"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yayınlarımıza daha çok sahip çıkalım

19 Temmuz 2018, Perşembe
Yeni Asya Ege Bölgesi Okuyucuları bu yıl 35.’sini gerçekleştirdikleri piknikte buluştu. Okurlarımız piknikte gazetemiz başta olmak üzere neşriyat hizmetlerimize daha fazla destek mesajı verdiler.

Yenİ Asya Ege Bölgesi okuyucuları bu yıl 35.’sini gerçekleştirdikleri piknikte buluştu. Ödemiş’e bağlı Bozdağ’daki Gölcük pikniğinde buluşan okurlarımız güzel saatler geçirdi. İzmir il ve ilçelerinden çok sayıda okuyucunun bir araya gelip hasret giderdiği pikniğin ev sahipliğini Mehmet Özkan yaptı. Piknik’te Yeni Asya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yavuzyiğitoğlu ile Genel Yayın Yönetmeni Kâzım Güleçyüz de hazır bulundular ve birer konuşma yaparak okuyucuların sorularını cevapladılar. 

MİLLET İRŞAD VE TENVİR EDİLMELİ

Hüseyin Kiracı’nın Kur’ân-ı Kerîm tilâvetiyle başlayan programda gazetemiz yazarlarından Süleyman Kösmene dâvetlilere hoş geldiniz diyerek Risale-i Nur’dan bir ders yaptı. Kösmene dersi Şükür Risalesi’nden okudu. Daha sonra konuşmasının birinci bölümü için kürsüye gelen Genel Yayın Yönetmenimiz Kâzım Güleçyüz, gündemi ve Risale-i Nur hizmetlerini değerlendirdi. Güleçyüz, gündemi belirlerken Üstadın Dördüncü Mesele’de ortaya koyduğu “En küçük dairede en büyük daimî, en büyük dairede de ara sıra terettüp eden vazifelerimiz var” ölçüsünün esas alınması gerektiğini vurgulayarak, Yeni Asya camiasının bu dengeyi Risale-i Nur’daki prensipler çerçevesinde götürme gayretinde olduğunu söyledi. 15 Temmuz’un yıldönümünde, bu meş’um olayın hâlâ aydınlatılamayan karanlık tarafları bulunduğuna dikkat çeken Güleçyüz, 24 Haziran seçimini, seçim sürecini, sonuçları ve seçim sonrası ortaya çıkan tabloyu da değerlendirdi. Güleçyüz OHAL ortamında ve adaletsiz şartlarda yapılan seçimle oluşan tablodaki tek olumlu sonucun, uzun bir aradan sonra demokratların Mecliste temsil konumuna erişmesi olduğunu, seçilen demokratların bir nüve ve çekirdek olarak neşvünema bulmasını dilediklerini söyledi. 

Güleçyüz konuşmasını şöyle sürdürdü: 

“Demokrasi mücadelesinin başarısı Üstadın ‘Millet irşad ve tenvir edilmelidir’ sözüyle ifade ettiği hakikatin gereğini yapmamıza bağlı. Neşriyatımızla yapmaya çalıştığımız şey de bu. Risale-i Nur’daki ölçüleri topluma ne ölçüde ulaştırabilir ve mal edebilirsek, sıkıntılar da o kadar çabuk ve kolay aşılır.”

GAZETEMİZE VE YAYINLARIMIZA SAHİP ÇIKILMALI

Güleçyüz, zor şartlarda ve ekonomik kısıtlılıklar içinde çalıştıklarını, gazetemize ve yayınlarımıza sahip çıkılması gerektiğini dile getirerek şunları söyledi: “Hakkın hatırı âlidir. Hiçbir hatıra feda edilmez. Hakkın hatırını muhafaza için gerekirse bedel öderiz. Ödemişizdir de bugüne kadar. Bütün darbelere karşı çıkmışız. 27 Mayıs İhtilâline cemaat olarak karşı çıkmışız. 12 Mart 71 Muhtırasına karşı çıkmışız. 12 Eylül’e karşı çıkmışız. 27 Nisan’a karşı çıkmışız. Yaşadığımız süreçteki haksızlıklara da karşı çıkıyoruz. Tek bir masumun bile zarar görmesini istemiyoruz. ‘Vela teziru vaziretun vizra uhra’ âyeti bizden adalet istiyor. Birinin hatasıyla başkası mes’ul olmaz ölçüsü Üstadın üzerine titrediği Kur’ânî bir prensiptir. Suç ve ceza şahsîdir. Suçluluğu mahkeme kararıyla tesbit edilinceye kadar bütün insanlar suçsuzdur. Üstadın adalete ve hukuka bu kadar vurgu yapması bizim temel çıkış noktamızdır. Biz bu hassasiyetle yayın yapıyoruz. Yolumuza devam ediyoruz” dedi. 

Şencan kurban hizmetlerini anlattı

Program Ömer Öcalan’ın okuduğu şiirle devam etti. Üstadım hoş geldin adlı şiir dinleyicileri duygulandırdı. Ardından Yeni Asya Vakfı Sekreteri İbrahim Şencan mikrofona gelerek vakıf hizmetlerini anlattı. Bu yıl da yurt dışı kurbanı organize ettiklerini aktaran Şencan, yurt dışı kurbanlarına katılımın yoğun olmasını beklediklerini söyledi. 

Yavuzyiğitoğlu: Gazetemiz bir pusuladır

Programın son bölümünde Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yavuzyiğitoğlu kürsüye geldi ve okuyucularla selâmlaştı. Okuyucuların sorularını cevaplayan Yavuzyiğitoğlu, temel hizmet prensiplerimizi aktararak, gazetemizin ve yayınlarımızın içtimaî olaylarda birer pusula olduğuna vurgu yaptı. Ekonomik noktada desteğe ihtiyaç duyduklarını aktaran Yavuzyiğitoğlu, doların fırladığı günümüz şartlarında kartel medyasının bile sıkıntı içinde bocaladığını, artan fiyatların bizi de ciddi sıkıntıya soktuğunu vurguladı. Neşriyat hizmetlerine destek kararı alan Ege Bölgesi okuyucuları gazetemize destek olacaklarını söylediler ve piknikte bunun detaylarını da konuştular. 

Hemen harekete geçtiler

Dinleyicilerden destek vaad eden konuşmalar gelmesi üzerine, bir dinleyicinin “İmkânı olan ayda yüz lira verse ve meselâ bin kişi bu desteği düzenli olarak sağlasa gazetemizi rahatlatır” teklifi gündeme geldi. Bu teklif kabul gördü ve gereği hemen hayata geçirilmeye başlandı. Bunun yanında asıl yapılması gerekenin gazetemiz başta olmak üzere kitap ve dergi neşriyatımıza daha fazal sahip çıkılması olduğu da vurgulandı.

Bir sene sonra başka bir piknik programında tekrar buluşmak duâsıyla kucaklaşan okuyucularımız mahallerine doğru hareket ettiler.

İzmir - Yeni Asya

Etiketler: yeni asya, gölcük, piknik
Okunma Sayısı: 1179
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı