir surette perde altında çalıştığını hissettim. Ve bildim ki, bu millet-i İslâma bir dehşetli darbe, o cihetten geliyor.” (Lem’alar, s. 203.) 

15 Mayıs Milletlerarası Aile Günüdür. Ne var ki, bir gün, bir hafta, hatta bir yıl ile bile anılıp halledilecek bir mesele değildir. Zira, aileyi yakan ateşin “Alevleri göklere yükseliyor, içinde evladım yanıyor, îmanım tutuşmuş yanıyor…” (Asay-ı Musa, s. 250.) 

Çoluk-çocuk, akraba, komşu, milletimiz ve tüm insanlığı Deccalizm/Süfyanizm ve kolları “ifsat, ahlaksızlık, dinsizlik komitelerinin” güdümündeki, tv, internet, sosyal medyanın çıkardığı yangınlar kasıp kavuruyor! Kayıtsız, duyarsız iktidar itfaiyecilerini itimat edip seyredip bekleyemeyiz! Zira, Peygamberimiz (asm) buyurmuş: 

“Hepiniz çobansınız. Hepiniz güttüğünüz sürüden sorumlusunuz. Âmir memurlarının çobanıdır. Erkek ailesinin çobanıdır. Kadın da evinin ve çocuğunun çobanıdır. Hepiniz çobansınız ve hepiniz idâre ettiklerinizden sorumlusunuz.” (Buhârî, Cum`a 11) Eğer çoban biz isek, işi iktidara havale edip bekleyemeyiz.  

“Şimdi herbiriniz, bazı koyunları bir çobanın uhdesine vermişsiniz. Halbuki çoban tembel ve muavini kayıtsız, köpekleri değersizdir. Tamamıyla ona itimat etseniz, rahatla evlerinizde yatsanız, biçare koyunları müstebit kurtlar ve hırsızlar ve belâlar içinde bıraksanız daha mı iyidir; yoksa onun adem-i kifayetini bilmekle nevm-i gafleti terk edip, hanesinden her biri bir kahraman gibi koşsun, koyunların etrafında halka tutup, bir çobana bedel bin muhafız olmakla, hiçbir kurt ve hırsız cesaret etmesin, daha mı iyidir? Acaba Mâmehuran hırsızlarını tevbekâr ve sofî eden şu sır değil midir?” (Münâzarât, internet, s. 45)

Çoluk-çocuğumuzu hırsızlara çaldıramayız! 

Okunma Sayısı: 1590
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Bülent BİÇER

  19.5.2022 17:35:52

  Çok istifade ve istifazama medar bu makaleniz vesilesiyle terik ve teşekkür eder, devamını Cenab-ı Haktan dilerim.

 • Necati

  17.5.2022 11:30:32

  Güya dindar nesil yetiştireceğiz diyen iktidar, tv, gazete, sosyal medya gibi tüm alanlarda ahlaksızlığın zirvesinde pespaye yayınları görmezden geliyor. Neden acaba? Acaba gizli ifsat komiteleri bu pisliklerini didar görünümlü iktidar ile perdeliyor olmasın.

 • Seyit Ali

  17.5.2022 08:04:26

  Dehşetli darbeyi artık gizli değil aleni olarak açıktan indiriyorlar. Bakin tv programlarina hep kadın, aile, aşk, ayrılık vs. Hele hani bir kadın hem savcı hem hakim var ya o aileye en büyük zararı verip kalplere kara bulut gibi kaplıyor. Sözde dindar hükümet zamanında ve onlara yandaş ve yoldaş.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı