"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Hıristiyanların kutsal şehrinin semalarında ezan sesleri

Şükrü BULUT
18 Ekim 2021, Pazartesi
Bu kıt’anın ezan seslerine yabancı olmadığını biliyoruz. Sabık Alman Cumhurbaşkanı, İslâmiyet Avrupa’nın bir parçasıdır, derken; hiçbir ilim adamı veya tarihçinin inkâr edemeyeceği bir hakikati dillendiriyordu.

Kuzey Afrika üzerinden Sicilya’ya geçerek Palermo Medeniyetini gerçekleştiren sahabelerden ve Peygamberimizin (asm) vefatından tam yüz sene sonra Balkanlara yerleşen Müslümanlardan bahsetmek istiyordu. Veya Kurtuba üzerinden ta İskandinavya’ya kadar hakikatin ışıklarını taşıyan Endülüs’ün bu kıt’aya kazandırdığı değerlerden bahsetmek istiyordu.

Köln Belediye başkanı Demokrasi ve çok kültürlülük adına verdiği ezan kararının, demokrasinin bir karşı hamlesi olduğunu artık herkes biliyor. Bilhassa İslâmiyeti demokrasi ve insanî temel haklarına düşman olarak göstermeye çalışan materyalist/ semavî din karşıtı Avrupa’ya karşı geliştirilen bu hamlenin, bütün dünya demokrasilerini alâkadar ettiğini düşünüyoruz.

Kutsal Roma İmparatorluğu’nun kutsal şehri Köln’deki demokrasi bariyerlerini daha önce de yazmıştık.  Demokrasiyi Dünyaya ahlâksızlık olarak propaganda ile ona düşmanlık edenlerin, bir zamanlar Köln‘ü merkez üs olarak kullandıklarını hatırlarsınız. Hâlbuki Köln kimlik olarak Hıristiyandı ve de dindardı… Papa bu kimliğe vurgu yapmak üzere dünya Katolikler günü için milyonları bu şehre dâvet etmişti. Sivil Marksistlerin de milyona yakın ahlâksızı, finanse ve organize ile bu şehre yığdıkları gibi… Bu cihetiyle Köln, belki de iki Avrupa için bir mücadele sahnesiydi…

Koronadan iki sene önce, Avrupa Kilisesi Hz. İsa’nın (as) doğumu münasebetiyle Kur’ân’ı ve Peygamberimizi (asm) kiliselerine misafir etmişti. Kur’ân’ın ve Efendimizin (asm) dilinden Hz. Mesih anlatılmıştı, minberlerinde… Medyaya dönüp arşivleri incelediğinizde; sesli ve görüntülü çok programlarla karşılaşacaksınız. En güzel ve geniş çalışmayı da; Prof. Hans Jozef Kuschel‘in, Hz. Mesih’in Kur’ân’daki hikâyelerini ele alan kitapta bulabileceğinizi tahmin ediyoruz. Bilhassa 11 Eylülden sonra bu kıt’ada, İslâmiyet hakkında derinlemesine yapılan incelemeler, Avrupalı düşünürler ile İslâmiyet arasındaki ecnebiliği kısmen giderdi, kanaatindeyiz. Christian Wulf’u linç eden Springer ve Bertelsmann guruplarının Henriette Reker’e karşı bir şey yapamamaları, Almanya/ Avrupa efkâr-ı ammesinin bu istikamette aldığı mesafeyi gösteriyor. Artık ne PEGIDA ve ne de AfD’nin toplum içindeki yıkıcı etkilerinden siyasiler korkmuyorlar. Cesurca aldıkları kararların arkasında duruyorlar.

Kamuoyunda öne geçen demokrasi hareketinin Avrupa’da gerçekleştireceği domino etkisini, çok yakında başka ülkelerde de göreceğiz. Hepimiz biliyoruz ki; ahir zaman dinsizliğinin en önemli  temsilcileri veya şahs-ı manevileri bu topraklarda, bilhassa kuzeyde ortaya çıkıyorlar. Dünyanın en büyük para sihirbazından, Amerika‘da dışişleri bakanlığı yapmış hariciyeci sihirbazlara kadar… Almanya üzerinden Amerika ve Avrupa demokrasilerini durdurmaya çalışanların Ezan-ı Muhammedî (asm) karşısındaki mağlûbiyetleri, bu kıt’adaki millî demokrasilerin de yükseleceğine dair bir işaret olarak gördüğümüzden, bu önemli konuyu siz sevgili okuyucularımızla paylaşmak istedik.

Köln semalarında iki sene boyunca yükselecek ezan sesleri, Avrupa demokrasilerinin de çeşitliliğini gösteriyor. Hazım ettirerek ve tedrici kanunlara riayet ile ilerliyor, hak ve hürriyetler burada… Avrupalılarla ve bilhassa Almanlarla yaptığımız dar dairedeki konuşmalarda, Müslümanlara hak vermekle beraber sabırlı olmamızı ve teenni ile hareket etmemizi istiyorlar. Materyalist/emperyalist Avrupa‘nın tam iki yüz sene boyunca İslâm’ı maksatlı bir şekilde halktan kaçırması ve yirminci yüzyılın global dinsizlik cereyanları, Avrupalılar’da insaniyet-i kübra olan İslâmiyet’i doğru anlama zeminini adeta yok etmiş. Goethe‘nin, Kant‘ın, Bismarck ve muasırlarının cemiyetlerindeki İslâm kültürü de, Marksizm‘ce tamamen yok edilmeye çalışılmış. Ve nihayet geride kalan birkaç müsbet unsuru da Angela ve ekibine tahrip ettiren Marksistler, demokrasinin Avrupa‘da kökleşmemesi istikametinde büyük gayretler sarf ediyorlar. Demokrasi karşıtı müstebit dinsiz ve ahlâksızların bütün çalışmalarına rağmen, devranın hakk ve hürriyetler lehine geliştiğini korkmadan söyleyebiliriz. Tabiatla savaşmanın, ahlâksızlığın, zulüm ve adaletsizliğin menfi neticeleri, zakkum meyveleri suretinde Avrupa pazarlarına düştükçe, belli bir sermaye ile aldatılan milletlerin demokrasi sabahında uyandıklarına şahit oluyoruz. İşte, medyada manşet olan “Köln Ezanı” da bunun en büyük delili olsa gerek…

Okunma Sayısı: 1385
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Haşim Özkan

  22.10.2021 06:21:29

  Aziz dostum,can kardeşim sizleri acizane tebrik ediyorum ve hizmetlerinizin devamını Rabbimden niyaz ediyorum.Bu yazılarınızdan Hz.Mesihin ayak seslerini duyar gibiyim.

 • Sertaç LÜSER

  20.10.2021 08:52:38

  ALLAH nasip ederde Köln'e gidersek,ezanı hangi makamda okuduğunu dinleriz inşALLAH :)

 • sefer hoca

  19.10.2021 10:02:13

  inşaallah

 • Haydar

  18.10.2021 22:33:47

  Kuranı Kerim de Allah nurumu tamamlayacağını belirtiyor. Köln deki ezan sesleri, yeni kıtadaki İslamiyetin yayılışı vb birçok gelişme olmakta. Gelecek çalışanlar için güzel olacak

 • İ. Seyda

  18.10.2021 17:55:27

  Sabık Alman Cumhurbaşkanı, "İslâmiyet Avrupa’nın bir parçasıdır." diyor. O'nu Türkiye'ye getirme imkanı var mı? Bir konferans düzenlense mesela. Bazı yerler gezdirilse, "doğru İslamiyet" kendisine daha fazla anlatılsa harika olur. Zira İsevi Müslümanlarla işbirliğine ihtiyaç var. Bu görev sizin üzerinizde olsun.

 • zeliha

  18.10.2021 14:41:00

  Kainatta galibi mutlak hayır olduğundan.......cidal berdevam, harb ise seccaldir. BSN İnşaallah güzel haberleri bekliyoruz. Merkelin de bundan sonra bir köşede oturup kitap okuyup gözden kaçmasına müsaade etmemelerini ümit ediyoruz

 • Muharrem

  18.10.2021 13:40:01

  Ezan bir şeairdir. Alman devletinin bu şeairi resmen kabullenmeleri, dünya barışı ve demokrasimiz güzel işaretlerdir. Tebrik ediyoruz.

 • Demokrat Avrupa

  18.10.2021 13:08:34

  İman küfür mücadelesinin devam ettiği süreçte bahtiyar Almanya adına atılan her müsbet hareket son derece önemli. Varsın bizdeki muhakemeden yoksun siyasal islamcılar Avrupa’yı bütünü ile düşman olarak görsünler. Hz. İsa ve Mehdi görevlerini yaparak insanlığı kurtarmak için ısrarlı…

 • Hüseyin

  18.10.2021 09:46:34

  Avrupa medeniyeti akıl mantık deney  eğitim bilim ve teknoloji ekseninde kurulmuş/ilerlemiş olsa da tabiatı ademoğludur tür olarak olarak dünyanın dört yanındaki  hemcinslerine benzer ... ademoğlu geri de kalsa ıleri de gitse inanç noktasında aynıdırlar inanma ihtiyacı hissederler . İnanç hayatın meşakatlerine karşı moral ve motivasyon kaynağıdır. İnançsızlık hiçliğı zulumatı çağrıştırdığı için aklı başında hiç kimseyi kolay kolay kendine çekemez. Avrupa medeniyetini farklı kılan disiplin eğıtım demokrasi ve hukuk sistemidir . Inanç noktasında müslümanların yaşam biçimleri ve pratikleri birçok bakımdan İslama ters olsada müslüman olmayanlar fıtrat olarak İslama bağlıdırlar...

 • Bülent Derviş

  18.10.2021 09:14:08

  Üstadımız boşa konuşmadı hiç bir zaman. Hakiki isevilerle iş birligi yapın diye. Allah razı olsun Şükrü Abibimizden, bu güzel bilgi meyvelerini bizimle paylaşdıgı icin.

 • Bünyamin

  18.10.2021 07:27:43

  İnşallah hakiki İsevilik ruhu İslamiyetle kucaklaşma gayretleri hız kazanır.

 • Mustafa coban

  18.10.2021 07:18:25

  Dinler arasi dialog adina cok önemli bir adim. Insanlik barişina katkisi büyük olacak.bir zamanlar protestanlarin kilise yapamadigi koln ün bir Semtinde bi gün ezanlar okunacak.zaman neleri degiştirmiyor ki.Allah dinini kimlerler yüceltmiyor ki

 • Ali TAM

  18.10.2021 00:18:00

  Müsbet harekete mecburuz. Manevî Cihad Asrinin geregi budur... Hak , Hürriyet ve Demokrasi namina elden gelen gayreti göstermek; dilimizi. kalemimizi susturmamak, bu yolda mücahidane duran kardeslerimize destekci/zahir olmak, duacisi olmak ve manevî cihadin erlerinin birer manevî SEHIT hükmüne gececeginden ümitvar olmamiz icin gayyur saik mazinin böylesine kahraman Nurcu saff-i evvel manevî sehitlerle dolu olmasidir. Bahtiyar Almanlarin vataninda onlara bu yolda sayisiz manilere ve badirelere ragmen can-i gönülden yardim ve hizmet etmeliyiz.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı