"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yeni Asya’nın katkısını kim inkâr edebilir?

Ali FERŞADOĞLU
29 Ekim 2021, Cuma
Dünya siyasetini kurgulayan Deccalizm/Süfyanizmin ve kolları “İfsat komitelerinin” hedefi, siyaseti malûm:

● Kitle iletişim, eğlence ve eğitim vasıtalarıyla (internet, sinema, tv, vb) toplumları yönlendirmek,  

● Etnik yapıları, radikal ve aykırı mezhep mensuplarını, teröre açık grupları-dindarları bile-yönlendirmek, manipüle etmek.  

● İslamofobi ile aşırı heyecan, korku, endişe, ümitsizlik pompalayıp dindarların enerjilerini boşa harcatarak veya biribiriyle çatışma yakıtı olarak kullanmak.  

● İslâmiyete olan hızlı teveccühleri durdurmak… 

Buna mukabil Yeni Asya;  

● İman-Kur’ân hakikatlerini “her tarafta neşrederek” imana hizmet veriyor. 

● İ’lay-ı kelimetullah’ı (Allah’ın ismini, dinini yüceltmeyi, yaymayı), tebliğ ediyor. 

● İnsan hak ve hürriyetlerini, meşrûtiyeti/demokrasiyi, adaleti ihya için çabalıyor.  

● Deccalizmi/Süfyanizmi, Kemalizmi deşifre edip Müslümanları uyarıyor. Keza, “Dessas ehl-i dünyanın hafiye (casusları/ajanları) ve ehl-i dalâletin propagandacıları veya şeytanın şakirtlerinin” de… (Mektubat, s. 402, https://kulliyat.risaleinurenstitusu.org/)  

● Gelişmeyi durduran, herkesi zehirlendiren, suistimallere yol açan istibdata (baskı/dikta, keyfi ve tek şahıs yönetimi veya zümre oligarşisine) karşı mücadele ediyor. 

● İnsan hak ve hürriyetleri, adalet, meşrûtiyet/demokrasi/meşverete (katılım, kollektif şuur, birlikte fikir, ilimi üretim), kuvvetler ayrılığı prensibi ve şeffaflığa var gücüyle gündeme getiriyor. 

Bu arada, siyasî gündemi de belirlemede bile önemli katkıda bulunuyor. Bunlardan birisi 6 partinin buluşması ve ibrenin erken seçime dönmesi de önemli katkılardandır. Evet, Yeni Asya’nın ısrarlı ve kararlı manşet ve yazılarıyla 6 partiyi buluşturup, gündem belirlediğini kim inkâr edebilir?

Her Nur Talebesi gibi Yeni Asya mensubu da şu olgu ve prensibi de önemser:  

● “Zaman, şahıs zamanı değil, şahs-ı mânevî zamanıdır. Risâle-i Nur’da şahıs yok, şahs-ı mânevî var…” (Bediüzzaman, Tarihçe-i Hayat-Sekizinci Kısım, s. 605) 

Bir fikir gazetesi olan Yeni Asya’nın korkusuz, tavizsiz, zikzaksız, menfaatsiz, hürriyetçi/meşrûtiyetçi/demokratik ve hakperest duruşu takip ve tektir edildiği pek çok ehl-i iz’an tarafından ifade edilmiş, ediliyor.    

Hatta, onun tam zıddı yayın yapan muarızları bile bu cephesini alkışladıklarını ifade ettiler ve ediyorlar! Bunu bize intikal ettiren birçok okuyucumuz da buna şahit… 

Okunma Sayısı: 819
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • A. Ferşadoğlu

  29.10.2021 23:45:14

  Evet, "takdir" kelimesi teknik bir hatadan dolayı "tektir" şeklinde çıktı; özür dileriz.

 • Osman

  29.10.2021 14:44:00

  Bu zamanda yeni asya gibi bir gazete Var çok şükür Allah’ın inayetiyle çok Büyük hizmetler yapıyor ve yapacak Birinci avrupayla sulhu umumiyi sağlayacak inşallah

 • Feyzullah Ayhan

  29.10.2021 09:38:00

  hakperest duruşu takip ve tektir edildiği...... Not:Takdir mi tekdir mi? yanılmıyorsam tekdir değil.

 • Seyit Ali

  29.10.2021 08:10:54

  Yeniasya çok yazıp ama boş yazıp reklamla devlet desteğini arkasına alan gazete degilki dikkatli bakan her sayfasında akılı basireti icraatı görür. Öz kütlesi ağır bu yüzden ağırlığı var. Tirajın sayısı değil içeriğin samiyeti muhteviyatı önemli. Işte bu yuzden gazete çok değerli.

 • H.ibrahim Karahan

  29.10.2021 06:21:44

  Allah razı olsun

 • Ferhat ardıç

  29.10.2021 02:00:12

  Zındıka komitesi komitesini unutmayın ara sıra yazınki millet azda olsa haberleri olsun.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı