"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

ABD’deki siyonist işgal

Kâzım GÜLEÇYÜZ
31 Ocak 2024, Çarşamba
Güney Afrika’nın İsrail’e karşı açtığı soykırım davasında Uluslararası Adalet Divanının verdiği “Gazze saldırılarını hemen durdur, soykırımı önleyecek tedbirleri al ve insanî yardımların önünü aç” kararları dünya genelinde büyük destek bulurken, beklendiği gibi her hal ve şartta İsrail’in destekçisi olmaktan vazgeçmeyen ABD’yi ve ortaklarını rahatsız etti.

ABD karar için “Temelsiz” iddiasında bulunurken, Güvenlik Konseyindeki temsilcisi dünyanın gözünün içine baka baka “Gazze’de katledilen tek bir sivil dahi yok” diyebildi!

7 Ekim’den bu yana İsrail’in vahşice kıydığı ve her katliam sonrası toplu halde defnedilen çoğu çocuk ve kadın, 30 bine yakın Filistinlinin yürek yakan görüntüleri ortadayken...

Bu durum, Amerikan yönetiminin siyonist lobiler tarafından ne denli kuşatılıp esir alındığını gösteren son derece ibretli bir vicdan körelmesini gözler önüne seriyor.

Ve ABD’deki bir “Filistin’e destek” mitingine katılan Demokrat Parti Senatör adayı, Lübnan asıllı işadamı Nasser Beydoun’un, Yeni Asya’ya “Önce ABD’deki İsrail işgali bitmeli” başlığıyla manşet olan “Bu kalabalık, Washington’daki siyaset makinasına etki etmez, çünkü onları AIPAC (Amerikan İsrail Halkla İlişkiler Komitesi) satın aldı. İsrail lobisinin etkisi altındalar. İsrail’in Kongre ve Washington’daki işgalini sonlandırmadan, Filistin’in işgalini sona erdiremeyiz” sözlerinin isabet ve haklılığını tasdik ve teyid ediyor.

Ne yazık ki, acı gerçek bu. Dünyanın en güçlü devleti olan ABD, bütün kilit kurumlarını kontrolüne alan siyonist lobilerin kıskacında. Beyaz Saray’dan Kongre ve Senatoya, Pentagon’dan güvenlik ve istihbarat servislerine, finans sektöründen dünya çapında iş yapan dev küresel holdinglere, medyadan STK’lara, Hollywood’dan eğlence sektörüne... her alanda yoğun bir siyonist işgali var.

Amerikan devletinin kilit adreslerine nüfuz eden ve yöneticileri parmağında oynatan bu lobi, gücünü iç ve dış bağlantılarıyla son derece sıkı bir organizasyon kurmayı başarabilmiş olmasından alıyor.

Buna mukabil Müslümanlar başta olmak üzere diğer kesimler buna alternatif olabilecek veya onu en azından bir ölçüde de olsa dengeleyebilecek böyle bir örgütlenme ve dayanışmanın hâlâ çok uzağındalar. Onun için de etkileri ya hiç yok veya çok az ve tesirsiz. Gazze saldırılarında bunu bir kez daha gördük.

Bu durumu tersine çevirmeden veya hiç değilse belli bir dengeye getirmeden ABD’nin akıl ve vicdan dışı İsrail politikalarını makul bir çizgiye çekebilmek ve Beydoun’un dediği gibi Filistin’deki İsrail işgalini sonlandırabilmek mümkün görünmüyor.

Okunma Sayısı: 2036
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Yılmaz Yılmamış

  31.1.2024 15:48:40

  Şu da var ki hakiki inanmış bir mümin onlardan bir çoğuna kafi gelir inşallah.

 • Arda Yıldız

  31.1.2024 15:35:30

  Dünyaya musallat olan bu siyonist işgal çetesi hiçbir hak hukuk tanımıyor. Siyonist olmayan yahudileri bile yok sayabiliyorlar. Siyonizmin dışındaki tüm insanların canını kanını siyonizmin hedefleri için kullanmaktan çekinmiyorlar. Allah şerlerinden bizleri muhafaza eylesin.

 • Erhan

  31.1.2024 09:09:01

  Siyonistler, maalesef ki; sadece Amerika değil birçok islam ülkesi dahil, önemli tüm ülke yönetimlerini işgal etmeyi başarmışlar.

 • S.topuz

  31.1.2024 03:06:14

  ..."Hem âlem-i insaniyette inkâr-ı uluhiyet niyetiyle medeniyet ve mukaddesat-ı beşeriyeyi zîr ü zeber eden Deccal komitesini, Hazret-i İsa Aleyhisselâm'ın din-i hakikîsini İslâmiyetin hakikatıyla birleştirmeye çalışan hamiyetkâr ve fedakâr bir İsevî cemaatı namı altında ve "Müslüman İsevîleri" unvanına lâyık bir cem'iyet, o Deccal komitesini, Hazret-i İsa Aleyhisselâm'ın riyaseti altında öldürecek ve dağıtacak; beşeri, inkâr-ı uluhiyetten kurtaracak."... Bediüzzaman Said Nursi , Risale-i Nur Külliyatı Mektubat - 441

 • S.topuz

  31.1.2024 02:55:11

  ..."İkinci vechi şudur ki: Şahs-ı İsa Aleyhisselâm'ın kılıncı ile maktûl olan şahs-ı Deccal'ın teşkil ettiği dehşetli maddiyyunluk ve dinsizliğin azametli heykeli ve şahs-ı manevîsini öldürecek ve inkâr-ı uluhiyet olan fikr-i küfrîsini mahvedecek ancak İsevî ruhanîleridir ki; o ruhanîler, din-i İsevî'nin hakikatını hakikat-i İslâmiye ile mezcederek o kuvvetle onu dağıtacak, manen öldürecek. Hattâ "Hazret-i İsa Aleyhisselâm gelir. Hazret-i Mehdi'ye namazda iktida eder, tâbi' olur." diye rivayeti bu ittifaka ve hakikat-i Kur'aniyenin metbuiyetine ve hâkimiyetine işaret eder." Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Şualar - 587

 • S.topuz

  31.1.2024 02:53:20

  ..."Kat'î ve sahih rivayette var ki: "İsa Aleyhisselâm büyük Deccal'ı öldürür." Vel'ilmü indallah, bunun da iki vechi var: Bir vechi şudur ki: Sihir ve manyetizma ve ispirtizma gibi istidracî hârikalarıyla kendini muhafaza eden ve herkesi teshir eden o dehşetli Deccal'ı öldürebilecek, mesleğini değiştirecek; ancak hârika ve mu'cizatlı ve umumun makbulü bir zât olabilir ki: O zât, en ziyade alâkadar ve ekser insanların peygamberi olan Hazret-i İsa Aleyhisselâm'dır." Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Şualar - 587

 • Davut

  31.1.2024 00:35:04

  Siyonist işgal sözcükleri, daha çok siyasal islamcıların kullandıkları şey değil mi, hocam?

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı