"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Kudüs’te Haçlı’dan sonra Yahudi zulmü

M. Latif SALİHOĞLU
11 Aralık 2023, Pazartesi
Hutuvât-ı Sitte isimli eserde de ifade edildiği gibi, her zamanın insî bir şeytanı var; ayrıca şeytanın vekili olan bir ruh-u gaddarı vardır.

Bu eserin neşredildiği devrin (1920’ler) ruh-u gaddarını, İstanbul’u işgal altında tutan ve bütün Anadolu için istilâ plânları yapan İngiliz ve müttefikleri temsil ediyordu.

Daha evvelki tarihlere baktığımızda da şunu görüyoruz: Selçuklulardan önce ve ilk dönemlerindeki gaddar ruh, Haçlı müttefiki içinde idi. Selçukluların son döneminde ise, aynı ruhun temsilcileri olarak Moğollar (Cengiz-Hülâgû) çıktı tarih sahnesine.

Avrupa’dan yola çıkan Haçlılar, önlerine gelen her topluluğa zulmettikleri gibi, Filistine vardıklarında da tarihin en büyük katliâmına imza attılar.

Moğollar ise, önce Kafkaslar ve Anadolu’yu kasıp kavurdular. Selçuklu devletini yıktılar. Ardından Bağdat’a girip şehri tarumar ettiler. Orada da beş asırlık Abbasi Devletini yıktılar: 1257

*

Tarihteki emsâllerinden daha vahşi olan bu zamanın ruh-u gaddarı ise, bir terör devlet olarak İsraildir, yönetimdeki Yahudilerdir, dünya çapındaki Siyonistlerdir.

Bu fecâati bütün dünya görüyor. Filistinde’ki İsrail vahşetini dünyadaki hükûmetler ayrı değerlendirirken, dünya insanları hükûmetlerden çok farklı davranıyor. Vicdanları isyan ettiği için, dünya insanları bu feci gidişata seyirci kalmak istemiyor. Dünya insanları arasında da, Filistinlilere en ziyade sahip çıkanların başında ise dindar Hıristiyanlar ile İsevî ruhaniler geliyor. Bunların bir kısmı merak edip Kurân’ı okuyor, bir kısmı da kelime-i şehadet getirip Müslüman oluyor.

Hem, “insan evlâdı” vasfına lâyık olan dindar Hıristiyanlar, çoğu yerde Müslüman geçinen ülkelerin yöneticilerini geride bırakırcasına Filistin davasına sahip çıkıyor.

Bütün bunlar gösteriyor ki, bugün için Kudüs’e yönelik bir Haçlı tehlikesi söz konusu değildir. Bunu kimi bağnaz Müslümana anlatması zor olsa bile, bazı hakikatler gizlenemeyecek kadar açıktır.

*

Evet, Filistin’e dair dünyadaki gelişmeler çok net fotoğraflar vermekle beraber, muhakeme yoksunu kimi ezberciler, ne yazık ki hâlâ “Kudüs’te bir Hilâl-Haçlı savaşı var” nakaratını okuyup duruyor. Oysa, mevcut durum eskisinden tamamen farklı. Halihazırdaki vaziyet, hiçbir şekilde o eski “Haçlı mezalimi”ne benzemiyor.

Dolayısıyla, Filistin’de bir asrı aşan Yahudi istilâsı ve Siyonizm saldırısı, sadece Müslümanlara yönelik bir hareket olarak da değerlendirilmemeli. Kudüs ve Filistin genelindeki saldırı ve keyfi muamele, öncelikle oradaki Müslümanları ezmeye ve başka yerlere göçe zorlamaya yönelik olmakla beraber, aynı şekilde İsevileri de (Hıristiyanları) dışlamakta ve dinî hassasiyetlerini hiçe sayarak rencide etmektedir.

Dolayısıyla, Kudüs’teki yeni gelişme karşısında, eski bazı ezberleri bozmalı ve geçici de olsa eski nakaratı terk etmeli. Yerine ise, ikisi de muvahhid (Tevhid ehli) olan Müslüman-İsevî yakınlaşmasını tesis etmeye çalışmalı. Halihazırda, vicdanlı cesur papazlar dahil, Hıristiyan dinine mensup birçok topluluk, Kudüs meselesinde Yahudilere karşı cephe açmış durumda. Bu gelişmeyi kesinlikle hafife, basite almamalı ve eski nakaratlara takılıp kalınmamalı.

Önemli bir nokta da şudur ki: Risale-i Nur’da geçen “Müslüman İseviler”, “Hıristiyanları dindar ruhanileri ile teşrik-i mesai” ve benzeri manadaki tabirlere karşı yıllardır burun kıvıranlar, hele hele kin ve husûmet ateşiyle bunları tenkit edenler, yaşanan son gelişmeler karşısında kimi “tarihin yalancıları”, kimi de “tarihteki ahmaklar” listesindeki yerlerini almaya hazırlanıyorlar.

Hasıl-ı kelâm: Zâhirde şer gibi görünen bazı hadiseleri, âhirzamana dair rivâyetlerde haber verilen “Muvahhid Hıristiyanların Müslümanlara yardım etme ve bir kısmı İslâma tabi olmaları” mânâsındaki müjdenin tahakkuk etmesine mâtuf gelişmelerin bir parçası olarak da değerlendirmek mümkün. İsrail’in sınır tanımaz zulüm ve gaddarlığı karşısında, bu manadaki insanî hisler dünyanın hemen her tarafında uyanmaya başladı. Bu hâlin pek hayırlı neticeler hâsıl etmesini Cenâb-ı Hak’tan niyaz ederiz.

Okunma Sayısı: 1739
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • HÇeşitcioğlu

  11.12.2023 11:54:35

  Filistin’de bir asrı aşan Yahudi istilâsı ve Siyonizm saldırısı ve siyonist hıristiyan ( evanjelik) tasallutu var. Usa' da beyaz kuzeyli ve evanjelik 90 milyona yakın yahudi güdümünde siyonisthıristiyan var! Yeni dünya krallığını yahudi+ evanjelikler kuracak... Biden; bugün İsrail olmasaydı yine kurardık demedi mi? Baba oğul buşlar turump ve bunak biden siyonisthıristiyan ve biden israil vatandaşı.Halklar da korkutulmuş vaziyette ve yönetenlere etkin değiller. Hem de halkın gazını alıp özgürlük satıyorlar..Değilse; bir gıdım ilerleme olurdu.Bugün insanlık yahudileştiği gibi, Yahudi+ İsrail tarafından dünya liderlerinin " aklı alındığı" gibi, insanların ötü kopuyor, dünya sistemi yahudi güdümleme makinası tarafından güdülüyor!..

 • Neslinur

  11.12.2023 11:50:33

  Emeğinize sağlık muhterem ağabey. Filistin li mazlum, mağdur kardeşlerimize bu süreçte sahip çıktığınız için; teşekkürler birinci Avrupa isevileri, teşekkürler İSPANYA🤲

 • S.topuz

  11.12.2023 04:35:36

  ..." Şahs-ı İsa Aleyhisselâm'ın kılıncı ile maktûl olan şahs-ı Deccal'ın teşkil ettiği dehşetli maddiyyunluk ve dinsizliğin azametli heykeli ve şahs-ı manevîsini öldürecek ve inkâr-ı uluhiyet olan fikr-i küfrîsini mahvedecek ancak İsevî ruhanîleridir ki; o ruhanîler, din-i İsevî'nin hakikatını hakikat-i İslâmiye ile mezcederek o kuvvetle onu dağıtacak, manen öldürecek. Hattâ "Hazret-i İsa Aleyhisselâm gelir. Hazret-i Mehdi'ye namazda iktida eder, tâbi' olur." diye rivayeti bu ittifaka ve hakikat-i Kur'aniyenin metbuiyetine ve hâkimiyetine işaret eder."... Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Şualar - 587 🙌🌷🤲🌷😪🌙☝️🕊🕊🕊🇵🇸🇵🇸🇵🇸

 • fikretaydoğdu

  11.12.2023 00:26:37

  👍

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı