"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Hizmette taviz vermemek

İbrahim ERSOYLU
30 Ağustos 2019, Cuma
Ehl-i dünya, ehl-i hakkı yolundan çevirmek, hizmetlerine mani olmak, bu mümkün olmazsa hizmetlerini zayıflatmak veya sulandırmak için şeytanî desiselerle, cazip hile ve tuzaklarla onları etkisiz hale getirmek isterler.

Bu plan işe yaramazsa, bu defa onları baskı altına alarak korku damarlarını işletirler, aralarına fitne – fesat tohumları atarak onları birbirlerine düşürürler. Böylece güçlerini zayıflatarak hizmet yapmaya vakitleri ve mecalleri kalmasın.

Çoğu defa onlar bu işi bizzat kendileri değil, bir kısım siyasîleri, mahkemeleri ve güvenlik güçlerini aldatıp ehl-i hakkın üzerine salarak yaparlar.

Üstad Bediüzzaman ve saff-ı evvel Nur Talebeleri Ağabeylerimiz, o zamandaki ehl-i dalâlet tarafından kendilerine yapılan ağır baskı ve işkencelere rağmen, korkmayarak ve çekinmeyerek iman ve Kur’ân hizmetinde taviz vermemişler, müsset hareketle o hizmette muvaffak olmuşlardır.

Yeni Asya camiası, Üstadın vefatından bu yana, takriben altmış yılda çok badirelerden geçti. Ehl-i dalâletin münafıkâne şeytanî desiselerine defalarca maruz kaldı, kalıyor ve gelecekte iman–küfür mücadelesi devam ettiği sürece kalmaya devam edecektir.

Camia, 1980 darbecilerinin, kendilerini destekleme karşılığında devletin cazip maddî imkân tekliflerini istiğna düsturuyla hareket ederek red etmişti. Bu defa onu korkutma yoluna gittiler. Gazeteyi 470 gün kapattılar. Bir kısım mensuplarını aldatarak ondan koparıp kendilerine bağladılar. Buna rağmen o, korkmayarak yoluna devam etti.

28 Şubat 1997 sürecinde postmodern darbeciler, devlet sopasıyla içinde cemaat ve tarikatların bulunduğu bütün kesimleri korkutarak sindirdiler ve kendilerine boyun eğdirdiler. Sadece Yeni Asya Camiası ve Gazetesi boyun eğmedi.

O dönemde sürecin önde gelenlerinden biri bir toplantıda, “Bütün gazetelere ve dinî gruplara boyun eğdirdik. Ancak Yeni Asya’ya söz geçiremedik” diyerek itiraf etmişti.

O zamanlar şimdiki gibi dağa taşa korku sinmişti. Generallerin biri, harp okullarının açılış merasiminde Hz. Peygamber (asm) ve Kur’ân’a edepsizce hücum etmişti. Şimdiki yöneticilerin Belediye başkanı bulunduğu o dönemde kimseden ses çıkmazken, Camianın sözcüsü Mehmet Kutlular Ağabey, düzenlediği basın toplantısında “Paşa haddini bilsin. O Peygamberimize (asm) hakaret edemez (…) Deprem, Müslümanlara yapılan zulümlerden dolayı İlâhî ikazdır” demişti. İslâmî kesim, Ağabeyimizin bu cesaretinden dolayı onu tebrik etmişlerdi.

Yeni Asya Camiası’nın alnı aktır, başı diktir. O kendi yağıyla kavrularak ne devletin, ne de daire harici kimselerin maddî yardımına hiç tenezzül etmemiştir, kimse ile alıp vermediği bir şey de yoktur, kimseye düşman değildir.

O ikaz ve ihtarlarını hak namına nâzikane, nezihâne ve kavl-i leyyinle yapmaktadır. O hiçbir dönemde siyasîlerden bürokraside makam–mevki, kadro elde etme beklentisinde olmamıştır. Devletten ve siyasîlerden tek istediği, rahat bırakılarak hizmetine gölge yapılmamasıdır.

Okunma Sayısı: 1216
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Abdulkadir Turan

  30.8.2019 17:22:17

  Selamun aleyküm İbrahim ağabeyim.Yine harikulade bi yazı yazmışsınız.Hizmette taviz vermemek öyle kolay bi iş değil.Her babayiğidin harcı değil.Zaten insanların özellikle de dindar grupların tek amacı hizmet olsa hiçbir sorun kalmayacaktır.Siyasi ve sosyal tuzaklardan arınmanın yegâne yolu hizmette sebat etmektir.Rabbim bizleri hizmet aşığı birer Nur hadimi eylesin.Allah'a emanet olunuz.

 • Abdullah Tunç

  30.8.2019 06:04:38

  Yeni Asyanın asil duruşu hskikaten takdire şayandır.Hakta sebatı hertürlü takdir ve tebriği hak ediyor.Yarım asırdır hak ve doğru çizgisini muhafaza ve takip etmesi büyük bir mazhariyettir.Bu yarım asırlık zaman içinde dahilde ve hariçte o kadar çok engeller çıktıkı,eğer inayeti hak olmasaydı bunları aşmak mümkün olmazdı.Bunun için ne kadar şükür edilse yeridir.Her halde dahili ve harici muhalete,kargaşa ve fitnelere bu kadar maruz kalan ikinci bir camia yoktur.Çelikten bir irade ve kuvvetli bir iman olmazsa bu manilere dayanmak mümkün değildir.Kolay değil...Yarım asırdır bu çetin mücadelenin içinde olmak,şaşırmamak,korknamak,yılmamak haktan inhiraf etmemek,,hakta sebat etmek her camiaya nasip olan bir hadise değildir.İstişare,şahsı maneviye dayanma ve inayeti hakla bu günlere kadar gelindi. Cenab-ı Hakka hadsiz şükür ve hemd-ü senalar olsun.Rabbim kıyamete kadar bu iman ve kur'an hizmetini devam ettirsin ve inayetini eksik etmesin.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı