"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ali İhsan Tola’dan şifâlı reçeteler (2)

M. Latif SALİHOĞLU
26 Mart 2020, Perşembe
Ali İhsan Tola, “nebatatın esrarı”na dair adeta melekutî bir hâl almıştı.

Allah’ın yardımıyla ve Üstadı olan Bediüzzaman Hazretlerinin de ona bir derece rehberlik etmesiyle, çeşitli otlardan, çiçeklerden, bal dan ve çeşitli yağ karışımlarından yaptığı ilâçlarla, hayatının sonuna kadar insanlara hep faydalı olmaya çalıştı.

Hayatının ilerleyen zamanlarında ise, bu kez taşlarla ve madenlerle de tedâvi yollarını gösterdi. Hangi madenin, hangi kıymetli taşın hangi hastalığa iyi geldiğini isim isim belirterek anlatıyordu.

Bilvesile, şunu da belirtelim ki, verdiği hizmetlerden bir ücret almadığı gibi, herhangi bir ücret beklentisi için de olmadı. Özetle, sunduğu bütün hizmetleri, sırf Allah rızası için yerine getirmeye çalıştı.

Ali İhsan Tola

Genlerle oynama cinayeti

Ali İhsan Tola’ya, bir gün doktorlardan, tıp uzmanlarından bir heyet gelir.

Heyetin içinde, Ali İhsan Tola’nın bilgi ve tecrübesini küçümseyenler var. Hatta, bitki, taş ve mandenlerin şifâlı yönlerinden bahsettiğinde, onunla adeta alay edenler bile olur. Kendisi ise, bu mağrur kimselere iyi bir ders verircesine söze başlar ve devamında özetle şu izahlarda bulunur:

* Beş bin defa büyütüldüğünde ancak görülebilen bir damlacık sperm hücresinin içinde, anne-babadan gelen bütün genler yer alıyor. Bütün organlar, onun içinde planlanmış durumda. Bu kadar hassas terazisi olan kâinat eczanesi hafife alınamaz.

* Bitkilerin tohumlarındaki genlerle oynayanlar var. Bu bir cinayettir. Tohum vermesi yok edilmiş GDO’lu yiyecekler, insan tohumunu da kısırlaştırıyor. Tüp bebek patlamasının bir sebebi de budur.

* Aynı şekilde, çocukların sakat veya özürlü doğmalarındaki en mühim sebeplerden biri, yine tohumların genleriyle oynanması ve neticede bozulmasıdır.

* Sun’i ilâçların yan etkisi var. Bihakkın tedâvi etmiyor. Elli küsûr sene evvel Üstadımdan aldığım mühim bir derstir bu.

* Her maden, insan vücudunda ayrı bir hassâ (özellik) teşkil eder. Hâzık (güvenilir, uzman) hekim, vücuttaki o madenin eksikliğini tesbit eder. O eksikliği giderecek veya orada biriken enerjiyi alabilecek ilâçlarla hastalığı tedâviye çalışır.

* Meselâ şu gördüğünüz taş, çam ağacının toprakta uzun yıllar kalmasıyla bu hale gelir. Şu taş ise, bildiğimiz kehribardır. Kehribar, guatırı izâle eder. Gece horlamasını keser. Troit bezlerindeki eksikliği veya fazlalığı dengeleyip tedâvi eder.

* İşte bakın, şu taş şuâ neşrediyor. Kolye gibi takılır. Esasen, her maddenin neşrettiği bir şuâ vardır. Meselâ, madenlerden kuvars var. Cam kesen elmas cinsinden. Sertlik derecesi çok yüksek bir madendir. İnsanda vücut direncini arttırır. Demek ki, taşlarla da tedâvi mümkündür. O madenin olduğu yerdeki havanın teneffüs edilmesi veya oradaki pınardan su içilmesi (şifâlı su) tedâvi eder.

* Üstadımız Bediüzzaman “Temiz hava, gıdadan daha kuvvetlidir” derdi. Bu sebeple, fırsat bulduğunda hemen her gün kırlara çıkardı. “Ekmeksiz yaşarım, hürriyetsiz yaşayamam” sözünün, bir mânada bu noktaya da baktığını söylemişti.

Tiryakî sözlerinden bir demet:

* Biz ruhbana değil, bürhâna tabiyiz.

* Besmele ve 7 Fatiha-i Şerife, bütün hastalıklar için şifâya vesiledir.

* Zümrüt, isabet-i nazara mâni bir taştır.

* Kantaron yağı, kanser ağrısını keser.

* Çayı limonla içmek, çayın zarar verici keyfiyetini giderir.

* Elmayı kabuğuyla yemek yüzü güzelleştirir.

* Günde 21 adet kuru üzüm hafızayı açar.

* Sızma zeytinyağı ve kantaron, iç ve dış kanamaları keser, hücreleri yeniler, sinir uçlarını tamir eder.

* Kudret narı, yüzü güzelleştirir, leke koymaz. İçilir ve hastalıklı yere sürülürse sedef hastalığını ve kaşıntıları yok eder.

* Bal karışımlı ardıç tohumu, bronşite iyi gelir. Ardıç yağının da, antibiyotik tesiri var.

* Migrene karşı, karabaş balı iyi gelir. Karabaş balının, beyin hastalıklarında da damar açıcı özelliği var.

* Kırılan, dökülen saçlar için: Saçlar, kekik suyu ile yıkanmalı; saç diplerine lavanta yağı veya kantaron yağı sürülmeli.

* Yenilen her bir gıda, vücutta nuraniyet kesbediyor. Ondan sonra faydalı oluyor.

Okunma Sayısı: 4860
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Abdulkadir

  26.3.2020 18:44:54

  Ali İhsan Tola Ağabeyimiz.Nurun doktoru,Nur yüzlü ağabeyim benim.Seninle alay eden o doktorlar;aslında kendileriyle alay etmiş,seni küçümseyen şarlatanlar,kendilerini küçük düşürmüşlerdir.Çünkü sen gerçek bir doktormuşsun.Senden fazlasıyla istifade etmek gerekliymiş meğer.Aziz Üstadım;ne talebeler yetiştirmiş böyle.Gurur duymamak,gururlanmamak elde değil.Ne mutlu bize ve Nurları ve onun has talebelerini bize tanıtan Yüce Rabbimize,binler hatta milyonlar şükür...

 • Abdullah Tunç

  26.3.2020 11:16:35

  Ali İhsan tola abe,hayatta ike tam olarak bilinmedi kanaatındayım. O çağımızın bir hekim lokmanı idi. Maneviyatı yüksek bir evliya idi.Nur camiası içinde başka bir benzeri yok. O maddi, manevi bir hazine idi. Zama nında yüzlerce,binlerce insan bitkilerle tedavisinden istifade etti.Fakat onun fitoterepi ilminden yeteri kadar istifade edildi kanaatında değilim.Üstadımız ona 100 proje vermiş. Kim bilir, kaç kitap hacmında bir bilgiye, biri kime sahipti? Bunlar kaydedildi mi? Bu ko nuda bir varisi var mı? Rahmetli ile ilgil kitabı okuyunca, onun bası bir bilgi ummanı olduğunu öğrendim ammma çok geç oldu.Zamanımda fark etsey dim, en az bir ay yanında kalır,ilmin den faydalanmaya çalışırdım.Tabii izni olsaydı..Rabbim gani,gani rahmet ey lesin,nur içinde yatsın,mekanı cennet olsun.Sevgili yazarımızı bu önemli konuyu işlediği için tebrik ediyorum.

 • Pınar

  26.3.2020 10:21:08

  Allah razı olsun aktardığınız için. Bu aralar tam da böyle konularla ilgileniyorum, hatta kitap alıcam bitkiler ve taşların bu şifa boyutlarını anlatan. Yukarıdaki bilgilere nereden ulaşırız, herhangi bir kitabı var mıydı? Kaynak öğrenirsek çok iyi olur.

 • isa karabulut

  26.3.2020 08:59:34

  Ali İhsan abinin şifalı bitkiler kitabı var mı? Latif bey yazınızdan istifade ettim. Allah razı olsun.

 • Hüseyin İlhan

  26.3.2020 03:09:42

  Allah razı olsun.İnşaallah küçük bir kitapçık ya da besinlerle ilgili yazılarından istifade ettiğimiz F.Ergün kardeşle ortak kitap çıkarırsanız orada da bu bilgileri okumak arzu ederiz.

 • Emir Demir

  26.3.2020 01:39:00

  Keşke bu abi ile bir hekim heyeti bir araya gelip akademik bir çalismaya imza atsaydı veya bir kitap çikarsalardi millet için mükemmel bir hizmet olur ve gerçek tedaviye kavuşturduk.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı