"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yeni Asya Okulu

Yasemin GÜLEÇYÜZ
08 Ağustos 2018, Çarşamba
“Bu zamanda hizmet-i imaniye her tarafta ilânatla ve muhtaç olanların nazar-ı dikkatini celp etmekle olur” Bediüzzaman Said Nursî

İman hakikatlerini neşretmek bir peygamber mesleğidir. Asrımızın Kur’ân tefsiri Risale-i Nur’dan aldığımız derslerden anladığımız kadarıyla “veraset-i Ahmediye sırrıyla” Al-i Beytin aslî vazifesidir.

Risale-i Nur’un medyadaki temsilcisi olan Yeni Asya da gazetesiyle, kitaplarıyla, dergileriyle, radyosuyla, haber portalı, kurumsal sosyal medya hesaplarıyla “neşir ve ilân vazifesi”ni yapar. Yayın dünyasında 1970’den bugüne yaklaşık 50 yıldır “vatan sathını bir mektep yapmak gayesi ile hareket” eden önemli bir okuldur. Bugün yayın dünyasında yer alan önemli isimlerin çoğunun yolu Yeni Asya okulundan geçmiştir.

YENİ ASYA GAZETESİ

Yayıncılığın hafızası hükmünden olan arşivler de şahittir ki neşriyat hayatında yarım yüzyılı dolduran Yeni Asya gazetesi, ülkemizin en fırtınalı zamanlarında bile hak ve hakikatin sesi olmaya devam etmiştir. Yayın tarihinde yüzünü kızartan hiçbir manşeti yoktur. Yazarlarının çoğu aynı zamanda okuyucusudur. Yeni Asya’ ya okuyucusunun çıkardığı gazete de diyebiliriz!

Yayın politikasını hafta içinde bile değiştiren ya da tek merkezden yönetiliyormuşçasına aynı manşeti çoğu gazetenin attığı kara günleri yaşıyoruz. Böyle bir ortamda Yeni Asya’nın istikametli bir şekilde sosyal olayları Risale-i Nur gözlüğüyle yorumlaması şahs-ı manevinin kerameti değil midir?

YENİ ASYA NEŞRİYAT

Yeni Asya’nın temellerini atan Zübeyir Gündüzalp’in gazete yayınlarına destek olması amacıyla başlattığı kitap neşriyatı 1970’den günümüze yaklaşık elli yıl süresince binlerce yayının yurt sathını mektep yapmasına katkıda bulunmuştur. Risale-i Nur Külliyatı başta olmak üzere imanî, sosyal, eğitim, aile, çocuk dünyası gibi hayatımızı kucaklayan hemen her alanda neşriyatımızın yayınlanan eserleri açıkçası yüzümüzü ağartmaktadır.

DERGİLERİMİZ

Risale-i Nur’a şerh mahiyetini taşıyan muhtevasıyla üç ayda bir çıkan Köprü, çocuklarımız için Can Kardeş, kadın ve aile ile ilgili muhtevasıyla Bizim Aile, gençlere hitap eden konularıyla Genç Yorum dergilerimiz aylık yayınlarıyla ailelerimizin en yakın dostu durumundadır. Dergilerimiz web siteleriyle de daha geniş çevrelere açılmaktadır.

KURUMSAL SOSYAL MEDYA HESABLARIMIZ

Gündemin saatler içinde değiştiği bir coğrafyada gazetenin, internet haber portalının yetişemediği hıza sosyal medya hesapları ulaşır. Yeni Asya’nın kurumsal sosyal medya hesaplarının önümüzdeki günlerde daha da önem kazanacağı açıktır.

BİZİM RADYOMUZ

“İnsan kulaktan beslenir. Kulaktan kalbe giden bir yol vardır” denir ya sesli yayınlar önemlidir. Okuyamadığınız hakikatlere radyo dinleyerek yolda, arabada, evinizin salonunda mutfağında ulaşabilirsiniz. Risale-i Nur dersleri, seslendirilmiş Köprü makaleleri, gazete köşe yazıları, kadın aile, kültür, çocuk programları…

HÜLASA

Yayınlarımızın hepsi hayata farklı pencerelerden aynı noktaya bakan kardeşler gibi muhtevasıyla birbirini destekler, ahenkli bir uyum içindedir. Hak ve hakikat namına hareket ettiği için kıyamete kadar da sürecektir.

“Meyveli ağaç taşlanır, Engellenmeye çalışılsa da kervan yürür!” atasözlerinin şümulüne Yeni Asya’nın da dahil olduğu bir gerçektir.

Bu kudsî kervanın içinde yer almak önemlidir. Dua ve desteklerimiz kervan için. Hep birlikte yola devam!

Etiketler: yeni asya
Okunma Sayısı: 1617
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı