"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“Bugün gazetemizde resmi ilân yoktur!”

18 Haziran 2022, Cumartesi
Evet, bu anonsu, neredeyse üç seneye doğru giden bir zamandır, Yeni Asya gazetemizde görüyorsunuz. “Bugün gazetemizde resmi ilân yoktur!”

Öyle mi? Bak heleeee... Demek öyle. Devlet idâresini elinde bulunduran beyler, herhâlde o makamları, mevkiileri, babalarından miras kaldı zannediyorlar. Galiba devleti, devletin malını, mülkünü, babalarının malı veya çiftliği gibi düşünüyorlar .

Değil beyler değil! Bu devlet, babanızın malı da çiftliği de değildir! Milletin size emanet olarak tevdii ettiği makamları iyi kullanasınız; haksıza, hırsıza, yolsuza, arsıza geçit vermeyesiniz diye size buraları takdim etti. Yoksa; keyfî, nefsî, hissî kullanasınız diye değil!

Yeni Asya gazetesi, bu milletin; ittifakını, uhuvvetini, muhabbetini, kardeşliğini, yarım asırdan fazladır temin ediyor. Risale-i Nurların matbuattaki lisânı olması vazifesini o kadar senedir yapıyor. Ondan öncesi ise, irtibatlı ve onun öncü kuvveti olduğu, Risale-i Nur müellifi büyük üstad Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri tâ Osmanlı zamanından beri, yukarıda saydığımız hasletleri bu millete ders verip, vatan ve millet bütünlüğünü temin edip, vatan evladlarının imanlarını halâs etmeye çalışıyor.

Bilhassa bu günlerde, milletin en büyük ihtiyacı olan; kardeşliği, sevgiyi millete aşılamaya çalışan Yeni Asya gazetesini baltalamaya, çelme takmaya çalışırsanız, muvaffak olamazsınız!  Üstelik de muhalif güçlere kuvvet vermiş olursunuz! Biz senelerdir kimleri gördük, geçirdik. Ama hiçbirisi de sizin gibi değillerdi. Fakat onlar da unutuldu, şimdi onların esâmesi  bile okunmuyor. Sizler de yarın unutulup gideceksiniz, ama yaptığınız o haksız icraat hiç unutulmayacak.

Onun için geliniz, bu inadınızdan, kin ve adâvetinizden bir an evvel vazgeçip Yeni Asya ile uğraşmayın!

Okunma Sayısı: 2020
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Hüseyin

  18.6.2022 19:26:11

  Osman kardeş maşallah sana . Evet hergün bu başlığı okuyup ruhum daralıyordu. Bir şey yapamamanın çaresizliği içimizdeydi. Senin bu yazını okuyunca rahatladım elhamdülillah. Hiç değilse, buğzetnek şeklindede olsa hakikatin gür sesi Yeni Asya da böyle bir hakikati haykırdınya kardeş, binler tebrik sana.

 • Canip pirim

  18.6.2022 08:28:27

  Ne yaparlarsa yapsınlar hakikatını gür sesini susturamazlar inşallah hepinizin gayretlini tebrik ediyorum

 • Eyyup adnan zengin

  18.6.2022 08:28:00

  evet bu ononsu ve kamu kuruluşların"daki dönen dolapları ankara"da yaşadığım için,bütün kamu kuruluşlarına girdiğimden dolayı dönen dolapları gerekcesiz giden onca malzeme,hediye altında malzeme ve milletin kasasını boşaltmalarını göz ardı etmek için gündem konusu olacak ve vatandaşı haber'dar edecek kaygısı ile yeni asya gazetemizi ve bu tür haber kanallarını tehtit mahiyetinde göz,dağı vermeye çalışıyoar şimdiye kadar bu gazete ve okuyanları nice tehdit"ile karşılaştı allah'ım sayesinde hep aydınlığa çıkıldı.osman zengin ağabeyimizin eline sağlık ...

 • S.topuz

  18.6.2022 01:09:43

  Yeni Asya ile uğraşan maddî manevi pişman ve perişan olur. Çünkü Yeni Asya, İ'lai Kelamullah için, din, iman ve Kur'an, hak, hukuk ve adalet,vatanın ve alemi İslamın Birliği ve de Dünya barışı ve Gerçek Demokrasi ve İnsan hakları için gayret ve çaba sarf etmektedir. Hedefi RIZA-İ İLAHİ'dir. Güneş balçıkla sıvanmaz. Allah yar ve yardımcımız olsun inşaallah.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı