"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Cehennemin öfkeli kükreyişi ve La Palma...

Şükrü BULUT
12 Kasım 2021, Cuma
Anlatacağımız hikâyenin yalnızca La Palma‘ya ait olmadığını aşağıda anlayacaksınız.

Belki de bu hikâyenin çerçevesine; Pompei’in, Phuket’in, Aspendos’un, Sedom ile Gomore’nin de dâhil edilmesinin gerekliliğini bize hatırlatacaksınız. Ayrıca; Yaratıcılarına inkâr ile isyan etmiş asi kavimlerin mukaddes kitaplardaki hikâyelerini de... Haklısınız. Fakat biz, umumî bir kanunun zamanımızdaki hususî bir yansımasını size takdim etmeye çalışacağız.

La Palma’nın; İspanya’ya ait Atlantik içindeki adalardan bir adacık olduğunu okuyucularımız biliyorlar. İklimin güzelliği, deniz ve diğer bazı unsurlar, buradaki yerli unsurların, bir kısım zenginlerce kenara itilip sefahetçilerin turizm cennetine dönüştürülmesine zahiri bir sebep olmuş. 2008 malî kriziyle sarsılan ve global sermayeye ait bankaların hegemonyasına giren İspanya devletinin de, hem ülkeye ve hem de kendisine bağlı adalara gelip gidenlere bir şey diyemediğini, önceden biliyorduk. Ahlâk ve semavî dinler karşıtı dünya görüşünün on bir Eylülden bu yana giderek AB’de ağırlık kazandığını da manzaraya ilâve ettiğimizde, bu adalarda olup bitenlere Avrupa’nın müdahale etmediğini söyleyebiliriz.

Evet, neden La Palma’dan bahsediyoruz?

Beş haftaya yakındır, bu adadaki yanardağın dünyamızın merkezindeki “Küçük Cehennem” denilen magma merkezinden Cenneti adaya homurdanarak lavlarını fışkırdığını, ada sakinlerinin en az onda birisinin tahliye edildiklerini ve binlerce evi-barkı külleriyle örttüğünü, büyük bir ihtimalle duymamışsınızdır. Yüzlerce deprem ile sarsılan adacık, çoğu 3,5- 4,5 arası olan bu sarsıntılarla adeta bir ayı aşkındır tamamen beşiğe dönüştüğü halde, global güçlerin rüşvetle yönlendirdiği çoğu dünya medyasının gündemine bir türlü düşmüyor. Bu garip ve dehşetli olayın; Dünyanın en ücra köşesinde gariplikler peşinde koşan haberci muhabirlerin neden dikkatlerini çekmediğini siz de mi merak etmiyorsunuz? Siyasal İslâmcı hükümetimizin havuz medyasından, birçok İslâm ülkesindeki büyük gazete ve tv.’lere kadar…

La Palma’da neler olmuştu veya planlanmıştı, sorusuyla devam edelim. Kur’ân-ı Kerîm başta olmak üzere mukaddes kitaplardaki “kavimlerin helâk hikâyelerini”, Peygamberimizin (asm) bu tarihi anlatan hadis-i şeriflerini okuduğumuzda, bu hadiselerin Allah’a isyan eden ve Yaratıcının koyduğu yaratılış kanunlarını çiğneyen toplulukların cezalandırılması manasında olduğunu anlayabiliyoruz. Yalnız semavî dinlerin tarihçelerinde değil, zamanımızda yaşadığımız birçok afetin kaynağında manevî sebep olarak da “insanların yaratıcıya isyanlarını” ararız. Kur’ân-ı Kerîm; geçmiş kavimlerin hikâyelerinden bahs ederken, isyancı kavimlerle peygamberleri arasındaki diyalogları da verir. Hz. Nuh, Hz. Lut, Hz. Şuayip, Hz. Musa, Hz, Salih ve Hz. Hud (aleyhimüsselâm) kıssalarını okuduğumuzda isyankâr milletlerle şefkatli peygamberleri arasındaki konuşmalara adeta şahit oluruz.

Bu girizgâhın La Palma ile alâkasına gelince… Bildiğiniz üzere yaratılış ile savaşı “hürriyetler, değişim ve farklılıklar” perdesinde insanlığı iğfal ile götürenlerin son yıllarda üzerinde önemle durduğu bir husus, insan neslini azaltmak ve hegemonyaya buradan ulaşmak olduğunu LGBT başta olmak üzere; kürtaj, kadınları aileden uzaklaştırmaları projeleri, kadın erkek rekabeti gibi icraatlarından çıkarabiliyorsunuz. İşte bu program çerçevesinde söz konusu global dinsizlik cereyanı, on bir ülkede finanse ettikleri “LGBT muhtevalı” filmleri geçtiğimiz 24 Temmuz’da İspanya’nın La Palma adasında “Cine Gay La Palma” namıyla bir festival ile dünyaya ilân etmişler. Gazete haberlerinden, ahlâk karşıtlarının bu festivali 2015’ten bu yana (13-14 Temmuz) düzenlemekte olduklarını anlıyoruz. Haberdar ettikleri sempatizanlarıyla bundan böyle filim festivalini geleneksel hale getireceklerine ve gelecek senede daha çok iştirak ve faaliyet için karar almışlar. İlginç bir tevafuk ki; adanın büyük yanardağı da 19 Temmuz’da faaliyete geçmeye başlamış.

Bize göre Sedomluların, Gomorelilerin, Pompeylilerin, Aspendos ve Phuketlilerin yüzüne fışkıran lavlar, “Küçük Cehennemin” gayz ve öfkesinden fışkırdığı gibi, beş haftayı aşkındır sakinleşemeyen La Palme Yanardağı’nın ağzından fışkıran Cehennemi lavlar da aynı yerden geliyorlar. Biliyoruz… Efkâr-ı ammesi İslâm olan Türkiye’mizde, inkârlarını dobra ortaya koyamayan bazı yazar ve düşünce sahipleri, küfürlerini nifaka bürüyerek, musîbetten ders çıkarma yaklaşımlarını tenkit edeceklerdir. Geçmişte, isyankâr kavimlerine nasihat edip ikaz eden Peygamberlere karşı kullanılan üslûbun, günümüzün semavî dinler karşıtı medyası için de geçerli olmadığını kimse iddia edemez. Bu da hayatın ve imtihanın bir kuralı olmalı. Tıpkı “KÜÇÜK CEHENNEMİN”, ilk insanlardan zamanımıza kadar bağlı olduğu kanunlar çerçevesinde, inkâr ve isyancıları ikaz ettiği gibi…

Ahlâksızlığı terviç niyetiyle festival düzenleyenler sırra kadem bastılar. Yanardağdan yerleşim yerlerine, ormanlık alanlara ve adanın güzelim kumsallarına doğru akan lavları seyretmek üzere komşu adalar üzerinden buraya gelen seyircilerden bahs eden Avrupa basının, olaya magazin yaklaşımıyla haberdar olduğumuz bu hadiseyi; hem dünyamızın hayatını, hem insanlığın maddî-manevî hayatını ve hem de tarihini alâkadar etmesi cihetiyle bilmecburiye kaleme aldığımızı kıymetli okuyucularımıza arz ederek; güzel ahlâk, barış, adalet ve insanın öne çıktığı bir dünya için Allah’a duâ edelim, diyoruz.

Okunma Sayısı: 3116
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • İsmail

  17.12.2021 16:05:18

  Cehennemin öfkeli kükreyip la palma YAZINIZ COK GUZEL ELINIZE YUREGINUZE SAGLIK

 • Selamet

  16.11.2021 11:13:58

  "Efkâr-ı ammesi İslâm olan Türkiye’mizde, inkârlarını dobra ortaya koyamayan bazı yazar ve düşünce sahipleri, küfürlerini nifaka bürüyerek, musîbetten ders çıkarma yaklaşımlarını tenkit edeceklerdir." Demek bu yüzden bu yazıyı okumadan önce duymadık nifakla iş yapan medyamızdan, milletini kör ve sağır koyan medyamızdan. Sizden Allah razı olsun.

 • Bülent Derviş

  15.11.2021 23:37:36

  Allah her bir musibette aklımızı başımıza almayı ,ben ne yapmışım demeyi nasıp edsinki "duasıyla"daha büyük felaketlerden muaf olabilelim. Güzel bir yazı ayıktırıcı bir emek . Emeğine ,yüreğine Saglık...

 • Bünyamin

  15.11.2021 14:04:33

  Afaki hadiselerden enfüsü dairedeki vecibelerimizi hatirlama ve hatırlatmaya vesile olan yazılarınızın devamını bekliyoruz.

 • Ahmet İhsan

  12.11.2021 23:21:35

  Dünyayı resetlemek isteyenlerin habis aletleri, inşallah ellerinde kalacak ve başaramayacaklar.

 • Mehmet Said

  12.11.2021 22:59:16

  Abi ilahi ikaz ın önemi konusundaki gerçekçi dikkat çekmenizi takdir ediyoruz. Ellerinize sağlık.

 • Muharrem

  12.11.2021 12:37:05

  Münkirler, bu gibi olayları ya görmezden gelirler veya onlarla alay ederler. Fakat onların bu fiilleri neticeyi daima aleyhlerine çevirir.

 • sefer hoca

  12.11.2021 10:31:45

  güzel ve müdakikkane bir tesbit.Tebrikler

 • Zeliha

  12.11.2021 10:22:47

  Ve ‎ فٖى تَضْلٖيلٍ‎ aynen bin üç yüz altmış (1360) tarihini gösterip dalaletin cezası olarak kavm-i Lût'un başına gelen ahcar-ı semaviyeyi andıran semavî taşlar o tarihlerden sonra geleceğini haber verip tehdit ediyor. Emirdağ Lâhikası 1 Viladivostok*** ormanın doğru ismi. Dinsizliği ahlaksızlığı dünyaya yayamaya çalışanları cezasız bırakmayan Allah'a sonsuz şükürler olsun. Müslümanların yuzunu dünyaya çevirmek içinde her türlü hile ile gençlerimiz maalesef etki altına almayı başarmışlarken nurcularda da çok iş düştüğünü bir kez daha anlıyoruz. Bilhassa 12-13 yaşlarında ki çocuklarda meyvelrini vermeye başladı maalesef. Okullarda görebiliyoruz.

 • Zeliha

  12.11.2021 10:15:42

  Tıpkı üstadın hayatta olduğu zamanlarda Rusya'da viladiskov ormanlarına düşen göktaşlarıni haber yapmamaları gibi. Başlarına gelen belaları gizlemek dinsizlerin adeti. Teknoloji geliştikçe bu tarzlarını yayiyolar ,maalesef Müslümanlarda aldaniyor. Allah razı olsun, Allah'ın yardımı inanlarla elhamdülillah

 • Hüseyin

  12.11.2021 09:53:21

  (2)Kapitalistin neoliberalin anlayışında  ahlâk veya ahlaksızlık, namus veya namussuzluk iman veya imansızlık gibi kavramlar kendileri için değil alt tabakalar için geçerliydi. La palme ahlaksızların icat ettikleri kavramları anlamları lavlarıyla kül etti ..

 • Hüseyin

  12.11.2021 09:52:34

  (1)Kapitalizm, seküler yaşam, dünyevileşme, haz odaklı yaşam biçimi, para odaklı düşünme beşerî varlıklara kutsal kitaplardaki cennet tasvirlerinden de yola çıkarak La Palma gibi cennetvari harika yerler keşfettiler, firavunvari  yapılar inşa ettiler, fena olmadan fani dünyada cennetin fragmanını yaşamaya çalıştılar zevkü sefanın enva-ı türlüsünü gözlerden uzak mekanlarda  fiziksel ölüm gelmeden  kendilerini şehvetin ve uyuşturucunun batağında  kaybettiler.Çivisi çıkmış dünyada adalet güçlünün kapitalistin neoliberalin elindeydi kimisi açlıktan kırılırken ahlaksız neoliberaller imansız kapitalistler  servetine servet şehvetine şehvet katıyordu... Bütün bu iğrençliklerin üzerinde yaşanmasına la palme adası daha fazla susamazdı susmadı yeter dedi bir canavar gibi kükredi lavlarıyla dışardaki ahlaksızların üzerine adeta kustu kusmaya devam ediyor..

 • Mustafa coban

  12.11.2021 09:27:38

  Allah imhal eder ihmal etmez.bu gün buna doğa olayi diyorlar.kuran kissalarinda ceza diye anlatiliyor.ispanya ve diger kolonyalistler zulmlerinde boğulacaklar.nufuslari erimekte gründen güne.

 • Haydar

  12.11.2021 08:41:32

  La Palma adasında yaşananları manevi açıdan çok güzel anlatmışsınız. Allah razı olsun

 • Kerem

  12.11.2021 08:30:13

  Günah umumileştikçe, musibetler de umumileşiyor. Dünyamızın takati de azaldı.

 • Haşim Özkan

  12.11.2021 06:02:42

  İstikbal taht-i emrinde,dünya taht-ı hükmünde ve nefsimiz taht-ı idaresinde olan Rabbimiz bizi nefsimizi n şerrinden,kabir azabından ve cehennem ateşinden muhafaza eyle bu cuma sabahı hürmetine.

 • H.ibrahim Karahan

  12.11.2021 03:53:47

  Allah razı olsun abi

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı