"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“İçimizdeki beyinsizler” AB’ne karşı gelmeseydi!

Ali FERŞADOĞLU
12 Şubat 2024, Pazartesi
Çok şiddetli musibetlere giriftar olan Hz. Mûsâ’nın kavminden bazıları akıllarını başlarına almayınca, “Ey Rabbim! İçimizden bazı beyinsizlerin işlediği şeyler yüzünden hepimizi mi helak edeceksin?”1 mealindeki ayete masadak oldular.

Bilhassa Filistin, Doğu Türkistan, Arakan ve sair Müslüman ile masum ve mazlum insanlara zulmedilip bazılarının başına bombalar yağdırılır, vatanları işgal ile yerle bir edilirken; “içimizdeki beyinsizler” oyun, oynaş, gezme, eğlenmeye devam ediyor! Bir iki mitingle, hamasi nutukla İsrail’i kınarken üslerini zalimlere açan; binlerce gemi dolusu erzak taşıyan “içimizdeki beyinsizleri” hâlen beyinsizce destekliyor!

İsrail zulmünü yalnızca birkaç beylik lafla kınarken; bebek, çoluk-çocuğu, yaşlı, hasta demeden hapse tıkayıp işkence edenler ve onları alkışlayanlar “içimizdeki beyinsizler” değil mi? “İçimizdeki beyinsizler!” fertleri fertlere, aileleri ailelere kırdırıp, biribirine düşürüp kutuplaştıranlara “iltizamen, iltihaken ve fiilen” destek olup alkış tufanına tutanlar değil mi? Toplumun kahir ekseriyetini yüksek enflasyon, faiz ve pahalılık karşısında perişan eden, ekonomiyi de çökertenleri halen destekleyen “içimizdeki beyinsizlere” ne demeli? Ve keza, kendisini “dindar” diye lanse edip “yolsuzluk ve rüşvetle” hazinenin içini olduğu gibi “dinin ve dindarlığın” da içini boşaltan “içimizdeki beyinsizler” değil mi?

Güney Afrika Cumhuriyeti, Gazze Şeridi’nde soykırım işlediği suçlamasıyla İsrail aleyhinde Uluslararası Adalet Divanında (UAD) dava açıp sonuç alırken; bir iki kınama dışında etkili, fili hiçbir şey yapmayan ve bilhassa Arapların ve 57 İslam ülkesinin lideri diye lanse edilen iktidarın başını alkışlayanlar “içimizdeki beyinsizler!” değil mi?

“Avrupa ikidir. Birisi, İsevîlik din-i hakikîsinden aldığı feyizle hayat-ı içtimaiye-i beşeriyeye nâfi san’atları ve adalet ve hakkaniyete hizmet eden fünunları takip eden birinci Avrupa (AB)...”2 sokaklarında Filistin marşı çınladı, muhteşem kalabalıklar Müslümanlara destek yürüyüşleri yaptı, halen de yapıyor.

Eğer AB’ne savaş açan “içimizdeki AB karşıtı beyinsizler” olmasaydı, Türkiye çoktan AB’ne girip kamuoyları ile birlikte hükümetleri de bu zulümleri önlemez miydi?  

“İçimizdeki beyinsizleri” destekleyen beyinsizler, bunun hesabını nasıl verecek?

Dipnotlar: 

1-A’raf Suresi, s. 155.; 

2-Lem’alar, Enst./intr., s. 119.

Okunma Sayısı: 1720
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Erdem MASTAR

  14.2.2024 10:15:36

  Allah razı olsun içimizi dışa söze vurdun bu cuma kılan münafıklar yüzünden yerin altı üstünden hayırlı oldu zulüm adam kayırma rüşvet vs bozulmadik hiç bir kurum kalmadı nefes alamıyoruz Allah'ım içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme

 • Necati

  12.2.2024 21:07:18

  Asrın âlimini dinlememekte ısrar dindarlar eden, maalesef zalim siyaset yoluyla dünyayı Ahirete tercih ettiler. Neticede bu kadar maddi manevi hukuk-u ibadı çiğnediler. Çok yazık oldu.

 • Mustafa Said Kara

  12.2.2024 10:41:17

  Her suçu da ülkemizin dindarlarına yüklememek lazım. Ülkemizdeki kemalist elitler avrupa birliğine girmek için gerekli olan reformların yapılmasını engelliyorlar. Çünkü bu reformlar kemalizmin ayakta kalmasını zorlaştıran hamleler olarak görülüyor. İkinci bir husus da avrupa birliği de iki yüzlülük yapıyor maalesef. Romanya ve Gürcistan bizden hangi konuda iyiler ki bizi bekleten avrupa onları hemen birliğe alıyor. Avrupa birliğine üyeliğin iki yüzü var. Ülkemizde avrupa birliğine girmek istemeyen dindarların oranı çok az oysa. Burda yanlış bir algı var. Siyasal islamcı da olsa avrupa birliğine girmek istiyor dindar kesimin çoğunluğu.

 • Asım

  12.2.2024 07:13:10

  Beyinsizlerin hesap verme derdi yokki, çünkü beyin yok.

 • Oğuz Yiğiter

  12.2.2024 05:23:56

  Özellikle tek adam rejimine geçildikten sonraki son sekiz yılda, milletin anasından emdiği sütü burnundan getiren her türlü haksızlığı, hukuksuzluğu irtikab eden bir yönetime; "ona rey verip destek olan yüzde seksen ehli imanı üzmeyelim, gazetemizin trajını düşurmeyelim" diye ve bunun adına da "biz kendi iman hizmetimize bakalım, müsbet hareket edelim" diye haksızlık karşısında susmaya kılıf hazırlamak ne ne zamandan beri Yeni Asya Misyonunun " hakkın hatırı âlîdir, hiçbir hatıra feda edilmaz olan merdâne mesleğinin" önünü kesme oyunları olmaya başladı? Hem de içerden nasihat perdesinde. Uyumuyoruz, gözümüz üzerinizde, böyle biline...

 • S.topuz

  12.2.2024 00:34:12

  Muhalefette oldukları zamanlarda, "Demokrasi küfür rejimidir, AB Hırıstiyan kulübüdür" diyerek maydan maydan dolaşarak ve Millî ve Manevî değerlerimizi de su-i istimal edip aşındıranların Demokrasi iddiası veya propagandası ne kadar inandırıcı ve samimî olur? Onun Cevabını da Vatandaşlar sandıkta vermeli, daha çok gecikmeden. Çünkü kaybeden bizleriz, hepimiziz! Bu kadar zaman kaybı ve Millî Servet kaybımız artık yeter! Vatandaş her geçen gün daha da fakir hale gelmekte! Vatanını ve Vatandaşını sevdiğini iddia edenler gerçekten samimî iseler, bir an evvel bu tersine gidişata bir ÇARE bulmalılar! Mesela Vekiller HÜKUMETİN düşmesine istifalarla yardımcı olabilirler en azından. Belki Siyasîler daha kolay bir yol da bulabilirler! Sorunlara çözüm üretemeyen, kendisi de gidebilir! Bu da büyük bir erdemlikdir siyasette! Bunun örnekleri Avrupada çoktur ve ayıpda değil, Demokrasinin bir özelliği de bu olsa gerek, şayet Demokrat kalan varsa? Allah c.c yar ve yardımcımız olsun inşaallah, Amiiin.

 • S.topuz

  12.2.2024 00:31:24

  "Mebus hürdür, hiçbir tesir altında olmamak gerektir! (Bediüzzaman)"...Eyyy Meclis-i Mebusan! Duyun, gerçekten aklınız kimlerin cebinde olabileceğine dikkat edin! Kabul edenler? Etmeyenler?... Kabul olmuş(mu)dur!?... "...Mebusların vazifesi, o ahkâm ve hukuku sû-i istimal etmemek ve bazı kadı ve müftülerin hilelerine meydan vermemek için bazı kanunları yapmak, etrafına sur etmektir. Aslın tebdiline gitmek olamaz; gidilse, intihardır.(Bediüzzaman)"

 • S.topuz

  12.2.2024 00:30:02

  😭😥😓😡😤🙌🌷🤲🌷😞❤🌙☝️🕊🕊🕊🇵🇸🇵🇸🇵🇸 "Benim Ayetlerimi az bir DÜNYA menfaati karşılığında satmayın!" Nehy-i Ilâhî"ye rağmen, her şey bir kötü siyaset uğruna heba ediliyor maalesef! "Menfaatı esas tutan siyaset canavardır Menfaat üzere çarkı kurulmuş olan siyaset-i hazıra; müfteristir, canavar. Aç olan canavara karşı tahabbüb etsen; merhametini değil, iştihasını açar. Sonra döner, geliyor; tırnağının, hem dişinin kirasını senden ister." Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Sözler - 707 Zalimler ve KATiLLER ve ehl-i NİFAK ve Kizb için, yaşasın CEHENNEM ve Esfel-i Safilîn!

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı