"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Neoconlar, Gazze üzerinden Yahudi düşmanlığının pimini İsrail’e çektirdiler…

Şükrü BULUT
01 Temmuz 2024, Pazartesi
7 Ekim’de, Hamas’ın İsrail’e yaptığı baskında da söylemiştik:

Meselenin, Filistin ve İsrail boyutlarını aşan ve küresel seviyedeki bir dizaynın parçası olduğunu, Condoleezza Rice ve “Yeni Yüzyıl”cı ekibin üzerinde çalıştıkları projenin devamı sayılabileceğini, Büyük Ortadoğu Projesi’nde yarım kalmış işlerin tamama ermesi için bir ön çalışma kabul ettiğimizi, takip edenler bilirler.

“Otuz yedi bin Filistinli kurbana yazık olmadı mı?” diyenlere, Irak Savaşı’nda, Suriye Savaşı’nda, Libya Savaşı’nda ve Ukrayna Savaşı’nda ölen milyonlarca insan ile Gazze’de ölenler arasındaki farkı soracaksınız… Burada saldırganın kimliği daha belli: İsrailli askerler… Silahlarını ise AB’deki ve ABD’deki Neoconlar veriyorlar… Önceki savaşlarda da öyle olmadı mı?

Neoconlarla hareket eden İsrail’deki iktidar tam manasıyla tuzağa düştü. Global sosyal Marksistlerin hedefindeki İran’ı savaşa dâhil edemediler. Ve İslâm ülkeleri de oyunu hissettiklerinden, savaş ortamından olabildiğince uzak durdular. Yani Katar’da yapılan hesap, İsrail’de tutmadı. İsrail’in bu hatasıyla, Yahudilerin Avrupa ve Amerika başta olmak üzere, dünyada karıştıkları ve karıştırdıkları hesaplar, dünya kamuoyunun görebileceği şekilde ortaya saçılmış görünüyor.

Gazze soykırımıyla, Yahudilerin dünya savaşlarıyla ulaştıkları özel statüleri, temelden sarsılmaya başladı. Bilhassa Ukrayna cephesinde Rusya’ya yakın duran halklar ve temsilcileri, bugüne kadar duyulmamış netlikte, Yahudilerin dünya siyasetindeki ve ticaretindeki entrikalarını konuşmaya başladılar. Çok yakında, yine Yahudilerin destekleriyle Avrupa’da kurdurulan ırkçı partiler, açılan bu yırtıkları genişleteceğe benziyorlar. Amerika’nın ve İngiltere’nin savaşları finanse eden sermayedarlarının tesirleriyle AB’ye dayatılan antisemitizm kanunları da çalıştırılamaz hâle gelecektir. Bu noktada, bilhassa Doğu Avrupa ülkelerindeki iktidarları dikkate almak gerekecek. Ve sonra da Almanya ile Fransa… AB halklarının çalınan sosyal refahlarının, ekmeklerinin ve izzetlerinin, yolda oyun kurucu Yahudi sermayedarlarıyla karşılaşacaklarını hepimiz biliyoruz. Anlayacağımız, tarih tekerrür ediyor. Ve Yahudilerin, başta AB ve İngiltere olmak üzere; Türkiye, Amerika ve Ortadoğu gibi yerlerdeki korunaklı özel statüleri, İsrail’in yaptığı Gazze katliamı vesilesiyle çökmeye başlıyor.

Gazze faciasıyla en fazla zarara uğrayacak kanadın, “FİLİSTİN” meselesini siyasetlerine alet eden Siyasal İslamcılar olduğunu görmezden de gelemeyiz. Arap Baharı’ndaki Doha-İstanbul hattının yeniden inşası mümkün değil. Zira küresel Marksistlerin mağdur ettikleri, sömürülen ve sosyal Marksistlerce müdahale edilen ülkelerin hemen hepsi, şimdilik Rusya ile ittifak kurmaya çalışıyorlar. Ne Türkiye eski Türkiye ne de Afrika eski Afrika… Göz göre göre Gazze’de katledilen çocukların ve masum kadınların Brüksel’e ve Washington’a kadar akan kanları, hem Yahudiler hem de Neoconlar hakkındaki fetvayı verdirmiş oldu. Ve dünya kamuoyundan öyle bir fırtına geliyor ki, Batı’da antisemitizm ve Türkiye’de “Atatürk’ü koruma” ile kendilerine özel sütreler inşa eden demokrasi, insaniyet ve barış karşıtlarının tüm sığınaklarını havaya uçuracak gibi görünüyor.

Gazze’de meydana gelen insanlık faciasının, dünyanın iki önemli milletini bağımsızlıklarına kavuşturacaklarını söylememiz yanlış mı anlaşılır? Belçika Hindenburg hattında, savaşın galibi durumundaki Almanya’yı Versailles Anlaşması’na mahkûm eden Berlin’deki isyanın mahiyetini, bütün tarihçiler ellerinde hazır tutuyorlar. Türk milletinin dikkatli tarihçileri de, Osmanlı’nın Filistin, Çanakkale ve Sarıkamış cephelerinin mahiyetlerini biliyorlar. Tarihin bu iki musibetzede milletini dünya kamuoyu önünde yeniden istiklâliyetine kavuşturacak olaylara ehemmiyet vermemiz, resmi tarih tezleriyle yetinenleri rahatsız etse de, kaderin verdiği fetvayı hep birlikte izlemeye devam edeceğiz.

Bundan böyle çoğu araştırmacılar, siyasetçiler veya gazeteciler Beyaz Rusya, Macaristan ve Slovakya başkanları gibi; biz Yahudi düşmanı değiliz, diyerek söze başlayacaklar. Ve daha sonra Gazze’den, Ukrayna’dan, Latin Amerika’dan ve Çin’den bahsedecekler. Yahudi asıllı sermayenin, siyasetin ve lobiciliğin buralarda yol açtıkları ihtilâller konuşulacak. Yahudilik konuşulmayacak lakin, dünyayı entrikalarıyla bu musibetlere sürükleyen cereyanların aktörleri, neden ekseriyetle Yahudilerden çıktıkları konuşulacak…

Okunma Sayısı: 1463
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Erdal

  2.7.2024 15:15:41

  Çok doğru ve yerinde bir tesbit. Artık dünyayı menfaatleri için savaşa zorlayan yahudiler konuşulacak.

 • Nur

  1.7.2024 18:07:28

  Hocam yazının başlığından neoconlar yahudi düşmanlığını yaymayı hedefledi gibi anlıyorum, doğru mudur? İsrail hükümetinin tuzağa düşmesi bununla mi alakalıdır?

 • Süleyman

  1.7.2024 15:01:51

  Çok derin meseleleri üzerinde düşünmeden anlamak mümkün değil tabiiki. Bu yazıda yoğun bir özüt şeklinde işaret edilen konuları ayrı ayrı düşünmemiz ve değerlendirmemiz lazım. Kesinlikle düşündürücü bir yazı olmuş. Her zamanki gibi meselelere medyadaki başka kimsenin getiremediği bir bakış açısı getirmişsiniz. Ellerinize sağlık

 • Arif

  1.7.2024 13:33:48

  Yahudilerin hegemonyasındaki dünyanın iki mühim devletinin kurtulması, inşaallah insaniyetin, demokrasi ve medeniyetin kazanmaları demektir. Rahmet-i ilâhiyeden bekliyoruz.

 • İbrahim

  1.7.2024 13:15:27

  Anlatılan hakikatler çok önemli. Kader hayırları musibetlerle mi bize gönderiyor? Çok garip imtihanlarımız var?

 • Zeliha

  1.7.2024 12:09:11

  Rialesi nur da üstadın bu Filistin meselesinde dinden bahsetmesi de bu karışık dünya cereyanlarinda yapilamaya çalışanların , insaniyetin ve inancın zeminine oturacağını ve öylede netice vereceğinin müjdesi de olabilir. Dünya nur arıyor. Bu elim hadiselerde uyanışı hızlandırıyor inşaallah. Yeniden başka parmaklar karışmazsa.

 • S.topuz

  1.7.2024 11:43:48

  ..."İki dehşetli harb-i umumînin neticesinde beşerde hâsıl olan bir intibâh-ı kavî ve beşerin tam uyanması cihetiyle kat'iyyen dinsiz bir millet yaşamaz. Rus da dinsiz kalamaz, geri dönüp Hristiyan da olamaz. Olsa olsa küfr-ü mutlakı kıran ve hak ve hakikata dayanan ve hüccet ve delile istinad eden ve aklı ve kalbi ikna' eden Kur'an ile bir musâlaha veya tâbi' olabilir. O vakit dörtyüz milyon ehl-i Kur'ana kılınç çekemez." Tesbitleri ve"Evet ümidvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sadâ, İslâm'ın sadâsı olacaktır!"(BEDIÜZZAMAN) tesbitleri ve müjdesi cerçevesinde, kutuplaşma ve ÇARPIŞMA, MÜCAHEDE meydan almaktadır ve kıyamete kadar da devam edeceği kesindir, vesselam ! 👏👏👏👋🙌🌹🤲🌹❤☝️🌙😥😭😪 🕊🕊🕊🌍🇪🇺🇹🇷🇩🇪🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸🇵🇸

 • Hüseyin T

  1.7.2024 11:38:56

  Ukrayna'da , Filistin'de,orta doğu'da olup bitenlerin arka planında  hegemonyacı güçlerin ekonomi odaklı düşünmeleri ticaret ve nüfuz alanlarını genişletme , eski ideolojilerini canlandırma ve soğuk savaş yıllarını geri getirme ,ülkeler üzerinde fiili ve psikolojik baskı kurma mekanizmasıyla alan büyütme, pastayı kapma çabalarından oluşuyor.. Ukrayna da ya da Filistin'deki hadiseler; demokrasi istemeyen iç ve dış otoriterlerin neden olduğu karışıklıklardır.. Küresel güçler, küre-i arzdaki doğal kaynakları kapital ve güç uğruna hoyratça tükettiler ..

 • S.topuz

  1.7.2024 11:38:53

  Evet, Korede, Ukraynada ve de GAZZEDE (Tayvan'ı da dahil edebiliriz) yeni bir Kutuplaşma süreci başladı. Lâkin şimdiki kutuplaşma biraz öncekinden farklı! Ve birinci kutuplaşma sürecinin neticesinde ortaya çıkan KOMUNİZM İHTİLÂLİYLE DECCALİZM yepyeni bir düzen kurarak (Şu an iflas etmiştir), Rusyanın(Ehl-i Kitap Hırıstiyan) ve Osmanlı- İslâm âleminin Bin Senelik mahsülâtını yaktırıp yıktırdılar.

 • HÇeşitcioğlu

  1.7.2024 11:37:53

  Amerikadan sonra en büyük destek Almanya' dan: Almanya Ekonomi Bakanlığı, hükümetin, İsrail'e bu yıl 10 Nisan itibarıyla 32 bin 449 avroluk silah ve askeri malzeme satışına onay verdiğini açıkladı. Alman hükümeti 2023’te İsrail’e 327 milyon avroluk silah ve askeri malzeme satışına onay vermişti. Geçen yıl ülkenin İsrail'e silah ve askeri malzeme satışı 2022'ye göre 10 katına çıkmıştı.AA

 • S.topuz

  1.7.2024 11:26:20

  ..."Dinsizlik cereyanına karşı ayrı ayrı iken mağlub olan İsevîlik ve İslâmiyet ittihad neticesinde, dinsizlik cereyânına galebe edip dağıtacak istidadında iken; âlem-i semavatta cism-i beşerîsiyle bulunan şahs-ı İsa Aleyhisselâm, o din-i hak cereyanının başına geçeceğini, bir Muhbir-i Sadık, bir Kadîr-i Külli Şey'in va'dine istinad ederek haber vermiştir. Madem haber vermiş, haktır; madem Kàdir-i Külli Şey' va'detmiş, elbette yapacaktır." ..."Hazret-i İsa Aleyhisselâm geldiği vakit, herkes onun hakikî İsa olduğunu bilmek lâzım değildir. Onun mukarreb ve havassı, nur-u iman ile onu tanır. Yoksa bedahet derecesinde herkes onu tanımayacaktır." Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı, Mektubat 57

 • S.topuz

  1.7.2024 11:24:40

  İşte böyle bir sırada, o cereyan pek kuvvetli göründüğü bir zamanda, Hazret-i İsa Aleyhisselâm'ın şahsiyet-i maneviyesinden ibaret olan hakikî İsevîlik dini zuhur edecek, yani rahmet-i İlahiyenin semasından nüzul edecek; hal-i hazır Hristiyanlık dini o hakikata karşı tasaffi edecek, hurafattan ve tahrifattan sıyrılacak, hakaik-i İslâmiye ile birleşecek; manen Hristiyanlık bir nevi İslâmiyete inkılab edecektir. Ve Kur'ana iktida ederek, o İsevîlik şahs-ı manevîsi tâbi' ve İslâmiyet metbu' makamında kalacak; din-i hak bu iltihak neticesinde azîm bir kuvvet bulacaktır."... Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Mektubat - 57

 • Demokrat Avrupa

  1.7.2024 11:04:58

  Küfür devam eder zulüm etmez misali, her şeyin bir sonu olduğu gibi, yalan tarihler ve sahte kahramanlar da elbette bir gün kullanılamaz hale gelecek…Bunu onlarda bildiklerinden dünyayı kaosa götürmek için son hamlelerini oynuyorlar…

 • Mustafa coban

  1.7.2024 11:00:07

  Evet israil kazanirken kaybediyor.abd ve EU nun israili samimi bir ṣekilde sevdigini hiç zannetmiyorum.avrupada bir çok ṣehirde judengasse var.orient te yok.

 • Zeynep Taştekin

  1.7.2024 07:50:32

  Sadece konuşulması yetmez ki.

 • Sefer Akgül

  1.7.2024 02:15:14

  Tebrikler. Çok isabetli tesbitler

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı