"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Masumlara işkence edenler...

Ali FERŞADOĞLU
22 Ocak 2022, Cumartesi
Dünya Sağlık Örgütü “kötü madde bağımlılığını” şöyle tarif eder:

“Vücuda girdiğinde davranışsal, ruhsal ve beden üzerinde değişikliklere sebep olan, psikoaktif madde; merkezi sinir sistemini etkileyerek beynin fonksiyonlarını değiştiren algıda (idrakte), duyularda, davranışlarda, bilinçte (şuurda) ve ruh halinde değişikliklere sebep” olan kimyevî madde tutkunluğu.” (https://www.yesilay.org.tr)  

İktidar ve yandaşlarının bilhassa son beş senedir masumlara bile yaptıkları zulüm, yolsuzluk, rüşvet, lüks hayat düşkünlüğü yüzünden din kardeşlerinin mallarına el koymak gibi haller ancak “dünyevilik, makam, şan, şöhret” haline gelmiş. Yani masum kadınları, çocukları, yaşlıları hapse atmak, ailelerini perişan etmek nasıl bir müptelâlıktır?

Bu siyasî fanatikler “zevk ve lezzet mübtelâsı, bağımlısı” olduklarından kârlarını başkasının zararında görüyor, önüne çıkan bütün engelleri gayr-i meşrû yollarla yok etmeye çalışıyor! Sanki, “Müstebit bir kurt, bîçare bir koyunu parça parça etmek, dâimâ kavî, zayıfı ezmek, hayvanların birinci düstur ve kavânîn-i esâsiyesinden” (Münâzarât, internet, s. 37) olması gibi parçalama, ezme bağımlısı olmuş! Evet, bir bağımlılık olan sadistlik acımasız davranışlar sergileme eğilimidir. Sadizm aynı zamanda duygusal zulüm kullanımını, başkalarını korku kullanarak kasıtlı olarak manipüle etmeyi ve şiddetle meşgul olmayı da ihtiva eder. 

İnsan kardeşlerini parçalayacak kadar niçin ve nasıl canavarlaşır? “Kalb-i insanîden hürmet ve merhamet çıksa akıl ve zekâvet, o insanları gayet dehşetli ve gaddar canavarlar hükmüne geçirir, daha siyasetle idare edilmez.” (Bediüzzaman, Şuâlar, s. 481) Kalb, muhabbet, merhamet, şefkat, yardım, diğergamlık, isar gibi hasletler yerine kin, nefret, öfke, haset, düşmanlık üretir! 

Bu lüks hayat, hubb-u cah, tama bağımlısı, müptelâ, tiryakisi-ekserisi yönetici ve yardakçılarıdır-olanlar kâinatta tecelli eden Âdil ve bu ismin gereği Kahhar, Cebbar, Muntakim, Şedidü’l-İkab isimlerinden bihaber. Zira, “merkezi sinir sistemleri asıl fonksiyonunu kaybetmiş, algıda, idrakte, duyularda, davranışlarda, (şuurda) ve ruh hallerinde sapmalar” olmuş; dehşetli akıbetlerini düşünemiyorlar. Allah hepimize basiret versin bağımlılıklardan muhafaza etsin.  

Okunma Sayısı: 2682
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Emir demir

  22.1.2022 15:28:16

  Varsa iktidar in yaptığı güzel birşey söylesene İdris kardeş....zulüm edenlere destek günahına ortak olmaktır. Böyle büyük bir günahla öbür tarafa gitmeyin bence...

 • İdris

  22.1.2022 12:58:57

  Kıymetli Ferşatoğlu ağabeyim, Allah hepimize basiret versin duanıza canı gönülden amin diyorum. İktidarın son beş senede yaptığı zulümden kasıt, malum, anti demokrat bir şekilde devlet düzenini değiştirmeye yönelik kalkışma hareketinin neticesi oluşmuştur. Yanlış uygulamalar olmuştur, fanilerin tam adaleti uygulamaları zaten mümkün değil. Ancak ne Hikmet ise, hep yanlışlardan hareket ediliyor. Bu iktidarın hiç mi hasenatı yok, onlardan hiç bahsedilmez. Ayıplara mercekle, güzelliklere dirsekle bakmak, Risalei Nur düsturlarına muhalif düşer. Basiret güzel ancak Vicdani murakabe de şarttır. Baki selamlar

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı