"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Fitne tuzaklarını bozmak

İbrahim ERSOYLU
04 Ekim 2019, Cuma
Küresel fesat şebekelerinin Türkiye’deki uzantıları olan ilhad/dinsizlik ve fitne odakları, iman ve Kur’ân hizmeti yapan ehl-i imanı, bilhassa Nur Talebelerini etkisiz hale getirmek için var güçleriyle çalışmaktadırlar.

Onlar bu işi yaparlarken fitne ve fesat oyunlarıyla kiminin intikam hırsını, kiminin şöhret hissini, kiminin ahmaklığını, kiminin dinsizliğini, hatta kiminin de taassubunu kullanarak gayelerine hizmet ettirmektedirler.

Onların bu yolda kullandıkları en etkili bir metot; ehl-i iman, bilhassa Nur Talebeleri arasında fitne fesat sokarak, onları bölerek ve birbirleriyle tokuşturarak güçlerini zayıflatıp, hizmet yapamaz bir hale getirmektir. Zira Üstadın ifadesiyle “birbiriyle boğuşanlar müsbet hareket edemezler” ve başarılı hizmet yapamazlar.

Onlar vazifelerini yaparken ehl-i İman, bilhassa Nur Talebelerinin vazifesi de; ihlâs, uhuvvet, tesanüt ve hizmette sebat ederek onların tuzaklarını bozmaktır.

Onlar, geçmişte bu oyunları Üstad ve saff-ı evvel ağabeylere karşı uygulamışlardı. Ancak Üstad, ağabeyleri ihlâs, uhuvvet ve tesanütlerini bozmamaları yönünde ikaz ve irşat etmişti. Bu odaklar o dönemde pek başarılı olamamışlardı.

Bu odaklar, Üstadın vefatından sonra Nur Talebelerini hizmetten alıkoyma yolunda 1960-1970’lerde çok çalışmışlardı. 

Ancak Merhum Zübeyir Gündüzalp Ağabey, derin ferasetiyle devreye girerek ve diğer ağabeylerle istişare ederek şahs-ı manevî içinde istişare sistemini kurmuş, Nur Talebelerinin tesanüt ve vahdetlerin bozulmasına meydan vermemişti.

Fitne odakları, daha sonra Nur Talebelerinin peşini hiç bırakmadılar. 1980, 1990, 2000’lerde her fırsatta harekete geçerek onların hizmetlerine mani olmak için bozgunculuklarına devam etmişlerdir. Gelecekte de devam edeceklerinden şüphe yoktur.

Bize düşen onlara karşı müteyakkız olmak ve tedbir almak, kontak sokmalarına fırsat ve imkân vermemektir.

Son Söz: Günümüzde Nur Talebelerine yakışan, Üstadın kendi döneminde ve Zübeyir Ağabeyin daha sonraki zamanda yaptığı gibi ihlâs, tesanüt ve ittifakla hareket etmeleridir.

Doğru olanı, çakıl taşları mesabesindeki basit ihtilâfları tehevvüre kapılmadan suhuletle Nurun ölçüleri ışığında istişare zemininde hal edip sebat, azim ve kararlılıkla yola devam etmektir.

Okunma Sayısı: 1232
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Abdulkadir Turan

  4.10.2019 17:24:58

  Yıllardan beri cemaatlerin üstüne kara bulut gibi çöken şer odakları emellerine asla ulaşamayacaklar.Nurlar Allah'ın inayeti altındadır.Ona asla zarar veremezler.Kazdıkları kuyuya kendileri düşmüştür ve düşmeye de devam edecektir.Onların sahte planı varsa Rabbimizin de azim planları da vardır.Şeytanlar istemese de Rabbimiz Nurunu tamamlayacaktır.Ona asla engel söz konusu değildir.Üstadımız ve "Kâinata değişmem" dediği muhterem Zübeyir Gündüzalp ağabeyimiz gibi sağlam,metin,çelik ve sarsılmaz kale gibi ağabeyimiz varken Nurlara asla en ufak bi zarar gelmeyecektir.İnayet-i İlahiye Nurların ve Nur talebelerinin yanındadır.Ve Nurlarla;bu fitne tuzakları sonsuza dek bozulmaya mahkûmdur.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı