"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Papa Fransiskus, Klaus Schwab ve Dom Helder Camara…

Şükrü BULUT
07 Ocak 2022, Cuma
Bu günkü yazımızın çoğu okuyucularımızı alâkadar etmeyeceği düşüncesinde olanlar, okumayabilirler. Yalnız ahir zaman olaylarını, Müslüman Hıristiyan ittifakını ve dinsiz global hegemonyacıların mahiyetlerini merak edenler, sabır ile sonuna kadar okumak durumundalar…

Dom Helder Camara’nın zihninizde açtığı “Kızıl Papaz” hikâyesi üzerinde durmayacağız. Hitler’in savaşı kaybettiği dakikaya kadar nasyonal sosyalist ve daha sonra Marksist olmuş Brezilyalı Cizvit din adamı üzerinden, fukaralıkla boğuşan “LATİN AMERİKA” Hıristiyanlarını dinlerinden uzaklaştırmak isteyen münafık Marksist “KURTULUŞ TEOLOJİSİNİ” bilimsel olarak burada ele almanın hem ilme, hem Hıristiyanlığa ve hem de demokrasiye hakaret sayılacağından, biz yalnızca bir ikaz ve ihtarda bulunmak istiyoruz.

Latin Amerika’daki zulmü, labirentlerin içine düşmüşler tarif etseler de, zalimlerin mahiyetlerini anlayamayacaklardı. Güney Amerika’nın fakir ve mazlum ahalisine, Yeni Muhafazakârların üstadı Leo Straus’un biricik talebesini musallat eden Rockefeller grubu, aynı musîbetzedelerin imdadına Marksizmi göndermişti. Dinsizlik ve ahlâksızlıkla “Dünya Hakimiyetine Koşanların” bir taraftan askerî ihtilâllerle buradaki millet iradelerini devre dışı bırakırken, öbür taraftan da; bir çok kültürel, ekonomik ve siyasî kanaldan, Marksizmi destekleyerek “karşı tezi” ellerinde bulunduracaklardı. Tıpkı 1917 St. Petersburg Ekim ihtilâlinde olduğu gibi… Troçki, Lenin, Stalin ve arkadaşlarının devrimlerini Rotschild finanse etmişti. Cehennemi de, Cenneti de ellerinde bulundurduklarını iddia ediyorlar. Kemalist Devrimin rükünlerinden Şükrü Kaya’nın sosyalist gençlere dediği gibi… “Gelecek olan ‘ŞERİAT’ dahi olsa, onu ancak biz getiririz” demişti. Arap Baharında, IŞİD’i tam teçhiz edilmiş silâhlarla sahaya sürdükleri gibi. Latin Amerika’da da aynı durum… Leo Troçki, Aleksander İsrael Helphand ve Lenin gibi bir deha olan Henry Kissinger ile Troçkiciler; Güney Amerika’yı Latinlilere dar edeceklerdi. Askerî darbeler, ihtilâller ve diktatörlerle buradaki halkların hem canlarını, hem mallarını ve hem de hürriyetlerini gasp ettiler. Kendisi Troçkici olan Kissinger’a karşı başta Brezilyalılar olmak üzere Güney Amerikalıların sosyalizm/Marksizm’den medet ummaları, bu bedbaht coğrafyanın en acınacak yanı olmalıydı. Makalemizin girişinde ismi geçen kızıl papaz Dom Helder Camara da bu iğfal ve ihanetin bir parçasından başka bir şey değildi. KURTULUŞ kelimesinin Marksistçesini bilenler, semavî din ve ahlâklara savaş açmış Marksizm ideolojisi ile Hıristiyanlığı, asla yan yana getiremezler… Ne çare ki fukaralık kadar, cehalet de bu coğrafyada baskın…

Son zamanlarda, dünyaya nizam verme ve insanların bütün mallarına el koyma iddiasındaki DAVOS şefi Schwab’ın, “KIZIL PAPAZ”dan bahsetmesi dikkatimiz çekti. Meğer ki Klaus ile Recife’li papaz, 1970 lilerde tanışıyorlarmış. Demokrasiden ve ekmekten mahrum bırakılmış Brezilyalı çocuklara kol-kanat gerdiğinden dolayı CAMARA’yı Davos’a dâvet ettiğini iddia eden Schwab’ın (1974) doğru ifadelerinin çok çok az olduğunu biliyoruz. Rockefeller‘in elemanı olarak FBI’a yerleştirildiği günden sonra, (1952) mesaisinin çoğunu Latin Amerika’ya ayırmış Kissinger’ın, Harvard’daki biricik talebesi Klaus’un, önceden CAMARA’yı tanımadığını, onun isteği üzerine kabul etmiş görüneceğiz. Şu noktayı da ilâve etmeden geçmeyelim. Kissinger’ın mahiyetini bilen Amerikan Devleti’nin, Rockefeller‘in bu hususî elemanına bünyesinde müsamaha göstermediğini ve onun da yükselişini Harvard ve diğer paralel siyasî cenahlarda gerçekleştirdiğini de bilvesile belirtmiş olalım.

Zira bir deha olan Kissinger, talebelerinden Klaus Schwab’ı DAVOS’a gönderirken, menfaatleri uğruna hegemonyacılarla olacak bütün Marksist kapitalistleri de İsviçre’ye yönlendirmişti. Hem Çin’in komünizm ile devamını, hem AB’yi kontrol altına almayı ve hem de KORONA gibi hayatî öneme sahip projelerin idaresini DAVOS’a bırakan neocon-neoliberal ittifakı için Kissinger, zamanın en büyük üstadıydı. Şayet günümüzde çok farklı ülke ve milletlerden on binlerce talebe Harvard gibi yerlerde okuyup Küreselci Hegemonyacılar için koşturuyorlarsa, en büyük hissenin Rockefeller’in “ÖZEL HİZMETLER” bürosunun daimî şefi Kissinger’a ait olduğunu hatırlatarak, bu Marksist dehayı Türk aydınlarına da tanıtmaya gayret edeceğiz.

Yukarıda arz etmiştik. Klaus Schwab, Henry Kissinger ve Camara’nın yanında, Papa Fransiskus’un ne işi olabilirdi? Evet Schwab, bütün dünyaya hükmettiği gibi, Katolik Dünyası’na da hükmettiğini iddia ediyor. Ve Brezilyalı Marksist bir papazın, Papa tarafından “AZİZ” ilân edilmesi için Vatikan’a baskı uygulamaya çalışıyor. Henüz hayatta olan Papa Benedict’in bu “KURTULUŞ TEOLOJİSİ” safsatası hakkındaki meşhur düşüncelerini unuttururcasına bastırıyor, Marksist Klaus… Nasıl olsa Fransiskus’un da aslı Latin Amerikalı… Arjantinli Papa’ya; Marksist Cizvitlerin, Kurtuluş Teolojisinin ve mağdur Katoliklerin hatırlanması için, eski dostu Dom Helder Camara’nın aziz ilan edilmesini istiyor.

Global işgali hedefleyen Marksist kapitalistler, bu günlerde Avrupa’ya ayrı bir önem atfediyorlar. Belki de, AB’nin aslî misyonuna doğru hareketinden endişeleniyorlardır, kim bilir? Önce Dünya Ekonomik Foromo dediler… Sonra, dünyamızın hem uluslar arası kurumlarını ve hem de sermayesini DAVOS’a bağladılar, Neoconlar… Ve nihayet KORONA tiyatrosunda iplerin kimlerce tutulduğunu hep birlikte gözlemledik. Ve ahir zaman dinsizleri ilâhlıklarını ilân etmeye başlarlarken Vatikan’ın da yanlarında durmasını istiyorlar. Tarihin bu yüz kızartıcı yanlışına Klaus Schwab, Vatikan’ı zorlasa da, onlarca Kardinal çoktan karşı siperdeki yerlerini almış durumdalar. Korona ile DSÖ ve DAVOS’un aynı manaları tedai ettirdiği bir Avrupa ikliminde, elbette herkes son şansını denemeye devam edecek…

Okunma Sayısı: 2801
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  8.1.2022 12:11:01

  Küresel Hakim ve Hain güçler, digital imkanlar ve internet vasıtası ile büyük oranda karşılıklı olarak birbirini gizlice takip ettiklerinden,deşifre olduklarından ( imkanı olan veya olmayan her devlet gizlice bu imkanı mutlaka kullanıyordur hiç şüphesiz),değişik hile ve metodlarla hedef saptırmak için çaba sarfediyorlardır! Deccalizmin son devresi olduğundan, eski hakimiyyetlerini muhafaza edebilirmiyiz telaşı ve karşısındaki Muhalif tarafa ihtilaf sokarak güçsüz ve zayıf düşürüp tekrar tekrar mağlup ve perişan etmenin çabaları bunlar! Alemi İslam ve ehli Kitap olanlar muteyakkız davranıp, ehli İlhada ve ehli Fesada karşı safları daha da sıklaştırmalı! Yoksa bunlar üçüncü vede dördüncü Dünya savaşını da tetikleyebilirler Allah muhafaza!

 • Hikmet

  7.1.2022 21:50:58

  Dünyayı tek başlarına idare ettiklerini zanneden davos ve hempaların icraatları çok önemliydi... Tebrik ediyorum

 • Hıdır Yıldırım

  7.1.2022 15:12:25

  Marksistler her fırsatı lehlerine çevirmek için bütün yolları kullanıyorlar. İnşallah hakiki iseviler ile müslümanların ortak gayreti kıyamet gününe kadar bunların tahripkar faaliyetlerinin önünde bir set olacaktır. Şükrü Bey, sizleri tebrik ediyoruz. Avrupa ve diğer ülkelerde cereyan eden hadiseleri bize yansıtan canlı bir ayine olarak sizi görüyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Kaleminize güç versin.

 • Hüseyin

  7.1.2022 14:35:30

  (2)Avrupada 18 .yüzyıldan itibaren hırıstiyanlığın başına gelenler dijitalleşme ile müslümanların başına geliyor. Deizm Küreselcilerin ortak dini haline geliyor.Eski hal muhal ya yeni hal ya izmihlal şiarı gereğince müslümanlar ne muhal olan eskideki ideali yaşayabildiler ne de  yeni bir model ortaya koyabildiler. Eskinin ve yeninin kötü bir taklitçisi olmaktan öteye gidemediler. Hal ve gidişat böyle olunca çürüme kaçınılmaz hale geldi.Bugün Kazakistanın başına gelenler Müslümanlara çok şey anlatıyor.

 • Hüseyin

  7.1.2022 14:35:02

  (1)Küreselleşme bir diğer deyimle herkesleşme beraberinde getirdiği problemlerin yanında taşıdığı yepyeni argümanlarla tarihi değerleri ve geleneksel ideolojileri sahanın dışına itti. Ademoğlu dijital devrimle birlikte tarihten bu yana hiç görülmediği oranda yakınlaştı kaynaştı içiçe geçti.Sınırlar ideolojiler dinler geleneksel değerler bundan zarar gördü. Din bir zamanlar insanlık için bir sığınak bir uğrak bir esin kaynağı iken din adına ortaya çıkan güçlerin hataları adaletsizlikleri tefrikaları usulsüzlükleri ortaya özgün yaşanabilir müreffeh bir model koyamamaları nedeniyle insanlar dinden soğudu uzaklaştı.

 • Nura

  7.1.2022 13:31:39

  Birileri dünyayı imara, diğerleri de bozmaya çalışıyorlar. Müslümanların yerlerini belirtmeleri gerekiyor.

 • Osman

  7.1.2022 13:31:12

  Güzel bir yazı tebrik ederim Dünya yı dizayn edenler A. B ve ittihadı islam birliğiyle Ber taraf edilecek İnşallah A. B ve islam dünyası uyanık olmalı Bir olmalı inşallah

 • M. Serhat

  7.1.2022 12:32:07

  Çok ilginç... Adamlar dinlerle adeta alay ediyorlar. Allah’ını inkar ettikleri dinde aziz olmak gayreti. Tamamen fırıldak kızılların karakterine uygun...

 • Eddai

  7.1.2022 11:55:38

  Dünya Ekonomi Forumu gibi, Dünya Sosyal Forumu, Dünya Saglik Forumu da,..., son 50 sene icerisinde, 100/100 özellestirilme sürecinde küresel sisteme nasil baypas edildigini, inceleyenler görecektir. Ihtiyaclar perdesinde sunulan cözüm ve yöntemler veri olarak ele alinir ve dogru kategorize edilirse, müdakkik arastirmalarin iddiadan öte soyut gerceklerin somut verilere dayandigini müsahade edeceklerdir. Kabul edip etmemek, gercekleri deyistirmez. "Uykuda olan uyanabilir de, uyuyor numarasi yapan nasil uyandirabilir?"

 • Zeliha

  7.1.2022 11:19:53

  Allah razı olsun. Dikkatle okumaya çalışıyoruz. Zındıka O kadar sinsi ve aldatmaca ile hareket ediyor ki gerçekten dikkatle bakanlar görecektir. Allah iyilerin yardimcisı olsun

 • Ömer Ergün

  7.1.2022 07:09:14

  İkinci Avrupa'nın üstüne sanki ölü toprağı örtülmüş, ikinci Avrupa'nın aksiyoner hale gelmesine paralel dünyada rahatlayacaktir,yanlız İslam dünyasının da bunu görmesi ve yardım etmesi gerekir

 • Eddai

  7.1.2022 04:03:34

  "Yukarıda arz etmiştik. Klaus Schwab, Henry Kissinger ve Camara’nın yanında, Papa Fransiskus’un ne işi olabilirdi?.... Ve Brezilyalı Marksist bir papazın, Papa tarafından “AZİZ” ilân edilmesi için Vatikan’a baskı uygulamaya çalışıyor......" "Kurtulus Teolojisi" projesinin hayata gecirilmesi icin Papa Benedikt'in halefi Fransiskus ideal bir secenek. belki de bu perspektif, bir deha olan Kissinger'in Zaman yönetimine ipucu olabilir. Bu zamani gösteren Saatin ibresi Schwab'i gösteriyor. Peki Schwab'in yakininda kimler var? Kissingerin baska hangi talebeleri var? Ortada tenteneli bir kizil perde var, dikkatle bakanlar perdenin arkasini da görüyor. Sizi tebrik ederken, dikkatimizi artiran yazilarinizin devamini bekliyoruz...... sevgi ve saygilarimizla...

 • Hatun Y.

  7.1.2022 03:53:41

  Siyasi yazılarınız mükemmel. Tek korona yazılarınıza iddia olduğundan katılmıyorum. Teşekkürler

 • Ahmet Said

  7.1.2022 02:09:52

  Davos meselesinin mahiyetini, maalesef kamuoyumuz bilmiyor ve buradaki failleri de taşıyamıyor. Dehşetli bir eksiklik müslümanlar için.

 • Hasan

  7.1.2022 01:05:11

  Nizam-ı Alemi elimize geçirdik diyenlere, güzel bir cevap olmuş. İlahlıklarını ilan etseler de, sevinçleri kursaklarında kalacak onların.

 • H.ibrahim Karahan

  7.1.2022 00:43:50

  Allah razı olsun

 • Muhammet

  7.1.2022 00:15:43

  Global dinsizlere karşı İsevileri müdafanın, Nur Talebelerinin görevleri arasında olduğunu bu yazı ile bir kez daha anladım. Allah razı olsun.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı