"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

İsrail’e İsrail’den tepki

Faruk ÇAKIR
19 Kasım 2023, Pazar
Kendi güvenliğini sağlama iddiasıyla Gazze’ye bomba yağdıran ve Filistinlilere hayat hakkı tanımayan İsrail’e; içerden, İsrailli siyasetçiler de itiraz seslerini yükseltmeye başlamışlar. İslam dünyası, Avrupa ya da Amerika’dan değil; İsrail’in içinden yükselen bu itirazlar inşallah “Zalim İsirail”in zulme son vermesine sebep olur ve olacak.

İsrail’in Gazze’de yaptığı zulme ve katliama içerden, İsrailli Meclis Üyesi Yahudi siyasetçi Dr. Ofer Cassif’den anlamlı bir itiraz sesi yükselmiş. Yahudi siyasetçi Dr. Ofer Cassif, (Hamas saldırısını da kınayıp) Gazze’deki saldırılara tamamen karşı olduğunu anlatırken şöyle demiş: “Birincisi vicdani, çünkü Gazze’deki saldırılar tamamen masum sivillere yönelik yapılıyor. Şu andan itibaren 11 binden fazla masum sivil öldürüldü ve ben bunların yarısının çocuk olduğunu biliyorum. 3 binden fazlası da kadın. Bu masum siviller Hamas için hiçbir şey yapmadı. Hamas’a karşı yapacakları bir şey yok. Onlar İsraillileri öldürmedi. Bu nedenle İsrail savaş suçu işliyor. Gazze’de elektrik, yakıt ve su yok. Hastaneler yaralılara bakamıyor. Cerrahlar hiçbir şey yapamıyor, ameliyatlar yapılamıyor. Çünkü elektrik ve ilaç yok. Bu saldırılar insanlığa karşı bir suçtur. Şu anda İsrail hükümetinin yaptığı şey güvenlik değil intikam amaçlıdır ve intikamın yanında yapılan bu fiyasko Filistinlileri marjinalleştirilerek kıyımlarına göz yummaktır. Karşı çıkmamın diğer nedeni, bu saldırılar tüm bölgeye hızlıca yayılabilir.” 

“Saldırıların ardından sivil vatandaşlar arasındaki ilişkiler nasıl etkilendi?” sorusunu cevaplayan Cassif, şunları da söylemiş: “Şu anda hükümet ilişkilerimizi mümkün olduğunca kötüleştirmeye çalışıyor, bizleri farklılaştırmak aramızda bir ötekileştirme istiyor. Arap ve Yahudi vatandaşları birbirinden ayırmaya çalışıyor ve bu maalesef çoğu Yahudi tarafından destekleniyor. Şanslıyız ki birçok Yahudi de, 1 milyona yakın Filistinli de biliyor ki biz birlikte yaşayabilir ve birlikte işgale karşı eşitliğimiz için mücadele edebiliriz. İsrail hükümeti Arap ve Yahudileri bölmek ve ayrıştırmak istiyor. Ve hatta görünüşe göre İsrail hükümeti bu şiddetin artmasını istiyor. Böylece faşist ırkçı amaçlarını artırıyorlar. Ve arkalarına güç alıyorlar. Ancak Yahudilerin bir kısmı ve Arap azınlık, İsrail’in Araplar üzerinde uyguladığı etnik temizlik politikasına, Apartheid sistemine ve tabii ki işgale karşı çıkıyor.” (Konuşan: [CNN Türk’ten] Elif Zeynep Özipekçi, hurriyet.com.tr, 17 Kasım 2023)

Esasında bütün mesele bu noktada düğümleniyor: İsrail’i durdurmak için en başta İsrail içinden yükselen itiraz seslerine destek olmak ve bu itirazları dünya gündemine taşımak icap eder. İlave olarak dünyadaki bütün itiraz seslerine bir araya getirip “İsrail’i destekleyenler”in karşısına çıkmak şart. 

Bu gelişmeler, bu itirazlar “insanlığın” uzun dönemde “Zalim İsrail”i mağlup edeceğine işarettir inşallah.

Okunma Sayısı: 1231
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  20.11.2023 04:41:36

  ..."İşte böyle bir sırada, o cereyan (Deccalizm, Süfyanizm veya Siyonizm ve ehl-iKÜFÜR) pek kuvvetli göründüğü bir zamanda, Hazret-i İsa Aleyhisselâm'ın şahsiyet-i maneviyesinden ibaret olan hakikî İsevîlik dini zuhur edecek, yani rahmet-i İlahiyenin semasından nüzul edecek; hal-i hazır Hristiyanlık dini o hakikata karşı tasaffi edecek, hurafattan ve tahrifattan sıyrılacak, hakaik-i İslâmiye ile birleşecek; manen Hristiyanlık bir nevi İslâmiyete inkılab edecektir. Ve Kur'ana iktida ederek, o İsevîlik şahs-ı manevîsi tâbi' ve İslâmiyet metbu' makamında kalacak; din-i hak bu iltihak neticesinde azîm bir kuvvet bulacaktır."... Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Mektubat - 57

 • S.topuz

  20.11.2023 04:33:34

  "Lâ tegnedü min Rahmetillahi! Allah'dan ümidinizi kesmeyin! "Allahü veliyyüllezîyne  emenü!" Allah c.c iman edenlerin dostudur! "Allahü meassabirîyn!" Allah c.c Sabreden ve müsbet hareket ederek HAK ve HUKUKUNU müdafaa EDENLERLE BERABERDIR! "ZALİMLER için yaşasın CEHENNEM! " 🌷🤲🌷😔😭😤❤🌙☝️🕊🕊🕊💫🇵🇸

 • S.topuz

  20.11.2023 04:32:02

  👏👏👏🌷🤲🌷😭😪❤💫☝️🕊🕊🕊🇵🇸 Filistin altmış seneden beri Zalim siyonistler tarafından IŞGAL edilmiş ve milyonlarca masum insanların KATLEDİLDİĞİ bir ülke! "İŞGALCİ İSRAİLIN kendini SAVUNMA HAKKI VAR"da , "MASUM FİLİSTİNİN yok mu?" Unutmayın, Sabrın da bir SONU vardır ve ADİL olun lütfen! Madem sivillerin hayatı bu kadar önemli, o halde hemen Canavarlaşmış ZALİM İSRAİLİN "HAMAS mezaliminin" bahanesine sığınarak yapmakta olduğu Katliamları ve yıkımları ve SOY KIRIMINI hemen ama hemen DURDURUN EYYYY AB, BM, NATO, ABD,  ALMANYA, TÜRKİYE, JAPONYA, Endonezya, Çin, RUSYA ve Alemi İSLÂM ve İNSANLIK, vs.! Bu ZULÜMLERE ve KATLİAMLARA susarak veya gizli açık destekleyerek, maddî ve manevî ORTAK OLMAKDAN artık vaz geçin geç OLMADAN lütfen!!! Çoook çoook  GEÇ kaldınız bile! Bu kadar Masumlara yazık ettiniz maalesef! 😭😡

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı