"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Şuhur-u Selâsenizi ruh-u canımla tebrik ederim

Risale-i Nur'dan
08 Mart 2019, Cuma
Aziz, Sıddık Kardeşlerim!

Evvelâ: Bütün ruh u canımızla Receb-i Şerifinizi ve Şuhur-u Selâsenizi tebrik edip Cenab-ı Erhamürrâhimînden niyaz ediyoruz ki hakkınızda ve hakkımızda seksen sene bir mânevî ömr-ü bâkî kazandırmaya bu üç mübarek ayı vesile eylesin. Âmin.

Emirdağ Lâhikası, s. 394

***

Seksen sene bir mânevî ömr-ü bâkî kazandıran Şuhur-u Selâsenizi ve mübarek kudsî gecelerinizi ve Leyle-i Regaib’inizi ve Leyle-i Mi’rac’ınızı ve Leyle-i Berat’ınızı ve Leyle-i Kadr’inizi ruh u canımızla tebrik ve her bir Nurcunun mânevî kazançları ve duâları umum kardeşleri hakkında makbuliyetini rahmet-i İlâhiyeden rica ve hizmet-i Nuriyede muvaffakıyetinizi tebrik ederiz.

Emirdağ Lâhikası, s. 452

***

Bu Şuhur-u Selâse, seksen küsur sene bir ömrü kazandırıyor. Elbette sizler gibi mücahidler onu kazanmaya çalışacaksınız. Cenab-ı Hak, her bir gecesini sizin hakkınızda Leyle-i Mi’rac ve Leyle-i Berat ve Leyle-i Kadir kadar kıymettar eylesin, âmin.

Kastamonu Lâhikası, s. 90

***

Bu şuhur-u mübarekede kazanç bire yüzdür. Mübarek kardeşlerim ricâlen ve nisâen ve masumlar ve muhterem ihtiyarlar duâlarıyla bize yardım etmelerine pek ziyade ihtiyacımız var. İnşaallah daha hiçbir fırtına sizleri sarsmayacak, çelik gibi metanetiniz kırılmayacak.

Emirdağ Lâhikası, s. 66

***

Ben bu sene çok zaif ve ihtiyar ve âciz bir halde bulunduğumdan, genç kardeşlerimden manevî muavenetlerini bu mübarek Şuhur-u Selâsede rica ediyorum. Her birisine birer birer selâm ve dâreynde selâmetlerine duâ ediyoruz.

Kastamonu Lâhikası, s. 154

***

İhlâs kuvvetinden sonra bizim en büyük kuvvetimiz iştirak-i a’mâl-i uhreviye düsturuyla birbirimize kalemlerle her birinin a’mâl-i saliha defterine hasenat yazdıkları gibi lisanlarıyla her birinin takva kalesine ve siperine kuvvet ve imdat göndermektir. Ve bilhassa fırtınalı tehacüme hedef olan bu fakir ve âciz kardeşinize, bu mübarek Şuhur-u Selâsede ve eyyam-ı meşhurede yardıma koşmak, sizin gibi kahraman ve vefadar ve şefkatkârların şe’nidir. Bütün ruhumla bu imdad-ı manevîyi sizden rica ediyorum. Ve ben dahi iman ve sadâkat şartıyla, Risale-i Nur Talebelerini bütün duâlarıma ve manevî kazançlarıma, yirmi dört saatte, iştirak-i a’mâl-i uhreviye düsturuyla, bazen yüz defadan ziyade Risale-i Nur Talebeleri ünvanıyla hissedar ediyorum.

Kastamonu Lâhikası, s. 156

LÛ­GAT­ÇE:

a’mâl-i saliha: Salih ameller, Allah’ın rızasına uygun olan işler.

dâreyn: Her iki dünya, dünya ve ahiret.

eyyam-ı meşhure: Meşhur günler.

hasenat: İyilikler; sevaplar.

iştirak-i a’mâl-i uhreviye: Ahirete ait amellerde ortaklık, birbirinin sevabından hissedar olmak.

leyâli-i mübareke: Mübarek geceler.

Leyle-i Regaib: Regaib Gecesi.

metanet: Metin olma, dayanıklılık; gayret.

muavenet: Yardım.

nisâen: Kadınlar olarak.

ömr-ü bâkî: Daimî, sonsuz ömür.

ricalen: Erkekler olarak.

şuhur-u mübareke: Mübarek aylar; Recep, Şaban ve Ramazan.

Şuhur-u Selâse: Üç Aylar; Recep, Şaban ve Ramazan.

tehacüm: Hücum etme, saldırma.

Okunma Sayısı: 1539
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı