"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Sefih ve ahlâksızların korona korkuları…

Şükrü BULUT
21 Aralık 2020, Pazartesi
Korona veya Çin Vebası’nın insanlığı ikaz etmek üzere gönderilmiş bir musîbet olduğunda, artık bütün semavî dinler ve insaniyet-perverler ittifak ettiler.

Diyanetimizin ve dinî cemaatlerimizin bu husustaki beyanları, vaaz ü nasihatleri ve medyada yazdıkları bize fazla bir şey söyleme imkânı bırakmıyor. İşin ilginç yanı ise; Müslümanların bu kanaatlerinin Avrupa ve Amerika Kiliseleri’nce de seslendirilmesi. Mesele insanların günahları ve onlara karşı Allah’ın ikazı olunca, bildiğiniz gibi elbette semavî din ve ahlâk ile savaş içinde olanlar, itiraz edeceklerdir.

Başta Kur’ân-ı Kerîm olmak üzere bütün semavî kitaplarda, inanmayan kavimlerin ikazlar karşısındaki halet-i ruhiyeleri aşağı-yukarı aynıdır. Peygamberler Tarihi’nde anlatılan “mukaddes kitaplardaki” hikâyelerde, insanlık yolundan sapmış ve şerleriyle azgınlaşmış kavimlerin peygamberleriyle diyaloglarını okuduğunuzda, kendinizi günümüzde korona salgınını yaymakla suçlanan “ahlâksız ve sefihlerin” itiraz ve isyanları karşısında hissediyorsunuz. İlk insan Âdem (as) babamızdan ta kıyamete kadar iman ile küfrün mücadelesi nasıl devam etmiş ve edecekse, insaniyetperverlerle ahlâksız dinsizlerin karşılıklı mücadeleleri de aynen devam etmiş ve edecek. Bu gazetenin okuyucuları, meşhur Marmara Depremi’ne “İlâhî İkaz” dediğinden dolayı iki sene hapse mahkûm edilmiş muhterem Mehmet Kutlular’ın hikâyesini iyi bilirler.

Semavî dinlerdeki “helâk olmuş kavimler” hikâyesi, insanlığa ihanet içinde olanların başları üzerinde “Demokles’in” kılıcı gibidir. Tsunami felâketinde; Kuzey Amerika ve Avrupa’dan yılbaşından istifade ile Tayland/Phuket’e gidenlerin acıklı hikâyelerini o günün medyası hemencecik sansürlemişti. Dünyanın bu güzel adasında çirkin fiilleriyle çevreye dağıttıkları pislikleri, dev dalgalar kaş ile göz arasında temizlemişlerdi. Fakat hakikati, zamanın hükümranları ellerindeki imkânlarla halktan bir süreliğine gizleseler bile, tarih oradaki örtüyü er geç çekip alıyor.

Günümüzde aynı ruh hallerini Seol, New-York, Londra ve diğer Avrupa metropollerindeki semavî din ve ahlâka “rengârenk” bayrak açmışların histerik duygularla karışık bozulmuş psikolojileri, Mukaddes Kitaplar’daki isyankâr kavimlerin hallerini tedai ettiriyor, bize.

Güney Kore’nin medeniyet yolunda Amerika ve Hür Avrupa ile ittifakının güzel tarafları olduğu gibi, maalesef sefahat ve ahlâksızlıkta negatif cihetleri de oldu. Seul’un Itaewon semtinin yüzlerce bar ve diskotekten dolayı karantina alanı olarak belirlenmesi, Güney Kore’deki ahlâksız ve sefihlerde büyük korku ve panik meydana getirdi. Hatta işi ileriye götürerek; telefonlar, kredi kartları ve güvenlik kameraları üzerinden bu batakhanelere gidenler tamamen mercek altına alındılar. Çocuklarına bakmak üzere sosyal kuruluşları harekete geçirilerek, hastalığın buradan bütün ülkeye yayılmaması için kendilerince tedbir almaya çalıştılar. Bu sefahethanelere girmiş olanların korona korkularına, ayrıca halktan dışlanma korkuları da başlarına belâ olmuş durumda.

Ahlâksızların korona ile mücadelelerinin boyutları, dünyanın hem Şark’ını ve hem de Garbını tutmuş. Beyaz Saray’ın “İncil Okumaları Semineri” şefi Ralf Dollinger, koronanın bayraklı ahlâksızların yaptıkları iğrençliklere “Allah’ın bir gazabı” demesi, tartışmanın hararetini arttırmış görünüyor. Rahip; Amerika’da inananlar da çok olduklarından, henüz Sodom ve Gomore’nin akıbetlerini yaşamadıklarını da beyanına eklemiş.

İsrail’de Kisse Rhamim Tevrat Okulu dekanı Meir Mazuz da aynı kanaati taşıyor. Amerikan Protestan Kilisesi Rahibi Stewen Andrew, bulaşıcı bir hastalık olan şu ahlâksızlığın mutlaka tedavisi olmalı, diyor.

İsviçre CHURER başpiskoposu Merian Eleganti korona ile ahlâksızlık arasında irtibat kurunca, epey hücuma maruz kaldı. Hatta bu arada, Eleganti ve Diyanetimizin ortak beyanına, Karlsruhe‘deki bir Türkiye kökenli kalp doktorumuz da katılınca, ister istemez meşhurlar arasına girmiş oldu.

Almanya’dan ve Rusya’dan yüzlerce Hıristiyan din adamlarının beyanlarını bir tarafa bırakarak, Temmuz sonu medyaya yansımış bir bilimsel çalışmadan bahsetmemiz, daha fıtrî olacak gibi. William İnstitut Kaloforniya bölgesinde Khryn O’neill’e bir çalışma yaptırmış. UCLA Hukuk Fakültesinin ”Ucla Center of health policy“ adı altında iki yüz bin talebe üzerinde yaptırdığı araştırmada, söz konusu ahlâksızlığın başta covid 19 olmak üzere daha nice hastalıklarla tehlikede en başta olduklarını ortaya koymuş oluyor. Daha geniş bilgi sahibi olmak isteyenler, 29 Temmuz 2020’da yayınlanmış araştırma haberini elektronik medyada bulabilirler.

Bu arada, başta Almanya ve İsviçre olmak üzere birçok ülkenin alkol kısıtlamasına gittiklerini de gazetelerden okuyoruz. Alkol alan insanların başta mesafe olmak üzere diğer korona tedbirlerine dikkat edemeyeceğinden, bazı kasabaların tamamen kısıtlamaya gittiklerini de okuyabiliyoruz. Hem sefaletin, hem ahlâksızlığın ve hem de bağımlılığın covid-19’un yayılmasında etkin olduğunda ittifak eden ülkelerin aldıkları tedbirler, aynı zamanda “hakikî insaniyeti arayan” Avrupa ve Amerikalılara fener de tuttuklarını söyleyebiliriz. Medeniyetin bunca güzellikleri, nimetleri, hürriyetleri ve imkânlarının Batı Toplumunu mutlu edememesinin sırrını arayanlar, için, çok büyük bir fırsatın doğduğunu siz de düşünüyorsunuzdur.

Bu arada; korkunun ve bazı kanunların bizdeki sefahate yardımlarından dolayı olacak ki; ne Diyanetimiz ve ne de aileden sorumlu bakanlık ve yetkililerimiz maalesef kendilerinden beklediğimiz çalışmalara bir türlü başlayamıyorlar. Gençlerimizin geleceğini, genel insanlarımızın sağlığını bitiren sefahat ve aileyi paramparça eden her türlü ahlâksızlığa karşı Kur’ân, Sünnet ve geleneğimizden hazırlayacakları ilâçları toplum hâlâ bekleşiyor.

Okunma Sayısı: 2658
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Muhammed Said

  22.12.2020 16:54:41

  Ahmet Danışmaz ağabeyimiz evleri dershane yapalım diyor doğru diyor demesine ama biz ne zaman derslerimizi bir arada okuyup dinleyeceğiz? Ne zaman birbirimize sarılıp musafaha edeceğiz? Niye bu corona geldi diyor herkes. Niye bu kadar korku niye bu kadar kısıtlama? Ve daha nice hakikatli sorular. Biz galiba bugün özlediğimiz şeyleri yapılması gereken şeairleri yapmadık, omuzlarımızı, dizlerimizi yanyana getirmekten kaçtık, ihtilaflara, iftiraklara ve daha bir çok şeye kapı açtık. Ceza amelin cinsindendir hesabı bugün yaptıklarımızın karşılığını görüyoruz. Kim ne derse bu böyledir. Fetvayı güzelce verdik kadere! Kader de, elinde hüküm bulunan zındıkların eliyle bizi terbiye ediyor. Eğer öyle olmasaydı Allah zındıklara müsaade etmezdi. Rüyada hitabeyi tekrar tekrar okumalı bence. O Risale bir kalıptır. Kalıba koyalım halimizi bakalım uyuyor mu?

 • Muhammed Said

  22.12.2020 16:20:59

  Beşer kendine zulmediyor. Kader adalet ediyor. İNŞALLAH adaletin şefkatli görür gözleri. Gözleri açık ama bu coronanın korkusunu kullanarak beşeri zabıt-u rabt altına almak isteyen zındıka komitası görmesine müsaade etmiyor her vasıtasıyla. Bu yazı güzel olmuş Şükrü ağabey ama buna dair daha geniş perspektifli bir yazı lazım. Onu dört gözle bekliyoruz.

 • Haydar

  22.12.2020 00:05:20

  Allah razı olsun çok iyi analiz yapmışsınız. İnsan olmanın gereği hayvani arzu ve isteklerden kurtulmak gerekiyor. Gözünü madde kaplamış insanlar covid 19 gibi salgın hastalıkları masum insanları yok etme pahasına kullanıyor. Allah’ın dini İslam ve Maneviyattan uzaklaşanlar küfür ehline hizmet ediyor. Kur’an ve sünnet ilaçlarından birisi Risale-i Nurlar. Allah yardımcımız olsun.

 • Zeliha Özpamukcu

  21.12.2020 23:38:49

  İnsaniyet hiç bu kadar yara almamıştı. Kimine göre mazlumun ahı tutmuştu. Oysa ki öyle gayretullaha dokundurdular ki. Kötülükte sınır tanımayan insanın nesfi emmaresi dünyayı başına ateş yaptı. Güçten başı dönmüş devler " her şey kudretine boyun eğen ,cebbar benim cebbar benim" diyen Allah in gücü karşısında hâlâ ne yapabiliriz hesapları yapıyorlar. İnsanı tanıma adına laboratuvarlarda kimbilir neler yaptılar. İnsanları öyle manipülasyonlara oyuncak yaptılar ki.. ilmin gelebileceği öyle noktalara geldiler ki. Kendileri bile hayretler icindeler belki de. Şimdi bekleye dursunlar... Biz de bekliyoruz,dua ediyoruz.

 • Hıdır Yıldırım

  21.12.2020 22:56:27

  İnşallah bu corona hastalığı beşerin intibaha gelmesine vesile olacaktır. Çok çarpıcı misallerle konuyu işlemiş sinir. Allah sizlerden ebeden razı olsun.

 • Rehanur

  21.12.2020 22:27:04

  Avrupalı agah insaniyetperverler bu süreçte en az vatikanın açıklamaları kadar, islam alimlerinin de yaklaşımlarını merakla takip etmişlerdir, tahminimizce. Arap basınını okuma imkanımız yok velakin, diyanetimizin İSAM gibi arşv hazineleri varken, dinimizin musibetlere karşı bakış açısını ingilizcesiyle birlikte neşrecekleri bir broşür hazırlamamış olması büyük eksiklik hakikaten. Bu vesileyle hatırlarlar inşallah..

 • Eddai

  21.12.2020 18:53:43

  Manevi değerleri çökmüş bir insanı para ve güç ile kontrol altina alip istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bunu toplum ve kitleler üzerinde de uygulayabilirsiniz. Kendilerini bu güce sahip olduklarını zanneden bu cereyan 20. ve 21. yy, yazılarınızda tahlil etmiş olduğunuz programlarla, kısmen başarılı ve sureten hakimiyet kurduğunu kabul ettirmeye çalışsada, insanlığını yitirmemiş herbir ferd hakikatin empoze edilmeye çalışıldığı gibi olmadığını, hakperest zişuurların fikir birliğini kaleme aldığınız manevi ittifak da gösteriyori, Hakimiyet-i Mutlak İnayet-i Rabbaniyeye aittir. Elbette tevekkül ile çalışacağız. Allah c.c. razı olsun 🌹🤲🌹

 • Demokrat Avrupa

  21.12.2020 17:56:59

  Yeryüzünü korkuya kaplayan Allah’ın emrinde olan virüs görevini devam ettiriyor, insanoğlu ise nerde hata(lar) yaptık sorusunu sormadıkça ve bütün uzuvları ile makbul olan tövbe ve istiğfar ile kendini affettirmedikçe kurtuluşa varma imkanı yok gibi...Diğer yönden “Kemalizm’in” kontrolünde olan diyanetimiz ve aileden sorumlu bakanlık ve yetkililer “Mesih” ve “Mehdi’nin“ reçetelerini nasıl açıklayabilir ki?

 • Zübeyir

  21.12.2020 16:22:54

  Allah razı olsun. Güzel bir genel bakış...

 • Selim

  21.12.2020 14:53:14

  Diyanetimize ve aileden sorumlu baka liığımıza çok önemli görevlet düşüyor.

 • Hayati

  21.12.2020 14:11:42

  İlahi ikaza isyan edenlerin hikayeleri ile zamanımızda musibetlere dinsizlik adına itiraz edenlerin halleri ne kadar da birbirine benziyorlar.

 • Hüseyin

  21.12.2020 12:40:00

  Savaş, kıtlık ve salgın küre-i arzda insanın başına gelebilecek üç büyük bela olarak biliniyor.. Tüm dünyada eş zamanlı  olarak, herkesin aynı dertten aynı hastalıktan muzdarip olması, korkudan eve kapanması, insanın insandan kaçması, insanlık tarihinde nadir görülen ender bir durumdur..covid19 ile beraber, ademoğluna aynı gemide aynı küre-i arzda oldukları bir kez daha hatırlatıldı. verilen mesaj gayet açık . kurtuluş yok, tek başına ya hepiniz ya hiçbiriniz .. insanlığın, yerkürenin, değerlerin, ahlakın, adaletin, inancın fabrika ayarlarıyla o kadar oynandı ki belalara musibetlere adeta davetiye çıkarıldı.. Salgınla beraber yalnızlığa dönüşen insan hayatı, elemi kaygıyı ve uğursuzluğu taşımakla birlikte derin bir tefekkürü de beraberinde getiriyor.. İnziva günleri arınma günleridir..Coranavirüs günleri, arınma değil de barınma günleri olarak görülürse iç muhasebeler gerçekleşmezse daha büyük musibetlere düçar kalınması kaçınılmazdır..

 • sefer hoca

  21.12.2020 11:18:27

  Tarih boyunca hep İlahi İkaz yapılmıştır.Ders ve ibret alınmadıkça tarih tekerrür edecektir.İnşallah beşerde bir intibaha sebep olur.Yoksa yaklaşmakta olan yaklaşacak.

 • Osman

  21.12.2020 10:24:28

  İnsanlık uyanır inşallah Yoksa sonumuz helâk olan kavimler gibi olacak

 • Fatma

  21.12.2020 10:02:41

  Insalhh hepimize ders olur rabbim tum dunyadaki insanlik alemine islami uyanis versin harika bir yazi cok guzel aydinlatiyorsunuz devamini bekleriz

 • Sezai MUMCU

  21.12.2020 01:09:15

  Islam'in gercek SEFKATLI yüzünü Dünya'ya gösterip ISPATLAYACAGI bir PLATFORMun ihzar edilmesine vesile bu Covid-19 MUSIBETINI YARATAN RABBIMIZE HAMDOLSUN. Tam DESSAS KEFERENIN ISLAMA ve MÜSLÜMANLARA ve tüm İnsanlığa TEHACÜMÜ HENGAMINDA musibeti rahmete ceviren Rabbimiz, derdi halketmesinin ardindan mutlaka devasini da ŞAFİ RAHMAN ve RAHIM esmaları ve HALIK ismiyle lutfedecektir. Bir Dünya Gemisinde bir KISIM CANİ ve ASİ YÜZÜNDEN Milyarlar masumların hakkı için bu GEMİ BATIRILMAZ. İnsanlık ortak paydada hemfikir.

 • Bedreddin

  21.12.2020 00:12:59

  Çok hayati ikazlar doğrusu.İlgili makamların kulakları çınlasın..

 • Ahmet Danışmaz

  21.12.2020 00:03:34

  Biz de bunu fırsat bilelim. Evlerimizi birer dershaneye çevirelim. Nurları hatmedelim. Selamlar

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı