"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Keşke Cennet olsa...

03 Ağustos 2022, Çarşamba
Oyuncu İlyas Salman, “Eğer öldükten sonra Tanrı’nın var olduğunu anlarsam o zaman O’ndan ve tüm inanan insanlardan özür dilerim. Bu açıdan düşündüğüm oldu ama çıkar yol bulamadım. Ya varsa ve keşke olsa. Keşke cennet olsa.” diyor.

İlyas Salman'a kitap hediye ettik

Oyuncu İlyas Salman, katıldığı bir programda inancı ile ilgili çelişkili açıklamalarda bulunmuş. Çocukluğundan beri ölüm korkusu yaşadığını belirten oyuncu, önceden kendini ateist olarak tanımlarken, şimdi şüphelerle dolu bir yaklaşım içinde. “Eğer öldükten sonra Tanrı’nın var olduğunu anlarsam o zaman O’ndan ve tüm inanan insanlardan özür dilerim. Bu açıdan düşündüğüm oldu ama çıkar yol bulamadım. Ya varsa ve keşke olsa. Keşke cennet olsa.” diyor. Allah’ın olmadığının ispatının da olmadığını belirten oyuncu şunları söylüyor: 

“Tanrı varsa eğer, beni cehenneme göndereceğini düşünmüyorum. Ben direkt cennetlik bir kulum çünkü kimseyi aldatmadım, kimseye acı çektirmedim, kimseye yalan söylemedim. Keşke olsa da inansam diyorum. Benim indimde de, başka ateistlerin indinde de Tanrının olmadığını kesin ispatlayan bir şey yok. Olduğunu da ispatlayan bir şey yok” diyor.

İnsan sadece kendi vücuduna baksa binlerce ispat görür 

Allah’ın olmadığının ispatının yokluğu kesinlikle doğrudur. Ancak, “Varlığının da ispatı yok” derken İlyas Salman yanılıyor. Varlığının ispatı zerrelerden galaksilere uzanan her şeyde vardır. İnsan sadece kendi vücuduna baksa binlerce ispat görür. Başını kaldırıp gökyüzüne baksa sayısız ispat görür. Allah var, ölüm var, ahiretin gelmesi de her gün güneşin batıp ertesi gün doğması kadar net. Kışın kuruyup oduna dönen ağaç dallarının baharda yeniden yeşerip hayat bulması gibi insanın yeniden dirilmesi de hak ve gerçektir. Allah mutlak adalet sahibidir. Öyle zalimler vardır ki, dünyada cezalarını tam olarak çekmeden giderler. Bu durum masumlara, zulme uğrayanlara haksızlık değil midir? Zalimler için cehennem haktır. Cennet ve cehennem de Allah’ın adaletindendir.

Okunma Sayısı: 9431
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Mehmet Türeli

  4.8.2022 06:10:23

  Allah ıslah etsin akıl fikir versin

 • BAHTİYAR

  3.8.2022 14:19:39

  ilyas salman ahlaklı ve karakteri biri ise tabiat risalesinin özeti yarım saatte güzelce izah edilirse hidayete gelecektir. gelmese de inkarda şüpheye düşecektir allahın izniyle...

 • Süleyman Alıç

  3.8.2022 13:59:45

  Evet çok önemli bir haber bu konuda bütün Nur Talebelerine bu günden itibaren büyük bir vazife düşmüştür.bu adam hangi ilde yaşıyorsa muhakkak onunla irtibata geçip Üstadım Bediüzzaman'ın; "Eğer haşrin gelmesini, gelecek baharın gelmesi gibi kat'î bir surette anlamak istersen; haşre dair Onuncu Söz ile Yirmidokuzuncu Söz'e dikkat ile bak, gör. Eğer baharın gelmesi gibi inanmaz isen, gel parmağını gözüme sok." Sözler - 113 Dediği hakikatları bu adama bizzat izah etmsi gerekir yoksa hepimiz mesul oluruz maazallah

 • S.topuz

  3.8.2022 13:52:18

  " İKİNCİ SURET: Bu gidişata, icraata bak! Nasıl en fakir, en zaîften tut, tâ herkese mükemmel, mükellef erzak veriliyor; kimsesiz hastalara çok güzel bakılıyor. Hem gayet kıymetdar ve şahane taamlar, kaplar, murassa' nişanlar, müzeyyen elbiseler, muhteşem ziyafetler vardır. Bak senin gibi sersemlerden başka, herkes vazifesine gayet dikkat eder. Kimse zerrece haddinden tecavüz etmez. En büyük şahıs, en büyük bir itaatle mütevaziane bir havf ve heybet altında hizmet eder. Demek şu saltanat sahibinin pek büyük bir keremi, pek geniş bir merhameti var. Hem pek büyük izzeti, pek celalli bir haysiyeti, namusu vardır. Halbuki kerem ise, in'am etmek ister. Merhamet ise, ihsansız olamaz. İzzet ise gayret ister. Haysiyet ve namus ise, edebsizlerin te'dibini ister. Halbuki şu memlekette o merhamet, o namusa lâyık binden biri yapılmıyor. Zalim izzetinde, mazlum zilletinde kalıp buradan göçüp gidiyorlar. Demek bir mahkeme-i kübraya bırakılıyor." Sözler - 50

 • S.topuz

  3.8.2022 13:51:28

  BİRİNCİ SURET: Hiç mümkün müdür ki: Bir saltanat, bâhusus böyle muhteşem bir saltanat, hüsn-ü hizmet eden mutî'lere mükâfatı ve isyan edenlere mücazatı bulunmasın. Burada yok hükmündedir. Demek başka yerde bir mahkeme-i kübra vardır. Sözler - 50

 • S.topuz

  3.8.2022 13:46:47

  Sonra arkadaşı ona cevaben: "Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahibsiz olamaz. Bir harf kâtibsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur? " O sersem döndü dedi: "Haydi padişah var; fakat benim cüz'î istifadem ona ne zarar verebilir, hazinesinden ne noksan eder? Hem burada hapis mapis yoktur, ceza görünmüyor." ... " Arkadaşı ona cevaben dedi: "Yahu şu görünen memleket bir manevra meydanıdır. Hem sanayi-i garibe-i sultaniyenin meşheridir. Hem muvakkat temelsiz misafirhaneleridir. Görmüyor musun ki, her gün bir kafile gelir, biri gider, kaybolur. Daima dolar boşanır. Bir zaman sonra şu memleket tebdil edilecek. Bu ahali başka ve daimî bir memlekete nakledilecek. Orada herkes hizmetine mukabil ya ceza, ya mükâfat görecek." dedi." Sözler - 49

 • Pınar

  3.8.2022 12:44:44

  İlyas Salman’ ı Rabbimden dilerim ki şüphelerinden kurtarsın. Bu dünya varsa ötesi de var… Haşir risalesi dertlere deva, vesselam.

 • Yunus

  3.8.2022 10:46:40

  O aslında küçükken kız kardeşinin yanarak ölmesine şahit olmasının travmasını atlatamadı. Ona bile 'imanlı' bakabilse huzura erecek, inşaallah doğru yolu bulur.

 • Toygar

  3.8.2022 09:54:11

  Açıklamalarını samimi buldum. Bir "Hıdır-İlyas" dokunuşu ile hakikatler açılır, yeter ki kul duasını samimiyetle ede. İnayet ve hidayet temennisiyle!

 • Ali

  3.8.2022 08:26:19

  1) Bir NESIL var ki DINSIZLIK her cepheden onlara hücüm etti... Islamin bahadir alemdari Anadolu evladina her cepheden HÜCUM edildi. Gencligin nostaljik eglencesiymis gibi lanse edilen Yesilcam Filimleriyle örf, adet, mukaddesat ve isimler alabldigine rencide edildi 1894 de Ingiliz Basbakani ve mükerrer Sömürgeler Bakani 45 küsür senelik siyasetci Gladstone Avam Kamarasinda Bu Kur'an ellerinde oldukca biz onlara galebe calamayiz diyerek ya imha veya Müslümanlari ondan uzaklastirmak... Bu olay Osmanli Gazetelerinde yayinlanip tüm valiliklere gönderilmis belgeleri kitaplara gecmistir.

 • Ali

  3.8.2022 08:26:03

  2) BUNUN FIRSATI BIRINCI CIHAN HARBI SONUNDA ELLERINE GECECEK yeni kurulan Türkiye'yi Gladstone planini teferruatlariyla kabul etmezlerse hicbir ülkeye Türkiye yi devlet olarak tanitmiyacaklardi. Türkiye Lozanda sonradan ilke ve inkilaplar dedigi GLADSTONE PLANINI kabul etmeseydi bugünkü KKTC'den taninma acisindan farki olmayacakti. Mübarek isimler Saban, Ramazan ile alay edecek Filimler cevrilecek Islam her alanda tahkir edilecekti. Bu zamanlarin NESILLERI maalesef cok yipratildi. Dessas Ingiliz Anadolu evlatlari Mustafalar Abdullahlar icinden kendi kirli emelleri icin maddî ve manevî rüsvetler verecek adamlarini maalesef bulmustur. Ateist veya komünist yapilip KORKU SALAN TERÖRISTLER olarak cografyaya salinmistir.

 • mikail çelk

  3.8.2022 08:25:28

  ilyas salmanı batılda olsa salabeti ile bilirim Rabbim hidayet nasip etsin

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı