"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

İkazlar dikkate alınsaydı…

Hüseyin GÜLTEKİN
18 Nisan 2022, Pazartesi
Eregenekon-Balyoz sürecinde Yeni Asya haklı olarak olup biten bu tuhaf duruma itidal ile temkinli yaklaştığı için, bazılarınca darbecilere destek vermekle damgalamışlardı.

Ne zaman ki; “Yahu aldanmışız... Bunların hepsi kahramandı...” diyerek, içeri doldurdukları askerleri salıverince Yeni Asya’nin her zaman olduğu gibi yine ‘toptancı hareket etmediği için’ haklılığı ortaya çıkmıştı.

15 Temmuz belası gelip çatmadan önce Yeni Asya yine dini cemaatlerin siyasetle fazla içli dışlı olmaları şeklinde tavsiyelerde bulunurken maalesef bazıları bu samimi tavsiyeler dikkate almadı. Ayrıca Yeni Asya’yı kıskançlıkla itham edenler de oldu. Ta ki 15 Temmuz patlayıncaya kadar. Yeni Asya’nın zamanında yaptığı ikazlarının ve tavsiyelerinin ne derece önemli olduğu anlaşılmış oldu. Ama iş işten geçtikten sonra...

Aynı şekilde “Ne istediler de vermedik...” itiraflarıyla devletin bütün kapılarını sonuna kadar onlara açtığı dönemlerde Yeni Asya’nın, siyasi iktidarın bir rey uğruna bu yaptıklarının vatandaşlar arasındaki eşitlik ilkesine aykırı olduğu şeklindeki samimi uyarılarını iktidar kulak ardı etti. 

Hizmetlerini, faaliyetlerini sitayişlerle, övgülerle alkışladığı kişileri bu defa 15 Temmuz’un hemen ertesi gününde toptan darbeci ilan eden iktidar, daha önce devletin çeşitli kademelerine getirdiği kişileri tasfiye etmekle kalmayıp tutukladı. 

Bir taraftan da suçlu-suçsuz ayırımı yapmadan on binlerce insanı hapishanelere doldurdu.

Darbe ile ve darbecilerle hesaplaşmak adına toptan böyle bir linç hareketine girişmenin belki de darbeyi yapanların işine yarayacak; yanlış, hukuksuz bir uygulama olduğuna dikkat çeken Yeni Asya, bu defa da başka ithamlara maruz kaldı.

Yasalarda ve hukukta yeri olmayan iltisak, iltibas, irtibat gibi ifadelerle; delile dayanmayan isnatlarla insanları hapishanelere doldurmanın darbecilerle hesaplaşma olamayacağını dile getirmeye çalışan Yeni Asya’ya yine olmadık karalamalarda ve saldırılarda bulundular.

Yeni Asya’nın yarım asrı aşkın yayın hayatında hemen her konuda ülkemiz ve milletimiz yararına olan ikazlarını başta bazı idareciler olmak üzere, siyasiler, STK’lar, cemaatler, medya kurumları dikkate almış olsa bu sıkıntıları, bu problemleri yaşar mıydık acaba?

Okunma Sayısı: 3125
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Kenan

  18.4.2022 19:42:08

  Bu yazı Demokrat parti ve ona gönül verenler tarafından da okunmalı

 • Yusuf

  18.4.2022 12:06:41

  O insanları iktidar getirip bir yere koymadı, birçoğu daha bu iktidar yokken veya muktedir değilken çalışarak belirli noktalara geldiler, bu şekildeki bir toptancılık emeğiyle, gayretiyle bir yerlerde olan ve sonra hakları gasp edilen insanlara iftiradır.

 • S.topuz

  18.4.2022 07:26:09

  Allah c.c Adili Mutlaktır. Kimsenin yaptığı zulüm,haksızlık ve gasbı Hayat Karşılıksız kalmaz. Sabırlı olalım. Duacı olalım. Hangi hal ve şartta olursa olsun, zalimin zulmüne ortak olmayalım. En azınıdan kalben BUĞZ edebilelim?!...Allah islah etsin! Amiiin...

 • S.topuz

  18.4.2022 07:19:26

  Demekki "İKTİDAR OLMAK , MUKTEDİR OLMAK DEĞİLDİR" gerçeğini bu Aziz MİLLET bir kez daha yaşamak zorunda bırakılmıştır. Eğer bilerek veya bilmeyereK buna SEBEP olan SİYASETÇİLER gereğeni yapıp,biricik ÜLKEMİZİN sahil- i SELAMETE çıkmasına yardımcı olmazlarsa,aksine TOKOZ koymaya devam ederlerse,TARİHİN KARA SAYFALARINDA kaydedilip,siyasetin ve Türkiye tarihinin YÜZ KARASI olarak hatırlanacaklardır.Şu an daha pişman olup,özür beyan etme ve tekrar KANDIRILDIK deme ŞANSINIZ VAR! Vakit hayli daraldı.Acele edin.( Bizden söylemesi!)

 • Osman Yıldırım

  18.4.2022 05:16:02

  Tek kelimeyle yaşanmazdı ve ülkeyi bugünkü pespelikleri yaşamazdı vede dindarların prestiji bu derece sarsılmaz.Ama ne yazık ki bugün dindarların ve muhafazakarların inandırıcıliklari kalmadı.Herkes dindarlığı sadece ve sadece devlet imkanlarını istediği gibi kullanmak ve çevresine peşkeş çekmek olarak algilamaktadır ve bu anlayışta dine çok büyük zarar vermektedir. Bu açıdan "Üstad Bediüzzaman halkın % 60-70 tam ütedeyyin olmadıkça dindar partiler iktidara gelmemeli" demektedir. Dindar görünümlü partinin 20 yılın sonunda toplumu getirdiği nokta maalesef pek iç açıcı değil.

 • Nihat

  18.4.2022 04:46:06

  Hakkın hatırını hiçbir hatıra feda etmeyen YENİ ASYA yolun açık olsun

 • Eyüp Aktaş

  18.4.2022 04:11:12

  "sürecinde."Ne demektir?

 • Oğuz Yiğiter

  18.4.2022 04:01:14

  Tam bir check up yazısı. Belli aralıklarla yapılması gereken bir fikr-i takip ve kontrol mekanizması. Ancak, inat ve tarafgirlik illetiyle terazisi bozulmamış vicdanlar ve çürümemiş iz'anlar için. 12 eylül 80 ihtilaline methiye düzenlerin, sonradan; "o gün öyle gerekiyordu" pişkinlikleri gibi. Ne diyelim, Allah insaf ve intibah versin, sabah-ı haşre kalmadan..! Tebrikler, dualar Hocam.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı