"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Maskeli saldırganlar

M. Latif SALİHOĞLU
19 Ocak 2022, Çarşamba
(Bir önceki yazının devamı mahiyetinde.)

Din ve mukaddesat düşmanlarının zamanla maskeleri değişse de, tıynet ve karakterleri değişmiyor. Saldırmak için tetikte bekliyor ve uygun fırsatı kolluyorlar. Onların bu hasmane tavrı, dün olduğu gibi bugün de aynıdır.

Nitekim, şimdiki saldırganlarla aynı karakteristik özelliğe sahip olanların karalama çabalarına karşı bundan 14-15 sene evvel yazdığımız yazılar, bugün de geçerliliğini aynen koruyor. Bilvesile, 19 Ocak 2008’de söz konusu maskeli saldırganların kof iddialarına mukabil vermiş olduğumuz cevabî yazıyı az bir güncelleme ile yeniden dikkat nazarlarına takdim ediyoruz.

*

İki gündür, Said Nursî ve talebelerine kasten saldıran ve bile bile kara çalmaya yeltenen şahıs ve çevrelerden söz ediyoruz. Mesele ile alâkalı hemen herkes biliyor ki, bu kimseler uzun zamandır “ulusalcı” diye geçiniyorlar.

“Ulusalcı” diye bilinen kesim, 28 Şubat sürecinden bu yana, bilhassa 2004’teki MGK patentli siyaset belgesinin imzalanmasından sonra, Said Nursî’ye, talebelerine ve o zâtın telifatı olan Nur Külliyatı’na ayrı bir cepheden son derece hasmâne bir tavırla saldırıp duruyor.

Biliyorsunuz, bu kimseler Üstad Bediüzzaman’ın dinsizlik ve ahlâksızlık tehlikesi karşısında Hıristiyanlar ve bilhassa “dindar İsevîler” hakkında sarf ettiği müsbet mânâdaki sözlerini serrişte ederek, epeyce bir yaygara kopardılar, koparmaya devam ediyorlar.

*

Açıkça anlaşılıyor ki, bunların niyeti hâlis değil. Samimî ve dürüst olmadıkları için, Risâlelerdeki orijinal sözlere bakmak yerine, kasten tahrifat ile büsbütün çarpıtılmış başka iktibasları esas alıyorlar ve karalayıcı iddialarına sözde delil diye yutturmaya çalışıyorlar. Esasen, yalancı ve samimiyetsiz kimselerin tavrı genelde bu minvâl üzeredir.

Bu nadanlara göre, Said Nursî bütün Hıristiyanlara rahmet okuyormuş, onları bizimle yaptıkları savaşta bile koruyup kollamaya çalışıyormuş, hatta onların Cennetlik olduğunu bile söylüyormuş...

Ne gariptir ki, art niyetli oldukları artık tescillenmiş bulunan işte o aynı saldırgan kesim, şimdilerde yüzlerine başka bir maskeyi geçirmiş bulunuyorlar. Tabiî, ileride de başka başka maskeleri kullanacaklar demektir.

Meselâ, diyorlar ki: Türkiye’de son yıllarda meşhur Hıristiyanları öldüren katiller Nurcular’la irtibatlıdırlar, vaktiyle Nur evlerine gitmişler, Nur Risâlelerini okumuşlar, vesaire...

İşte, şimdi daha iyi anlaşılıyor ki, bunların yedekte duran birbirinden farklı renklerde başka maskeleri de var. Yerine göre, bu maskelerden birini takıp saldırıya geçerler. O eskidiğinde, yüzlerine bir başka maskeyi geçirip, bu kez ayrı bir cepheden çaprazlama ateş açmaya yönelirler. 

Bütün işleri güçleri bu… Yani, Nur Talebelerini hem “Hıristiyanlarla yakınlaşıyorlar” diye itham ederler, hem de “Hıristiyanları öldürüyorlar” diye, şeytana bile pabucu ters giydirmeye çalışıyorlar.

Ama, şükürler olsun ki, şimdiye kadar gayelerinde muvaffak olamadılar. Yalan ve iftiraları hep geri tepti. Bundan sonra da inşallah geri tepmeye devam edecek.

Zira, inanıyoruz ki, bir Nur ki Mevlâ yaka, o üflemekle sönmez; bir dâvâ ki, Hak inayet ede, o dâvâ saldırmakla yıkılmaz, bükülmez, tükenmez...

Okunma Sayısı: 2055
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Mehmet Türeli

  19.1.2022 15:10:55

  İslamiyet sadece müslümanlara gelmemiş, bütün insanlara geldiğine göre elbette hristiyana da yuhidiye de ermeniye de ve hatta ateiste de islamiyeti anlatacağız ve davet edeceğiz, sizin yolunuz doğrudur siz yolunuza devam ediniz demiyoruz, sizin dininiz tahrif oldu hak din ve bütün peygamberlere iman etmeyi emreden islamiyet olduğunu söylüyoruz.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı