"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Şahs-ı manevînin dua ve desteğiyle

Kâzım GÜLEÇYÜZ
18 Şubat 2024, Pazar
Bundan 22 yıl önce bugünlerde Kutlular Ağabey 17 Ağustos depremine “ilahî ikaz” dediği için hapisteydi.

Daha doğrusu hapis müddetinin son günlerindeydi. O dönemde bu hukuksuz infaza karşı her koldan yaptığımız mücadele neticesini vermek üzereydi. Manşet ve yazılarımızla konuyu sürekli gündemde tutmuştuk. Öyle ki, gayretlerimiz AB’nin Türkiye için hazırladığı ilerleme raporu ile ABD Dışişleri Bakanlığının yıllık insan hakları raporunda da makes bulmuştu.

Sonuçta, 28 Şubat sürecinin tazyikiyle verilen hukuksuz cezanın dayanağı olan TCK’nın 312. maddesi değiştirildi. Kutlular Ağabeyin bırakılması için yasal zemin hazırlandı ve hem kuruluş yıldönümümüzün, hem de Kurban Bayramının arefesinde tahliye gerçekleşti.

Böylece 2002 Şubat’ında üç bayramın sevincini bir arada yaşadık: Kutlular Ağabeyin, haksızlığı sonradan AİHM’in verdiği ihlal kararıyla da tescil edilen bir ceza ile 276 gün içeride tutulduktan sonra hürriyetine kavuşup tekrar aramıza ve hizmetinin başına dönmesinin, 33. kuruluş yıldönümümüzün ve Kurban Bayramının sevinçleri.

Yeni Asya tarihindeki unutulmaz mutluluk anlarından birini de 2016 Ocak’ının sonuna doğru, Risale-i Nur’a uygulanan 666 günlük bandrol ve devlet tekeli hukuksuzluğuna karşı yine şahs-ı manevî olarak hep birlikte verdiğimiz müthiş hukuk mücadelesinin zaferle sonuçlandığı gün yaşadık.

Ve 55. yılımıza girmeye hazırlandığımız bugünlerde, beş yıldır devam eden malûm davadaki beraat kararının mutluluğunu yaşıyor ve paylaşıyoruz. Mi’rac’ı geride bırakıp Berat Gecesine doğru ilerlediğimiz, Şaban ayının bu mübarek günlerinde verilen karar, Berat manasına tevafuku cihetiyle de çok manidar ve ferahlatıcı bir müjde oldu.

İnşirah Suresinde peş peşe tekrarlanan “Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır” hakikatinin tecellîsini gösteren yeni bir örnek ve fal-i hayır bir işaret olarak değerlendirdiğimiz bu gelişme, ihlas ve tesanüdle istikamet üzere yoluna devam eden şahs-ı manevînin, bu vasfını koruduğu müddetçe ilahî hıfz, himaye ve inayete mazhar olmaya devam edeceğinin de yeni bir tasdik ve teyidi. Hamd ü senalar olsun

Beraat kararının, devam etmekte olan diğer hukuksuzlukların da sonunu getirecek yeni bir sürecin işareti olmasını dilerken, başından beri dua ve destekleriyle yanımızda olan şahs-ı manevînin sadık ve müstakim mensuplarına teşekkür ediyor, “Allah razı olsun” diyoruz.

Rabbimiz son nefesimize kadar bu istikamet çizgisinde ihlas ve tesanüdle yola devam edebilmeye hepimizi muvaffak eylesin.

Okunma Sayısı: 2395
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Mustafa

  18.2.2024 21:37:59

  Kazım bey, risalei nur perspektifinden yapmış olduğunuz hizmeti tebrik ederiz..

 • Doğukan Pamir

  18.2.2024 19:53:57

  Yeni Asya tarihindeki unutulmaz mutluluk anlarından birini de 2016 Ocak’ının sonuna doğru, Risale-i Nur’a uygulanan 666 günlük bandrol ve devlet tekeli hukuksuzluğuna karşı yine şahs-ı manevî olarak hep birlikte verdiğimiz müthiş hukuk mücadelesinin zaferle sonuçlandığı gün yaşadık.(KG). NOT :Sayın yazar bu tekeli kim veya kimler yaptı? Sebep neydi? Allah bu zulmü işleyen kim ise cezasız bırakmasın imşaallah. Cevabınızı bekliyorum...

 • Savaş

  18.2.2024 19:16:18

  Bediüzzaman Hutbe-i Şamiye adlı eserinde bu gerçeği şöyle ifade eder: “Kalbin sadefinde din-i hakkın cevheri bulunmazsa, beşerin başında maddi manevi kıyametler kopacak ve hayvanların en bedbahtı, en perişanı olacaktır.”

 • Savaş

  18.2.2024 19:13:58

  Dikkat edin “İnsan vücudunda bir et parçası vardır o düzelirse bütün vücut düzelir, o bozulduğunda bütün vücut bozulur. İyi bilin ki, o et parçası kalptir.”Hadisince Allah bütün müminlerin kalplerini düzeltmeyi nasip etsin. Netice Allah'tan. Saygılar sunarım.

 • Erhan

  18.2.2024 13:30:51

  Allah sizin gibilerin sayısını çoğaltsın, Allah size kem gözlerle bakanın gözlerini çıkarsın, Allah sizlere zulmedenleri zulümlerinde boğsun. zulmün bu kadar güç bulduğu böyle bir dönemde hiçbir şeyden korkmayarak hak hukuk adalet demokrasi diye haykıran sizlerden, Allah ebeden razı olsun.

 • Kazım

  18.2.2024 10:03:47

  Üstlenmiş olduğunuz görevin ehemmiyetini sevgili peygamberimiz şu sözlerle ifade ediyor: " Allah'a yemin ederim ki, ya iyiliği emreder kötülüğe engel olur ve zalimin iki elinden tutup onu Hak'ka çevirir doğruluğa zorlarsınız ya da Allah (c.c) içinizdeki iyilerin kalplerini de kötülere dönüştürür ve daha önce İsrailoğulları'nda olduğu gibi size de lanet eder ! (Ebu Davud, Melahim 17)🤗🥰💐🌹🤲

 • Kazım

  18.2.2024 09:50:10

  İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men eden (zulmü engellemeye çalışan) bir grup bulunsun ! İşte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir ! (Al-i İmrân 104) İşte böyle bir grup ancak topluma önderlik edebilecek, birlik ve beraberliği sağlayacak ve onu bölünüp parçalanmadan koruyabilecektir. İyiki varsınız ve sizden de Allah Razı Olsun ! 🤗🥰💐🌹🤲

 • Murat Cansız

  18.2.2024 08:40:57

  Kalemine sağlık abi. Rabbim bizleri şahsı manevîden ayırmasın. Âmin

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı