"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Yine milleti yanıltmak için…

Cevher İLHAN
20 Şubat 2024, Salı
Rayından çıkan “kimlik siyaseti”nde yine her türlü manipülasyona, çarpıtmaya ve yanıltmaya, yeniden toplumu kamplaştırma ve kutuplaştırma menfi siyasetine başvuruluyor.

Her ne kadar yoğun tepkiler üzerine daha sonra “herkese eşit hizmeti götüreceğiz” dese de Cumhurbaşkanı’nın en son partisinin Ordu mitinginde “Bizim olmadığımız bir belediye doğalgazı nasıl getirecek? Varsak doğal gaz var, biz yoksak doğalgaz yok” çıkışı şantaj siyasetinin son tezâhürü oldu.

SÖYLEYECEKLERİ SÖZÜ KALMAYINCA…

Görünen o ki seçimlere kadar Cumhurbaşkanı, özellikle muhalefet belediyelerinin seçildiği mahallerde bu şantajı savuracak. Doğalgaz götürmenin, baraj, yol, köprü yapmanın belediyelerin değil, merkezi hükûmetin görevi oluğunu bile bile bu popülizme başvuracak.

Bu gidişle “tek kişilik otoriter rejim”de partili Cumhurbaşkanı olarak şantajlarını “partime oy vermezseniz enflasyon düşmeyecek, dolar-döviz daha da kat kat yükselecek, faizler daha da artacak, gıdaya, akaryakıta zam üstüne zamlar, ardı ardına ağır vergiler dayatılacak!” raddesine getirebileceği belirtiliyor.

Bu yüzden ekonomiden dış politikaya her alandaki çöküşe karşı söyleyeceği tek sözü kalmayan iktidar, Mayıs seçimlerinde olduğu gibi her türlü çarpıtmaya tevessül ediyor.  

Bundandır ki tedavüle soktuğu montajlı iftiralara benzer sürekli “millet ittifakı” adayının yüzde 48’le iki puan eksik almasını “büyük bir başarısızlık” olarak lanse edip “6’lı masa”yı diline doluyor. Bir dizi atraksiyonla muhalefetin içini karıştırmaya yelteniyor.

Zira Cumhurbaşkanı, “darbeci”, “zalim”, “katil” dediği, “onunla asla aynı masada oturmam, aynı karede yer almam” restini çektiği Sisi’nin ayağına giderek “Kardeşim!” diye hararetle kucaklayıp “tebrik etmesi”ni millete izâh edemiyor.

FİYASKOLU ÇARKLAR KARARTILIYOR!

Keza artık “Ey İsrail!” diyemiyor; ara sıra “Ey Netanyahu!” lâfları da artık ciddiye alınmıyor. Bu yüzden İsrail’in Gazze şeridini baştan sona bombalayarak 30 bine yakın mâsum Filistinliyi katlettiği, milyonları sürgüne, açlığa mahkûm ettiği soykırımda İsrail’e 400’den fazla gemiyle yüz binlerce ton gıda maddesiyle silâh yapımında kullanılacak malzeme ve silâh parçası sevki “iktidara iliştirilmiş medya”, “gereğini yapmak’la görevli tâlimatlı yandaş yorumcular” ve “maaşlı troller”ce karambola getirilmek isteniyor.

Keza “15 Temmuz’un finansörü”, “ABD’nin taşeronu” diye tahkir ettiği Birleşik Arap Emirlikleri Emiri’yle, “Kaşıkçı cinâyeti dosyasını katillerine vermem!” deyip “katillik”le suçladığı Suudi Kralı Nâibi’yle, “yüzünü görmek istemiyorum, bir gece ansızın gelebiliriz!” tehdidinde bulunduğu ve AKP iktidarında -2004’ten beri- Ege’deki on sekiz adayı işgal eden Yunanistan Başbakanı Miçotakis’le kucaklaşma dönüşünün üstü örtülüyor.

Cumhurbaşkanı’nın “bu kardeşiniz bu makamda olduğu sürece faizler asla yükselmeyecek” vaadinin aksine yüzde 8.5 faizin yüzde 45’lere, gerçekte yüzde 70’lere çıkması; yahut “ABD Türkiye’nin milyonlarca dolar ödediği F-35 savaş uçaklarını vermezse asla onaylamam!” taahhüdünde bulunduğu “İsveç’in NATO üyeliği”nin hiçbir şey almadan apar topar Parlamento’ya dayatılmasıyla açığa çıkan fiyaskolu çarklar karartıyor.

Bir defa daha gerçek gündemi sun’î gündemle saptırmak ve bir kez daha halkı yanıltmak için…

Okunma Sayısı: 1391
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  20.2.2024 14:05:34

  😭😥😓😡😤🙌🌷🤲🌷😞❤🌙☝️🕊🕊🕊🇵🇸🇵🇸🇵🇸 "Benim Ayetlerimi az bir DÜNYA menfaati karşılığında satmayın!" Nehy-i Ilâhî"ye rağmen, her şey bir kötü siyaset uğruna heba ediliyor maalesef! "Menfaatı esas tutan siyaset canavardır Menfaat üzere çarkı kurulmuş olan siyaset-i hazıra; müfteristir, canavar. Aç olan canavara karşı tahabbüb etsen; merhametini değil, iştihasını açar. Sonra döner, geliyor; tırnağının, hem dişinin kirasını senden ister." Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Sözler - 707 Zalimler ve KATiLLER ve ehl-i NİFAK ve Kizb için, yaşasın CEHENNEM ve Esfel-i Safilîn!

 • Erhan

  20.2.2024 11:35:12

  Artık halk olarak biz yoksak! Sizde yoksunuz demek lazım.

 • Erhan

  20.2.2024 11:19:15

  Her saltoyu o kadar net izah etmişsiniz, ellerinize sağlık. İşletmeler, faaliyetlerini, belli kişilerin varlığına bağlı kalmaksızın sürdürebilmesi, geliştirebilmesi,genişletebilmesi ve nesilden nesile devreden bir yapının oluşumuna kurumsallık diyoruz. Yani kurallarla yönetme, yönetilme! Bizde artık her şey bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak bir kelimeye bağlandı. Kanunlar o, Anayasa o, yargıtay o, danıştay o, savcı o, hakim o, bakanlar o, yök o, merkez başkanı o, dr o, vs.vs…her yetki bir kişide toplanırsa olacağı bu! 500 mor $ dış borç 1 trln $ cari açık 250 mr $ döviz açığı 1LT mazot 45 TL. 1simit 15TL. 1 kg et 500 TL. Haksız hukuksuz tutuklamalar, Kutuplaşmalar, Ötekileştirmeler, Eleştirilere tahammülsüzlük, Her türlü yetkili olup sorumlu olmamak! …….!

 • Asım

  20.2.2024 07:02:37

  Tamam Reis halk'ı yanıltıyorda halkta zaten yanıltılmaya hevesli vede meyilli 22 yıldır bu böyle aslında reise oy verenlerin psikolojik durumlarının işin ehli uzmanlarca çok geniş manada ve çok ciddi manada incelenmesi gerekiyor bir çok konuda tek adam'lık sisteminin iflas etmesi yaşanan bunca felaket ve musubetler karşısında normalde akp diye bir parti kalmaması gerekirken içimizdeki beyinsizler ve ahmaklar yüzünden tehdit ve şantaj la 31 mart seçimlerini kotarmaya çalışıyor balık hafızalıları bir kez oltaya çağırıyor, yazık

 • Oğuz Yiğiter

  20.2.2024 01:27:28

  Eninde sonunda demokratların fersatle sandıkta ittifakı bu oyunları bozacak inşaallah...

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı