"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Erdoğan’ın o sözleri ve Ayşe Özdoğan’a yapılan

Kâzım GÜLEÇYÜZ
05 Ekim 2021, Salı
“Biz partimizi adalet kavramı üzerine kurduk.” (20.8.17) “Adalet adalet diye seçim kazanılmaz, adaleti yaşayarak ve dağıtarak seçim kazanılır.” (12.9.17) “Hukuk, demokrasi ve meşruiyet içinde adaletin tecellîsi için çalışmaya devam edeceğiz.” (18.12.17)

“Cihana adalet armağan etmek için yola çıkan bu millete hizmet eden yargı mensupları tarafını hukukun üstünlüğünden yana seçmek zorunda. Tarih adalet terazisini gözetmeyi bırakanların er ya da geç zillet çukuruna gömülmeye mahkûm oldularını gösteriyor.” (3.9.18)

“Adalet tüm insanlığın ortak değeri ve talebi. Madem ilk insandan bugüne kadar peşinden koşulan adalet ve hukuk bu kadar önemli; öyleyse niye hâlâ bunca zulüm ve gözyaşı var? Kendimizi sigaya çekmeliyiz.” (15.10.18)

“Müslümanın olduğu yerde sömürü olmaz, adaletsizlik olmaz, olmamalı.” (15.12.18)

“Adalet konusundaki hassasiyetimizi kaybettiğimiz dönemlerde felâketler ard arda kapımıza dayanmıştır. Bir hâkim ve savcı işini kötü yaptığında toplumun genel vicdanında öyle bir yara açılır ki, telâfisi hem çok zordur, hem çok çok uzun zaman alır.” (23.5.19)

“BM sistemi başta olmak üzere her alanda adaleti savunurken ülkemizde bu konuda geride kalmayı kabul edemeyiz.” (2.10.19)

“Hak, hukuk, adalet olmazsa olmazımız. Bir liderin dikkat etmesi, üzerinde hassasiyetle durması gereken konu budur. Göreve geldiğimizden bu yana tırmanışımızın arkasındaki en önemli sebepler bunlardır.” (11.12.19)

“İnsanların adalete güvenmediği bir toplumda ne huzur ve emniyet iklimi korunabilir, ne devlet düzeni sağlanabilir.” (21.5.20)

“Amacımız güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemini tesis etmektir.” (2.9.20)

“Devletin dini adalettir. Bir devlette adalet yoksa, onun hangi sistemle yönetildiğinin, kimin tarafından idare edildiğinin bir önemi kalmaz. Orada sadece zulüm hüküm sürer. Adalet, devletin varlığının sebebidir.”  (1.9.21)

Bunlar, Cumhurbaşkanının son yıllarda adalet için söylediklerinden bazı örnekler...

Uygulamadaki son “adalet” (!!!) örneğini ise annesi kanser, babası alzheimer, oğlu kalp hastası ve eşi cezaevinde olan kanser hastası genç anne Ayşe Özdoğan’ın bütün çağrılara kulak tıkanarak hapse konulmasıyla gördük.

O sözlerden bu uygulamaya... Yazık!!!

Okunma Sayısı: 4455
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Cengiz Aşkın

  5.10.2021 23:16:14

  Allah razı olsun Kazım Ağabey.

 • Hacı Ahmet

  5.10.2021 22:50:21

  Inşaallah Ayşe Ozdogana yapılan bu muamele bu ülkede son bulur. Bir kadın ve bir anne. Eşi içeride, anne kanser, baba alzheimer, oğlu kalp hastası.... Filmlere konu olacak bir durum. Allah bizi zulmedenlerden eylemesin.

 • erhan

  5.10.2021 11:32:46

  Ey zalimler, Ölüm ölmemiş, (öldüremezsiniz) karşımızda bizleri bekliyor, elbet onunla karşı karşıya kalıp tanışacağız, hiç düşündünüz mü? zalimleri nasıl bir ölüm bekliyor! bence artık tamamen oraya odaklanın, zira bize şah damarımızdan daha yakındır.

 • erhan

  5.10.2021 09:48:23

  Müslüman zulmetmez, zulmü alkışlamaz, zulme karşı çıkar, "bizleri aldatan bizden değildir" bu zulümleri gördükçe, vicdanımız sızlıyor, yüreğimiz yanıyor. bu nasıl bir imandır ki bu zulümlere sesiz kalınıyor, bu zulümleri yapanların sureti haktan görünüp, söyledikleri ile uyguladıkları birbiri ile tamamen zıt, çelişen, insanları televizyon ekranlarında, her akşam fink atarken görmek ve makam mevki para için Bukelamun gibi renkten renge girenleri görmeye tahammülümüz kalmadı, bu durumu Mahkeme-i Kübra'nın sahibi yüce Mevla'mıza şikayet ediyor, ve tez zamanda bu insanların zelil olmasını niyaz ediyoruz.

 • Necati

  5.10.2021 08:41:31

  Siyasette lafız mananın zıddı. Bu gerçeği gösteren sözler ediyor Cumhurbaskanı son yıllarda. Sıdkın, doğruluğun siyasi ve ictimai hayatta öldüğünü açık ve net gösteriyor. İslamiyetin usül esası olan doğruluktan ayrılıp, her gün Yalan söyleyen ve en acısı da bu yalanlara kanarak haksızlık ve zulümlerle taraf olan müslümanlar. Tam ahir zaman alametleri bunlar. Allah kimseyi istikametten ayırmasın.

 • Yahya YILDIZ

  5.10.2021 08:34:44

  Said Nursi yıllar önce söylediği; "Zaman olur zıd, zıddını saklarmış. Lisân-ı siyasette lâfız, mânânın zıddıdır. Zulüm, başına adalet külâhını geçirmiş. Esarete hürriyet nâmı verilmiş"....Mektubat

 • Ali ok

  5.10.2021 07:27:07

  Hz İsa as ya yoldan giderken hakaret küfü edilms demişler neden cevap vermiyor sükut ediyorsunuz Hz İsa as " herkes kendinde olandan harcar verir" Demek onların dininde adaletten isteyip kutsayip zulmetmek varmış. İbadet hayırseverler ve başörtülüler marş marş hapse doldumu doldu olsun lebalep dolsun gururumuz oldun

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı