"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Manevî cemreler

Kâzım GÜLEÇYÜZ
23 Şubat 2021, Salı
Üstad Bediüzzaman çok zorlu ve çetin şartların hüküm sürdüğü çok karanlık ve kasvetli bir ortamda istikbal nesillerine “Acele ettim, kışta geldim; sizler cennet-âsâ bir baharda geleceksiniz” derken, ümit dolu, parlak ve aydınlık manevî baharların müjdesini veriyordu.

Onun “Risale-i Nur’u matbuat lisanıyla konuşturma” idealini tahakkuk ettirme hedefiyle yola çıkan ve yarım asrı aşkındır Risale-i Nur’un medyadaki dili olarak hizmetine devam eden Yeni Asya da, kuruluş yıldönümü olan her 21 Şubat’ta bu müjdeyi güncelliyor.

Yazarımız Ömer Faruk Özaydın’ın “Babıâli’ye düşen cemre” olarak nitelediği gazetemizin, bahar müjdecisi cemrelerin düşmeye başladığı günlere tevafuk eden her kuruluş yıldönümü, yeni bahar müjdelerini beraberinde getiriyor.

Bu manayı malûm şartlar gereği on-line olarak, ama küresel boyutta gerçekleştirdiğimiz “Dünyada Yeni Asya” temalı söz konusu programda da, meydana getirdiği son derece müsbet atmosfer ve yankılarda da, gazetenin 52. yıl özel sayısında da hissettik, yaşadık.

Programın canlı yayını devam ederken yazılan mesajlarda kimi eski dostların muhabbet yüklü samimî ifadeleri bir anlamda hasret giderme ve yeni bir kucaklaşma niyet ve iradesinin ümit verici işaretleri gibi göründü bize.

Keza son sürecin biriktirdiği birtakım ufunet ve tortuların artık atılmakta olduğunu hissettiren bazı ipuçlarını da sezer gibi olduk.

“İnşaallah” diyoruz ve bu pozitif iklimin son dönemde her vesileyle gündeme getirmeye çalıştığımız helalleşme sürecini öncelikle kendi dairemizden başlayıp halka halka genişleyen bir silsile içinde umuma mal olan bir “beyaz sayfa açma” iradesine tahvil etme fırsatı olarak değerlendirilmesini diliyoruz.

“Ömür kısa, lüzumlu vazifeler çok” hakikatini en fazla müdrik olma ve muktezasına herkesten çok riayet etme konumunda olması gereken hizmet erbabı olarak, ebed tarafına sevkiyatın daha da hızlandığı bir süreçte, ne kadar kaldığını bilmediğimiz ömür sermayelerimizin bundan sonraki kısmını münhasıran “nura, imana ve ihlâsa kuvvet verecek” hizmetlere odaklayıp yoğunlaştırmamız icab ediyor.

Tam bir ittihad ve tesanüd içerisinde...

Bu noktadaki başarımız ölçüsünde âfakî âlemdeki kara bulutların dağılacağını ve sıkıntıların aşılacağını da göreceğiz inşaallah.

Okunma Sayısı: 3131
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • süleyman ALIÇ

  23.2.2021 14:50:28

  Biz Muhabbet fedaileriyiz, Rabbim bizleri Kin, Nefret, Hased, İnad, Benlik, Enaniyet ve bilumum kütü hasletlerden korusun, Uhuvvet, Muhabbet, Tesanüt, İttifak, İttihad düsturlarına uyarak Ömrümüzün sonuna kadar bütün kardeşlerimizle omuz omuza bu İman ve Kur'anın kudsi Hizmetinden ayırmasın ve "Eyvah, aldandık! Şu hayat-ı dünyeviyeyi sabit zannettik. O zan sebebiyle bütün bütün zayi ettik" dedirtmesin İNŞALLAH

 • Ahmet Danışmaz

  23.2.2021 12:53:02

  Inşallah, bizim vazifemiz zaten her zaman ümitvar olmak. Ve yine ümitvar olmak için çok sebep var. Selamlar

 • Ömer

  23.2.2021 09:10:00

  Muhabbet devam etsin şûra kuvvet bulsun. Davasında devam eden 68 kuşağını tebrikler ediyoruz.Bizlere Allah'ın inayetiyle çok güzel bir hizmet tarzı bırakıyorsunuz, inşallah bizlerde saffı evveller ve sizler gibi davasında , Zübeyri çizgisinde sebat edenler zümresinden oluruz. Cenab-ı Allah,başta üstadımız ve tüm şakirtlerden razı olsun inşallah

 • Necati

  23.2.2021 01:10:39

  Her zaman ki gibi bütün gücümüzle ihlâsa, uhuvvete, ıttihat ve tesanüde kuvvet vererek şevkle hizmete devam inşallah.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı