"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yeşil makyajlı kızılı tanıyor musunuz?

Şükrü BULUT
28 Mayıs 2021, Cuma
Çoğu okuyucularımız, şu yazılarla fevkalâde kıymetli zamanlarını heba ettiğimizi düşüneceklerdir belki de. Fakat dikkatlice bu mevzuyu sonuna kadar takip edecek sabırlı ve ufuk sahipleri, “bileşik su kaplarına” dönen dünyamızda, birçok hakikatin, Kur’ân ve iman düşmanlarınca sosyal hadise ve yapılarla perdelendiğini göreceklerdir.

Âlem-i İslâm’ın kaderi ve geleceğinin, Avrupa ile aynı teknede yoğrulduğunu daha önce de yazmıştık: Hıristiyan olması, ahir zamandaki bu din karşıtlarının ancak İsevîlerce mağlûp edilebilmeleri, doğru demokrasinin ise AB topraklarından dünyaya yayılacağı realitesi ve Bediüzzaman’ın; “Avrupa üflüyor, biz oynuyoruz” hakikati gibi çok önemli paradigmalar, Nur Talebelerinin Avrupa üzerinden dünyaya yayılan hareketlerin mahiyetini, doğru bir şekilde anlatma zaruretini ortaya koyuyor. Yani, ahir zamanın amansız ve emansız düşmanları Avrupa’dan çıktığı gibi, panzehri olan Müslüman-İsevî ittifakının da adresi Avrupa’dır.

AB’nin amiral gemisi ve Bediüzzaman’ın övgüsüne mazhar olmuş Almanya demokrasisi üzerinden dünya demokrasilerine musallat “YEŞİLLER“ hareketinin mahiyetini, ancak ahir zamanın mahiyetini Risale-i Nurlar’dan okuyanlar izah edeceklerdir görüşündeyiz. Birinci ve İkinci Dünya Savaşları’nda Almanya’yı hedef alan “SEMAVÎ DİNLERE DÜŞMAN, MARKSİST EMPERYALİST ŞİMAL CEREYANININ” sebep olduğu acıları halâ çekiyoruz. Yeni felâketleri önlemek ve sınıf çatışmaları metoduyla dünyamızı kan gölüne çeviren “ŞERİR HAREKETLERİ” önlemenin yolu, onların mahiyetlerini kamuoylarına anlatmaktan başka şekilde olamaz.

Avrupa’da ve bilhassa Almanya’da “Yeşiller Hareketi” namıyla ortaya çıkarak partileşen bu zümre, kimliğindeki Marksizm’i herkese ilân etmese de inkâr cihetine gitmemiş. Bu hareketin kurucuları, ideolojisi, programındaki pek çok noktalar ve kısmî icraatları; her halükârda solcu ve Marksist olduğunu ortaya koyuyor. Bu partinin neden açıktan açığa Marksizm’e ve sola programıyla sahip çıkmadığı noktası herkesin dikkatini çektiği gibi, bizim de dikkatimizi çekiyor. Aşağıda vermeye çalışacağımız bilgiler, inşaallah pek çok sorumuzun cevabını verecektir kanaatindeyiz.

Avrupa’daki bütün partilerin dayandıkları fikirleri, ideolojileri, tarihi arka plan yapıları ve programlarını incelediğinizde, Asya demokrasilerindeki “ŞAHISÇILIK VE FERDİYETİN” siyasî partiler için geçerli olmadığını bizzat müşahede edersiniz. Yeşiller hareketini bu adeseden ele aldığınızda; ideolojisi, uluslar arası çalışmaları esas alması, devrimciliği, klâsik ahlâk ve geleneğe köklü itirazı, LGBT ve Feminizme taraf olması itibarıyla bu partinin, Marksist bir sol hareketi olduğunu açıkça görüyorsunuz. Risale-i Nur’un bahis ettiği “İNKÂR-I ULÛHİYET”, yani Yaratıcıyı inkâr ve redd düşüncesinin, insanların sosyal hayattaki ihtiyaç ve endişelerini esas alarak, birçok şekle girip renge boyandığı gibi; Almanca konuşan coğrafyada da “Yeşiller” olarak yansıma yapıyor.

“YEŞİLLER HAREKETİNİN” diğer sol partilerle birlikte sahaya çıkmayışının sebeplerini araştırırken, belki öncelikle Marksizm’in Avrupa tarihi içindeki “GÖMLEK DEĞİŞİMLERİNİ” veya yeni kollarını incelemek gerekiyor. 1923’e kadar Avrupa’yı ihtilâllerle sosyalizme kazandırmayı düşünenlerin bir kısmı, Almanlara mağlûp olmalarıyla birlikte Frankfurt ve diğer ideolojik mekteplere sapacaklardı. Hürriyet ve demokrasinin gelecekte kuvvetleneceğini öngörü ile tesbit eden birçok sol deha; askerî veya başka imkânlarla sınıf çatışmasından elde edecekleri neticelerle ihtilâl olmayacağını kabul ederek, Marksist kapitalizme geçiş yapacaklardı. Kendilerine “YENİ LİBERALLER” ismini alan bu hareketin içindeki bazı ihtilâlci fıtratlar, 1968 talebe hareketlerinden sonra dernekçiliğe ve siyasî particiliğe yöneleceklerdi. Global sermaye ile Marksist solun birlikte propagandasını yaptıkları “YEŞİLCİ SİYASî PROFİLLERİN” ekserisi bu anarşist nesilden oluşacaklardı. Yani bizdeki Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve arkadaşlarının siyasete yöneldiklerini düşündüğünüzde, Yeşiller hareketini az-çok anlarsınız. Bizde de; 68 kuşağının anarşistleri vurulmasaydı veya idam edilmeseydiler, belki de Ertuğrul Kürkçü ve arkadaşları gibi TÜSİAD’a dâhil olacaklardı denilebilinir.

Bu hareketin kurucuları veya öncüleri olarak kahramanlaştırılanların ekseriyetinin Batı Almanya komünist hareketi (KBD) mensupları olması, buradaki Marksist devamlılığı gösteriyor. Meselâ Aşkenaz anne-babadan doğma John-Bendit’ten tutunuz, en yakın arkadaşı eski anarşistlerden Joshka Fischer’e kadar… Veya Alfred Willi Rudolf Dutchke’den Baden-Württenberg’li Winfried Kretsch’e ye… Hatta Alman komünistleri Dutschke’yi Che yerine koyacaklardı. Komünistlerin sosyolog olarak andıkları bu anarşistin Frankfurt Okulu düşünürlerinden Lucas’ı incelemesi de Yeşiller hareketinin Neocon ve Neoliberal bir karışımla Marksizm’i devam ettirdiğini gösteriyor. Çok ilginç bir haberi Pinews.Net geçmişti: Yeşiller Partisi’nin gençleri Lenin ve Stalin’in yolunda ilerleyeceklerdi. Yine “in planet wissen.de de, Natalie Mustermann’ın Rudi Dutchke hakkındaki yazısı, bahsettiğimiz hususlarla alâkalı daha fazla bilgiyi satır aralarında veriyor. Bu arada, hem Avrupa’da ve hem de Amerika’da bayraklaştırılan Patra Kelly de bu ekibin manevî liderlerinden sayılır ki, 1992’de erkek arkadaşı tarafından öldürülmüştür.

Bu günlerde, hedef olarak AB’yi esas alan global Marksistler, Almanya siyasetini “Yeşiller hareketi” ile karıştırıp, Alman demokrasisini zayıflatmanın yollarını arıyorlar. Arkalarındaki büyük sermayedarlar, küresel bütün sol örgüt ve partiler ile basit hesaplar içindeki bazı Alman politikacıları, Yeşiller hareketi ile Avrupa Demokrasisine darbe vurmaya çalıştıklarından, YEŞİLLER meselesini gündemimize alıyoruz. Bilhassa global Marksist kapitalistlerin, Varşova Paktı’nın dağılmasından sonra tezgâhlarını Çin Komünist Partisi’nin himayesine taşımalarıyla, hem Yeşiller hareketinin, hem Neoliberal sermayesinin, hem küresel ihtilâl ve savaşlar peşinde koşuşturan Neocon’ların oluşturdukları bu büyük tehlikeye dikkat çekmememiz, insaniyetimizle çelişeceğinden, sizi de rahatsız ediyoruz. Bu hareketin keyfiyet veya kemiyetinden ziyade, bir parti aracılığıyla Avrupa’dan açacakları kapıdan girecek tahribatların büyüklüğü herkesi şimdiden endişeye sevk etmeye başladı.

Genelde, küresel tahribatçı dinsizlik cereyanlarına karşı ABD ve AB ile birlikte karşı duruyorlardı. Söz konusu küresel deccaliyet, bundan böyle bütün kuvvetini toplayıp AB’ye karşı hamleye girişecektir. Önemli ve kritik bir döneme girdiğimizden “Yeşiller Hareketinin” mahiyetini, ittifaklarını, hedeflerini Avrupa’daki Müslümanlara anlatmaya devam edeceğiz.

Okunma Sayısı: 1796
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Ahmet

  29.5.2021 17:42:59

  İstedikleri partiyi istedikleri şekillerle topluma medya aracılığıyla daha iyi gösterip elbette kendilerince hedefleri var! Unutmayalımki bizlerde burda yaşayan müslüman toplum olarak bireysel haklarımızı sonuna kadar savunup sorumlu olduğumuzu unutmayarak heryerde her alanda dini hürriyetlerimize sahip çıkmalıyız! Dünyaya herkes kendince bir renk vermeye kararlı ise bizlerde hakiki yeşil fıtri yeşil olmaya devam etmeliyiz. O sahte yeşiller başa gelsede alman toplumunda ki çöküntü yü tamir etmek burda yaşayan toplumla iç içe olan müslümanlar ile hakiki dindar gerçek hristyanlar ile olacak. vslm

 • Halil İbrahin KARAHAN

  28.5.2021 20:58:45

  Allah razı olsun.

 • Osman

  28.5.2021 17:22:39

  Güzel bilgi ler tebrik ederim Almanya önemli A. B. Önemli küresel zındıka komiteleri Her ülkede oraya göre oyun yapıyorlar Uyanık olup birinci avrupa ya destek olalım dünya nın selameti bundandır

 • Sezai MUMCU

  28.5.2021 14:44:17

  1) Almanya'da YESILLER hareketi baslangicta TEK PLAN VE PROGRAM üzerine kuruldu Almanya Federal Meclisinde Takim elbise yerine kot pantalon, araba yerine bisikletle MASUMANE DOGAYI KORUMA HAREKETI olarak basladi. Mesruiyyeti Alman Meclis ve Medyasinda cok konusulurken ayni dili konusan kücük komsu AVUSTURYA YESILLER PARTISINI yeniden icat etmeye gerek kalmadanALPLERDE EKOLOJIK DENGEYI KORUMA gerekcesiyle birebir kurdu. Cevrecilik KISVESIYLE Yesillerin bünyesine cok sonralardan sokulan LADINILIK,CINSEL SINIRSIZ ÖZGÜRLÜK baslangicta gizlenen TEMEL FIKIR oldugu sonradan anlasildi. Bu FIKIR Risalelerden bildigimz gibi Komünist Rusya'nin gencleri kiz erkek karisik hamamlara sokmasi ile direnci elinden alinan gencligi sapikliga sevketmek oldugu ve bunu YESILLER özgürlük namina dile getirdiler.

 • Sezai MUMCU

  28.5.2021 14:43:53

  2) Bugünün AB nin BEYNI ve MOTORU olan Almanyasinda kanunlarda yapilan degisimlerle bizde Istanbul Antlasmasi’nin kabul edilemez gayri ahlaki Antik Sodom, Gomora ve Italya'nn Pompei kenti insanlarinin SINIR AHLAK TANIMAYAN yasam tarzina kapi acan; dindarlari TEHDIT unsuru IDEOLOJIK VIRÜS PANDEMISI olarak yayilmaktadir. AMA KUR’AN BUNA BILMANA DURUN YAPAMAZSINIZ, DINDARLARIN HUKUK VE ÖZGÜRLÜKLERINI ALLAH KORUMAKTADIR DIYOR!

 • Nura

  28.5.2021 13:20:56

  Yeşilin arkasına sığınmış kızıllar... Muhteşem bir tesbit ve teşbih. Allah razı olsun.

 • Serap

  28.5.2021 12:08:06

  Evet neden Almanya’yı merkez olarak kullanıyorlar veya atölye... Bunu da yazsanız... Ellerinize sağlık

 • Salih

  28.5.2021 11:26:02

  Yeşil makyajlı kızılın yalnızca Almanya'nın problemi olduğuna inanmıyorum. Eğer Yeşil hareketin arkasında Marksistler varsa, bunlar mutlaka Antarktika'da, Alaska'da, Kuzey Kutup' ta ve Gobi çölünde de organize olmuşlardır. Para ve destek problemi olmayan bu küreselleri her devlette, her kıtada ve her milletin içinde aramak gerekiyor. İslâm dini bunlara deccal! diyor.

 • Hüseyin

  28.5.2021 10:54:13

  Toplumsal-siyasal hayatta ahlak yokluğu   ya da ahlak yetmezliği zuhur edince, dini ritüeller söylemler ve semboller muallakta kalır, etkisi kaybolur. Ahlaksızlık, süreç içerisinde kişileri, zamanla bütün bir toplumu ahtapot gibi kollarına alır, sarıp sarmalar, bukalemun gibi kişileri renkten renge kılıktan kılığa büründürür. Tarih boyunca ademoğlu, güç ikbal ve menfaat devşirmek adına, dini /ahlaki ve ırkî söylem ve sembolleri kullanmaktan, harcamaktan çekinmemiştir..Demokrasinin gelişimi ve hürriyetin doğuşuyla birlikte ahlakın/ahlaksızlığın mahiyeti ve insanın niyeti ve hedefleri bazı şeylerin göründüğü gibi olmadığını ortaya koymuştur...

 • Ekrem B.

  28.5.2021 10:46:21

  Aslında şahıslar, partiler, komitalar, ülkeler ve zamanlar değişse de benzer tahrip senaryolarının farklı oyuncular tarafından aynı senoryo için, eskidekilerin halefi yönetmenler tarafından sahneye çıkarıldığını görüyoruz. Ancak ahirzaman zamansızlığında Almanyadan dünyaya etkisi yayılan hadiselerin tülbentten süzülmüş özünü, bir Nur talebesinin bakış açısından okumak, bizim için bir ayrıcalık. emeğinize sağlık. Olayların üstüne çıkarak, boğulmadan, yapbozun parçalarını birleştirebilmek 21. yüzyıl Nur okuyucularına düşüyor. Agah olacağız inşallah!

 • Zeliha

  28.5.2021 06:54:55

  İnkari uluhiyet ne şekle girse demekki teşhisi mümkün. Ancak ahir zamanın son alimini ve eserlerini ciddi okuyanlar görmesi de ayrıca incelenmeli. Çokça ele alınması kulliyet kes etmesi ancak Risale-i Nur un vazifesini yerine getirir sanıyorum. Allah razı olsun. Bizi nereden kusattiklarini öğrendikçe daha da uyanık olmak hali hasıl oluyor. Şu uyumuş ve uyuşmuş asrın insanlari olarak izahlara çok ihtiyaç var. Araştırmalarınız oldukça ufuk açıcı.

 • Fatih

  28.5.2021 06:52:30

  Sn. Bulut "Bediüzzaman’ın övgüsüne mazhar olmuş Almanya demokrasisi..." cümlesinin Risale-i Nurdaki karşılığı nerededir?

 • Kerem

  28.5.2021 06:18:01

  Yeşiller hareketinin gafletimizden bu kadar yararlanmalarına ve hdp ile insanlığımızın aleyhine çalışmalarına şaşmamak mümkün değil. Allah razı olsun.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı