"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Pereira'dan 'Gökhan Gönül' açıklaması!

09 Temmuz 2016, Cumartesi 10:09
"Gökhan bir karar verdi ve Beşiktaş'ı seçti"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, tek geliştirmeleri gereken noktanın gol vuruşları ve bitiricilik olduğunu dile getirdi. 

Pereira ayrıca, geçen yılki hatalardan ders çıkararak daha güçlü bir takım olmak istediklerini, büyük bir hedefleri olduğunu onun da şampiyonluk olduğunu söyledi.

Yeni sezon hazırlıklarını Topuk Yaylası'nda sürdüren Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Harika şartlar sunan bir tesiste çalıştıklarını ve sakin bir şekilde tamamen işlerine odaklandıklarını dile getiren Vitor Pereira, "İstanbul'daki kısa çalışmanın ardından buraya geldik. Burada altyapıdan gelen oyuncuları değerlendirme fırsatı bulduk. Fizik kondisyon anlamında kendimizi geliştirme fırsatı bulduk. Taktik düşüncelerimizi oyunculara anlattık" dedi.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE İLK MAÇA KADAR HAZIR OLMAK İSTİYORUZ"

Çok az bir zamandır çalışma gerçekleştirdiklerini dile getiren Pereira, "Çalışma sürecinden çok memnun olduğumu söyleyebilirim skorlara rağmen. Çok erken oynadık bu seviyede rakiplerle karşılaşabilecek seviyede değildik hazır değildi. Altyapıdan çok sayıda oyuncumuz var ritmimizi artırmaya zamana ihtiyacımız var. Şampiyonlar Ligi'nde ilk maça kadar hazır olmak istiyoruz" diye konuştu.

Bugün basın mensupları ile yapılan ve teknik heyetin 6-2 üstünlüğü ile son bulan maç hakkında da görüşü sorulan Vitor Pereira, "Çok iyiler var. Gerçekte beni şaşırttınız. Kaliteli oyuncular vardı. Sadece sizin kondisyonunuz eksik" diye görüş belirtti.

"ALT YAPIDAN 1-2 OYUNCU BİZİMLE BİRLİKTE OLACAK"

Alt yapıdan dahil edilen oyuncuların kaçının A Takım'a dahil olacağının sorulması üzerine Pereira, "Gençlerden birçoğunun kalitesini geçen seneden biliyordum, çoğunu tanıyordum altyapıdan çok sayıda oyunca bizimle çalıştı. Bir kez daha değerlendirme çalıştık kişiliklerini de tanıma fırsatı bulduk. 1-2 oyuncumuz sezon bizimle birlikte olacağını düşünüyorum

"YENİ SEZONDA 2 FARKLI SİSTEMDE OYNAMAYA HAZIRLANIYORUZ"

Hazırlık maçlarında denediği ve yeni sezonda uygulamayı düşündüğü oyun sisteminin 2 çeşit olacağını dile getiren Vitor Pereira, "İki farklı sistemle oynamaya hazırlanıyoruz. Bazı maçlarda 3 savunma, bazı maçlarda 4 savunma oynayacağız. Daha ofansif oynayacağız. Maçın gidişatına göre karar vereceğimiz sistemler olacak. Bu sistemleri anlamaya gayret göstereceğiz, zamana ihtiyacımız var. Zamanla daha iyi oynayacağımıza inanıyorum. A Takım oyuncularının da katılmasıyla daha iyi olacağını sistemin daha yerleşeceğini düşünüyorum. Sezon boyunca 3 ve 4'lü savunma ile oynamak için hazırlanmaya gayret göstereceğiz" şeklinde konuştu.

"YENİ OYUNCULARIN ÇALIŞMALARINDAN ÇOK MEMNUNUM"

Geçen seneye oranla daha güçlü olup olmadıkları sorulan Pereira şöyle cevap verdi: "Geçen seneye göre daha güçlü müyüz değil miyiz bunu sonuçlar gösterecek. Sonuçları aldıkça değerlendireceğiz. Çok istekli ve arzuyla çalışıyoruz. Ne istediğimizi daha iyi biliyoruz. Yeni oyuncuların çalışmalarından çok memnunum çok güçlü bir takım olacağımıza inanıyorum. Hem Türkiye liginde şampiyonluğa ulaşacak hem de Avrupa'dan iyi seviyelere gelecek bir takım olacağımıza inanıyorum. Fenerbahçe'nin şampiyon olabilmesi için iyi bir ortam hazırlanıyor. Umarım bunu gerçekleştiririz."

"GÖKHAN BİR KARAR VERDİ VE BEŞİKTAŞ'I SEÇTİ"

Fenerbahçe'den Beşiktaş'a transfer olan Gökhan Gönül'ün transferini değerlendiren Portekizli çalıştırıcı, "Benim ülkemde de böyle transferler oluyor. Oyuncunun kendi hayatına yön verme hakkı var" dedi.

Gökhan Gönül'ün bir karar verdiğini ve Beşiktaş'ı seçtiğini dile getiren Pereira, "Gökhan bir oyuncu ama aynı zamanda bir insan. Benim ülkemde de oyuncular 10 yıl 15 yıl önce tek bir takımda oynayarak futbol kariyerine nokta koyuyorlardı. Artık devir değişti tüm Avrupa gereksinimlerine göre kadro ihtiyaçlarına göre bu tarz transferler oluyor. Artık oldu bunlar yaşandı Gökhan yeni kulübünde forma giyecek. Biz iyi ve organize kulübüz Gökhan'ın yerine Van der Wiel'i transfer ettik, kaliteli bir transfer yaptık. Wiel iyi bir hizmet vereceğine inanıyorum" diye konuştu.

"YENİ SEZONDA DAHA GÜÇLÜ VE AGRESİF OLMALIYIZ"

Geçen sezon iyi maçların da kötü oynadıkları maçların da olduğunu söyleyen Vitor Pereira, "Sezon sonunda bir şeyler olmalı, kupaları camiaya getirmeliyiz ve buna mecburuz" dedi.

Pereira, "Sezon sonuna kadar şampiyonluk mücadelemizi sürdürdük, Avrupa serüveni en uzun olan takım olduk, kupada final yaptık. Bu sene daha iyi olmalıyız. Oyuncuları ve Türkiye ligini daha iyi tanıyorum. Bunlar bizim için avantaj hem oyuncular nem de bizim için geçerli. Yeni sezonda daha güçlü ve agresif olmalıyız. Mental açıdan daha güçlü olmalıyız. Kupaları getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elimizde sezon sonunda bir şeyler olmalı kupaları camiaya getirmeliyiz ve buna mecburuz. Geçen sezon iyi şeyler de kötü şeyler de oldu. Kupa kazanamadık diye kötü oldu diyemeyiz. Ben de büyük üzüntü yaşadım. Hayatta sevineceğimi, üzüleceğimiz anlar da var. Tecrübelerimizden ders almak önemli. Geçen sene yaptıklarımızı uzun uzun düşündüm gerekli dersleri almaya gösterdim. Daha güçlü ve iyi bir takım olabilmemiz için tüm gayretimizi yansıtmaya çalışıyoruz. Sezon sonunda geldiğinde umarım CV'me burada kazandığım kupaları da ekleyebilirim. Kulübümüzün müzesine burada kazandığımız kupaları ekleyebiliriz. Taraftarlarımız yanımızda olsun bu takım öğrenerek üzerine koyarak yoluna devam edecek" diye konuştu.

"NANİ EURO 2016'DA KENDİ KALİTESİNİ SAHAYA YANSITIYOR"

EURO 2016 finalinde mücadele eden Portekiz Milli Takımı ve Nani'nin performansını değerlendiren Portekizli teknik adam, "Portekiz turnuvaya iyi başlamadı. Çok sayıda beraberlikle girdi turnuvaya yavaş başladı ama finale geldi. Son maçta üst seviyede bir oyun oynadı. Finalde ev sahibi Fransa ile karşılaşmaları bir handikap Fransa'da yaşıyan çok sayıda göçmen Portekizli var. Portekiz'in de azımsanmayacak kadar bir taraftarı olacak. Zor bir maç olacak. Bireysel ve takım halinde kalitesini sahaya yansıtan güçlü bir takım olacağını düşünüyorum Portekiz'in. Nani kendi kalitesini sahaya oyuna yansıtıyor. Bazı maçlarda isteklerini yapamadığı oldu ama takımla beraber yükselen bir performans sergiliyor. Finalin sonucu ne olur bilemeyiz. Almanya, Fransa maçında 90 dakika oyunu domine eden, fazla pozisyon üreten Almanya idi ama Fransa adını finale yazdırdı. Almanya daha iyi oynayan taraftı ama ama galibiyetle ayrılamadı. Umarım finalde Portekiz kupaya uzanır" dedi.

"BAŞKAN VE YÖNETİM BİZE GÜVENİYOR"

Şampiyon olmadığı halde görevine devam eden tek yabancı hoca olduğunu söyleyen Vitor Pereira, "Geçen sezon istediğimiz başarıya ulaşamadık. İstediğimiz kupaları kazanamadık ama Başkanımız ve yönetimimizin bizim işimize güvenip devam etmesi gösteriyor ki alınan sonuçların ötesini görebiliyorlar. Kaliteli ve organize çalışmayla sabrın da birleşmesiyle kupaların gelebileceğini görebiliyorlar. Bizim kulübümüz farklı bir düşünce yapısına sahip çoğu kulüpte olmayan.. Bizim kulübümüz farklı, sabırlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu çalışmanın karşılığında da istediğimiz kupalara ulaşacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

"TEK GELİŞTİRMEMİZ GEREKEN NOKTA GOL VURUŞLARI VE BİTİRİCİLİK"

Geçen sezon çok pozisyona girdiklerinin ve gol atamamalarının sorulması üzerine Pereira, "Bizim tek geliştirmemiz gereken nokta gol vuruşları ve bitiricilik. Gol vuruşları ve bitiricilikte daha iyi olmalı ve topu iyi getirdiğimiz o noktada bitiriciliği son vuruşu daha iyi şekilde yapmalıyız. Geçen sene çok sayıda gol atamamızın sebebi de budur. Çok pozisyona girip atamadığımız çok maç var. Farklı bir çalışma yürütüyoruz ceza sahasında kalabalık olmaya çalışıyoruz hücumu daha kalabalık yapmaya daha fazla gol atmak için çalışıyoruz. Ofansif oynarken iyi savunma yapmayı da unutmayacağız. İyi savunma yapmak kötü bir şeymiş gibi gösteriliyor ama ofansif oynarken aynı zamanda iyi savunma yapmayı da düşünüyoruz. Büyük takımlar böyle yaparlar böyle oynarlar" dedi.

"BÜYÜK BİR HEDEFİMİZ VAR O DA ŞAMPİYON OLMAK"

Fenerbahçe'de mutlu olduğunu ve şampiyon olmak istediğini dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, "Beşiktaş en istikrarlı ve bizden daha fazla puan aldığı için hak ederek şampiyon olduğunu söyledim. Maç maç hakem yönetimine bakarak bunu söylemedim. Hakemleri değerlendirme kısmı başkanımızın konusu. Biz geleceğe bakıyoruz, önüme bakmak istiyorum. Geçen yılki hatalarımızdan ders çıkararak daha güçlü bir takım olmak istiyoruz. Büyük bir hedefimiz var o da şampiyon olmak.

DHA

Okunma Sayısı: 868
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı