"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yeni Asya hâlâ çıkıyor (mu)!?!

M. Said ZEKİ
13 Haziran 2022, Pazartesi 00:05
“Türkiye’de İslâmî hizmetin altında Bediüzzaman’ın imzası vardır. İslâma hizmeti gaye edinenlerin yolu, mutlaka bir şekilde Risale-i Nur ile kesişmiştir.”

Bu muhteşem İslâm Külliyatını, doğru anlayarak hizmete devam edenler de var; yanlış anlayıp suistimal edenler de. Savrulanlar, kıyıda-köşede kalanlar, engelleyenler, aleyhte çalışanlar.. 

Kimler geldi, kimler geçti! Siyaset çarkları nicelerini dönüştürdü, öğüttü, savurdu.. 

ADALET VE İSTİKAMET

Evet.. her insanın bir hikâyesi var. Çok farklı olaylar yaşıyor insan. Hayatına dokunan nice insanlar, kitaplar oluyor. Bazıları iz bırakıyor hayatında.. Kimileri de; bir anlık parlayıp kayboluyor. 

Yalnız doğuyor insan, kalabalıklar arasında yalnız yaşıyor ve yalnız ölüyor. Fakat herkes, ‘herkesle ve her şeyle’ imtihan oluyor, engellere takılıyor..

Hiçbir insan, diğerinin yerine imtihana giremiyor. Hiçbir günahkâr başkasının günahını yüklenmiyor. Herkes hesabını Allah’a birebir veriyor. Kazanıyor veya kaybediyor... 

...

‘Sana ölüm gelinceye kadar adalet ve istikamet üzere; emrolunduğun gibi dosdoğru ol!’

FİTNE HEP OLDU.. OLACAK!

Yıllar önce, ‘etkili görev’ yapan bir dostum; beni sevdiği için ikaz etmişti: ‘Yeni Asya’dan uzak dur. Karışacak, karıştırılacak orası!’ Zaman dostumu haklı çıkardı(!) 

Gerçekten de; ‘misyonundan saptırmak, engellemek, bu mümkün değilse sulandırmak’ için her yol denendi... Dün de.. bugün de.. 

Yargılamaları, baskıları, basın kartı ve ilan gasplarını, çeşitli fitne denemelerini birlikte yaşadık, yaşıyoruz.

Savrulan dostların bazıları farklı niyetlerle -haset, hasret, hayret, gıpta, tebrik ve ümitle- soruyor: ‘Yeni Asya hâlâ çıkıyor mu, hizmetine devam ediyor mu?’ 

Düşmanları ise, şaşkın: ‘Yahu, biz onu öldürmüştük! Hâlâ çıkıyor mu?’ hayıflanmasında..

TÂ KIYAMETE KADAR...

Dost-düşman herkes bilsin ki; Yeni Asya -fedakâr isimsiz ve resimsiz muhabbet kahramanlarının duâ ve desteğiyle- hâlâ çıkıyor! Şahıslar fani, dâvâ baki.. 

Yeni Asya, insanlık ve İslâmiyet aleyhine her türlü cereyana karşı çıkarak, bedel ödeyerek, varoluş gayesi olan imanî ve içtimaî hakikatleri neşretmeye devam ediyor... Elinden geldiğince.. gücü yettiğince... kendi çapında.. Ehl-i İmanın ‘farz-ı kifayesi’ni de üstlenerek... 

Tavizsiz çizgisiyle kıyamete kadar da; devam edecek inşallah... 

Okunma Sayısı: 2644
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • mustafa

  13.6.2022 21:56:05

  Yeni Asya hakkın hatırını savunmaktadır..İşi bu zamanda çok zordur..Zamanda göstermiştirki hür meşvrretle ve istigna dusturu da esas alınarak yapilan hizmet tutarlıdır...

 • S.topuz

  13.6.2022 21:42:26

  Eğer böyle bir gazete Avrupada,mesela Almanya gibi bir ülkede yayın yapıyor olsaydı, çok büyük rakamları, beş,altı milyonlar trajįnı çok rahat bir şekilde yakalardı.Bundan hiç bir şüphem yok. Sebepleri üzerinde tartışılabilir. Ama üzücü olan, bizim, layık olan İNSAN ve DEĞERLERİMİZE hemen hemen hiç sahip çıkmadığımız gibi,basit siyasi,dini ve farklı cemaat mensubiyetlerimiz bizi bu güzelliklerden alıkoyuyor ve tefrikaya atıyor. Ekonomik sebepler de sayılabilir. Ama maddi imkanları olanlar da görmezden geliyorlar. Yazık değilmi bu çok kıymetli ve çok çok değerli EMEK ve gayretlere? Gazete veya kitap okuma istek,arzu ve alışkanlığımız da o kadar fazla değil? Allah'a( c.c ) hep beraber yalvarıp yakaralım da, bütün bu olumsuz sebeplerden kurtulup, Yeni Asyayı layık olduğu rakamsal seviyeye de ulaştırsın inşaallah.

 • S.topuz

  13.6.2022 21:38:49

  Yeni Asya 53 yaşında, dile kolay. Gel de o çile, zorluk ve her türlü engellemeler,yasaklar,hapisler, senelerce ilan ve reklam yasakları,yok saymalar vesaire vesaireler. Bunu ancak çekenler bilir. Yandaşlar bu çileyi anlamaz, anlayamaz da. Yaşamayan nereden bilsinki? Bir Eli yağda ,öbür eli..B...!. Biz, Allah rızası ve MEMLEKETİN ve AMEM-İ İSLAMIN selameti ve de gerçek DEMOKRASİ nin yeşermesi için gayret sarf ediyoruz! Ne siyasetten, ne de SİYASİLER' den hiç bir maddi menfaat beklemiyoruz. Istemezük de. Gölge etmesinler lüften, başka ihsan is-te-meeez. Bunu anlamayacak ne var ki? Sen yeter ki ANLAMAK isteee! Allah c.c, bu ÜLKEMİZ için hayırlı YOLU ve çığırı açan ve genişletenlerden ebeden razı olsun ve Cesaretlerini artırsın inşaallah. Her türlü şerirlilerin engellerinden muhafaza etsin. Amiiin . 53.YILIN MÜBAREK, HAYIRLI ve de yolun Açık olsun Yeni Asya...

 • Sezai Mansur

  13.6.2022 15:17:31

  Ne hoş olmuş. İlelebet inşallah

 • Aysuna

  13.6.2022 13:28:25

  Vicdanî genişliği ve mahiyet zenginliği ile bir kıvam örneği ve "ahsen-i takvîm"âbidesi olarak bu dönemin zifiri karanlığında tanıdığım Yeni Asya'ya teşekkür ederim🌷🌷🌷

 • Aysuna

  13.6.2022 13:22:44

  Bir fert,cemaatlerden,camialardan önce insan gibi insan olmalı.İnançlı,iyi bir okuyucu olduğu için kendisini seçilmiş,kurtarılmış sanarak insanları yargılayan her birey inançlarını sorgulamalıdır.

 • Aysuna

  13.6.2022 13:15:46

  Zalimin zülmü altında sürekli mazlumun hatalarını,kusurlarını söylemek zalime yardıma koşmaktır,zalimle bir olmaktır...

 • Toygar

  13.6.2022 12:26:55

  Ayrıca, "keşke" deniliyorsa dün yanlış yapılmış demektir. Dün yanlışa dûçar olan, bugün de muhtemel bir yanlışın içerisinde olabilir zannı galip olur. Meşveret varsa, haklı meşveret edilmişse, kararın neticesi bize ait değildir ve olamaz. Değilse vebali uygulamadan kaçınanların olur. Yeni Asya'nın OLMAZ!

 • Emine yüzer

  13.6.2022 11:43:12

  Allah razı olsun. Tam da bizim dilimzi kağıda dokmüşsünüz. Rabbim kaleminize güç versin

 • Toygar

  13.6.2022 11:12:01

  Yeni Asya, tohumları her yere saçılan gül tanesi gibi. Dağıtmak istedikçe, görünüşte yok oldu sanırsın. Ancak, zaman tefsir eder ve edecek ki Allah'ın izniyle, BU SÖZ hiç dinmeyecek, inşaallah! Her yere ekilen o NUR tohumları sümbüllenecek, güzel günlerin meyvelerini verecek. Bizler, acele ettik, kışta geldik; sizler ey gelecek güzel nesil, cennet-âsâ bir baharda geleceksiniz. Şimdi ekilen nur tohumları, zemininizde çiçek açacaktır. Şimdi YOK sayılan bizler mezarımızdan seyredip, "ne mutlu sizlere" diyeceğiz. İnşaallah! Veminallahittevfik!.

 • Abdullah Tunç

  13.6.2022 05:45:19

  Keşke,çarpışan,din görünümlü iki cereyane aynı mesafede dursaydı. Birinden taraf gibi görün meseydi.Böyle bir imajın doğmasına sebebiyet ver meseydi.Ve her iki tarafa da doğruları gösterme, yanlışlardan vaz geçirme vazifesini yapsaydı.Taraf gir bir imaj uyandırnasay dı.Fakat bir taraf için o ka dar çok tahşidat yaptı ki ister lstemez,birinin dostu diğerinin düşmanı duru muna düştü.Böyle olunca sözlerinin eskisi gibi tesir li olmamaya başladı.Gü ven kayvetti.Bir kişiye ve ya kuruma,bir müessese ye olan güven kaybolduğu zaman etkili hizmet et mek mümkün değildir. Yinede zaman geçmiş de ğildir.Yapılan yanlışları tek rar etmemek ve tashih etmek imkânı vardır.Zara rın neresinden dönülürse kârdır.Yeni Asya'nın elli yıllık bir okuyucusu olarak bu ikaz ve ihtarı yapmak hakkımız vardır sanırım... Yanlışlardan dönmek fazi lettir.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı