"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

"Boyun eğmedik, hedef olduk"

Kâzım GÜLEÇYÜZ
12 Nisan 2024, Cuma
Kutlular Ağabeyin vefatının üçüncü yılı da geride kaldı. Rahmetle yad ederken, bazı sözlerini tekrar hatırlayalım.

Bunlardan biri, 17 Ağustos depremine “İlahî ikaz” dediğimiz için hedef olduğumuz günlerde gazetecilere yaptığı şu değerlendirmeler:

“Niye biz seçildik? Bana göre bunun sebebi, 28 Şubat’tan sonra temel hak ve hürriyetler noktasında yapılan baskılara karşı çıkmış olmamızdır. Temel hak ve hürriyetlerin bu tarihten sonra kısıtlanmak istenmesi, bizim de bu kısıtlamalara—bazıları susmasına ve teslim olmasına rağmen—susmadan, teslim olmadan, ‘Bunlar yanlıştır, yapılmamalıdır, bunlar anayasaya göre de, insanların vicdanlarına göre de yanlıştır. Bunlardan vazgeçilmelidir, bu yanlışlar düzeltilmelidir’ dememizdir. Bu sözlerimizden rahatsız olup bize, gazetemize ve şahsımıza direkt ya da endirekt yollardan ‘uyarı’da bulunanlar; ‘Bu işlerden vazgeçin, herkes sustu, siz niye konuşuyorsunuz?’ diyenler oldu. Ama biz boyun eğip teslim olmadık ve bu hadiseler yaşandı.”

(Benzer haller, 28 Şubat’ın devamı olan 15-20 Temmuz sürecinde de yaşandı ve yaşanıyor. Bu süreçte de hukuksuzluklara itiraz ettiğimiz için farklı şekillerde üzerimize gelindi ve geliniyor. Tarih yine tekerrür ediyor...)

Şu sözler de Kutlular Ağabeye ait:

“Bizim çizgimizde kırıklık yok. 28 Şubat’tan evvel de hürriyetçi parlamenter sistemi savunduk. 28 Şubat’tan sonra da savunuyoruz. Gerçek manasıyla demokratikleşene kadar da bunları savunmaya devam edeceğiz.”

(Bugün yine aynı çizgideyiz ve tek adam rejimiyle rafa kaldırılan parlamenter sisteme yeniden dönülmesi için verilen demokrasi mücadelesinin bayraktarlığını yapıyoruz.)

Kutlular Ağabey “Devlette görevli olanlar, seçilmiş, tayin edilmiş ücretli insanlardır. Bunlar kralımız, keyfe mâyeşa, istediği gibi hareket etme hakkına sahip değil” demişti.

(Şimdi de, 110 küsur sene önce “Riyaset-i şahsiyenin kat’iyen aleyhindeyim” diyen Üstadın çizdiği çerçevede, gündeme getirildiği andan itibaren karşı çıktığımız tek adam rejiminden kurtulup demokratik hukuk devletini ihya etmenin mücadelesini veriyoruz.)

Kutlular Ağabeyin zorlu dönemlerde kayda geçmiş bu beyanlarını güncel gelişmelerle irtibatlandırarak hatırlamaya devam edelim ki, çizgimizin kırıksızlığı çok daha iyi görülsün.

Okunma Sayısı: 3088
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Kazım

  12.4.2024 12:36:56

  Siz yazmaya devam inşallah kıymetli ağabeyimiz. Cenab-ı Allah sizdeki feraset ve basireti, cesareti diğer dini gruplara va alimlere de verir de ülkemiz biran evvel selamete kavuşur inşallah...

 • Kazım

  12.4.2024 12:05:52

  Kendileri gibi aldanmış olanlara zulmedenler, khk'lar ile yargısız infaz edenler, sadece sohbete ve namaza gittiği için ceza almasına sebep olanlar, onlara iftira edenler, bu apaçık bir iftiradır demeyenler, olanları siz hariç seyredenler, yarın mahşer gününde peygamber efendimizin yüzüne nasıl bakacaklar acaba ? 🤗🥰🌹🤲

 • Hüseyin İlhan

  12.4.2024 07:46:21

  Allahın selamı,rahmeti,bereketi alemi islama olsun.Rabbim yine iki bayramı birlikte ihya etmemizi nasip etti.Ancaak kalplerimiz kırık,kalplerimiz buruk,gözlerimizden yaşlar dökülüyor Nisan yağmuru gibi. Zalimler,caniler ve katiller ile onlara her türlü destek veren sözde müslüman idareciler din kardeşlerimize karşı her an kıyım yapmaktalar ve kıyım yapana destek olmaktalar. Maalesef müslüman ülke idarecileri bir G.AFRİKA,bir NİKARAGURA İdarecileri kadar cesur,masumlar için fiili müdahale ve milletlerarası efkarı ammede caydırıcı tedbirler için gerekeni yapmakta bulunmuyor,sözleri ise kuru kuru kınamaktan öteye geçmiyor. İki bayramı bu hüzün ile idrak ediyor,din kardeşlerimize dualarımızı yapıyoruz.

 • Oğuz Yiğiter

  12.4.2024 06:33:04

  Allah razı olsun Kâzım Bey. Üstadın; "yanlışlık tatbik-i nazariyatta" dediği mânânın açılımı bu söyledikleriniz. Gerçekten önemli olan risalelerdeki meseleleri doğru ve yerli yerinde okuyup, hadiselere doğru teşhisle tatbik edebilmekte. Bu da metin bir şahs-ı manevînin istişareye dayalı istikamet çizgisine sadakatle teslim olmaya bağlı. Bu ise içtimaî meselelerde 54 yllık Yeni Asya Misyonu'nun destansı kırıksız hakta sebat serencamı demek. Ne mutlu son nefesine kadar bu "hudutta istikamet" çizgisinde ömür tüketenlere. Bu vesile bayramınızı tebrik ediyorum. Bereketli ve semeredâr nice hizmet yılları diliyorum...

 • İsmail Atak Cebecili

  12.4.2024 06:30:06

  Çizgiyi kırmak isteyenlerin, iftiracıların, düşmanlara yardımcı olanların dost görünenler içinde olması çok acı!

 • Doğukan Pamir

  12.4.2024 05:32:30

  Dik duruş, haktan yana oluş, şeffaf oluş, aynı zaviyeden bakış, yalpa yapmadan sözü fiili bir oluş, Hakk'ın hatırını âli tutuş, istikamet üzere oluş, nifaktân uzak duruş... Vs vs.... Ne güzel... Hayırlı bayramlar.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı