"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Kalpler birleşsin zulümler bitsin

09 Nisan 2024, Salı 15:10
BİR BAYRAMI DAHA ZULÜMLERİN GÖLGESİNDE İDRAK EDERKEN, “ADALET, HUZUR VE BARIŞ İÇİN ÖNCE KALPLER KAYNAŞMALI VE BİRLEŞMELİ” DİYORUZ.

İhtilaflar artık bitmeli

Ülkemiz ve İslam dünyası bir bayramı daha hukuksuz uygulamaların ve zulümlerin gölgesinde karşılamanın burukluğunu yaşıyor. Bu hale son vermenin ilk şartı ise öncelikle Müslümanların aralarındaki ihtilafları bitirip samimi bir ittihadı temin etmeleri.

Küresel bir dayanışma

Dünyadaki bütün zulümleri ve yol açtıkları derin acılarla mağduriyetleri sona erdirmenin yolu da, Müslüman-Hıristiyan işbirliğiyle ortak inançlar ve insanî değerler ekseninde küresel bir vicdan, hukuk ve adalet dayanışmasının başarılmasından geçiyor.

Okunma Sayısı: 1687
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  11.4.2024 23:11:38

  .. "Dinsizlik cereyanına karşı ayrı ayrı iken mağlup olan İsevîlik ve İslâmiyet ittihat neticesinde, dinsizlik cereyanına galebe edip dağıtacak istidadında iken; âlem-i semavatta cism-i beşerîsiyle bulunan şahs-ı İsa aleyhisselâm, o din-i hak cereyanının başına geçeceğini, bir Muhbir-i Sadık, bir Kadîr-i külli şey'in vaadine istinad ederek haber vermiştir. Madem haber vermiş, haktır; madem Kàdir-i külli şey' vaad etmiş, elbette yapacaktır."... Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Mektubat[Y] - 61

 • S.topuz

  11.4.2024 21:50:14

  "İşte böyle bir sırada, o cereyan pek kuvvetli göründüğü bir zamanda, Hazret-i İsa aleyhisselâmın şahsiyet-i maneviyesinden ibaret olan hakiki İsevîlik dini zuhur edecek, yani rahmet-i İlahiyenin semasından nüzul edecek; hal-i hazır Hristiyanlık dini o hakikate karşı tasaffi edecek, hurafattan ve tahrifattan sıyrılacak, hakaik-i İslâmiye ile birleşecek; manen Hristiyanlık bir nevi İslâmiyet'e inkılab edecektir. Ve Kur'an'a iktida ederek o İsevîlik şahs-ı manevîsi tabi ve İslâmiyet metbu makamında kalacak; din-i hak bu iltihak neticesinde azîm bir kuvvet bulacaktır."... Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Mektubat[Y] - 61

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı